Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kkiinnggaa789123

Chirurgiczne usuwanie zębów

Polecane posty

Gość HalinkaaG
Niestety ale chirurgiczne usuwanie zebów nie jest przyjemne, lepiej juz jak zrobi to ktoś profesjonalny. Ja słyszałam,. ze ta kilnika http://www.declinic.pl/ bardzo dobrze wykonuje tego typu rzeczy. Moze do nich sie zgłoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, jestem po chirurgicznym usunięciu zęba i przyznam, że się stresowałem a nie było tak źle;) jak ktoś z okolic wawy to śmiało mogę polecić duodental, gdzie zabieg przebiegł w sumie w wesołej atmosferze za sprawą lekarza a do tego ceny mają lepsze niż w warszawie, byłem wcześniej w klinice w śródmieściu i straszne ceny;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrwany
Hej Dziewczymy właśnir jestem chirurgicznym usunięciu zęba i to nic nie boli jedynie rozpychs znieczulenie. Jeżeli kogod boli podczas wyrywanja to albo poszedł na nfz... Albo po prostu miał zapalenie które wpierw trzrba wyleczyć. Ja poszedłem do Krzeszowic(Małopolska) stomatolog chirurg zrobił to w ciągu 40min. Ja jestem zadowolny i dziewczyny ja wyrywanlcie to idźcie prywatnie + czytajcie opinie o lekarzu wpierw w necie :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam wyrywaną chirurgicznie ósemkę (źle rosła). Rozcinanie dziąsła, dłutowanie i inne takie :P. Nie bolało nic. Jedyny dyskomfort to fakt, że "czuje" się, że coś jest gmerane przy zębie (ale o tym stomatolog uprzedził). Odczucie dziwne, ale na pewno nie bolesne. Nigdy w zyciu nie bylam u dentysty na NFZ, wiec moge mowic tylko z perspektywy prywatnej wizyty. Koszt 500 zł, ale wiem, że ósemki są 'najdroższe', jeśli chodzi o chirurgię stomatologiczną i zalezy od zaawansowania zabiegu (moja siostra zwykłe wyrwanie ósemki- bez dłuta i rozcinania zrobila za 120 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie dolne ósemki były wyrywane dłużej (ok 15 minut), a górna to wyskoczyła w dwie minuty. wizyty się zdecydowanie krótsze niż w przypadku leczenia próchnicy i jak człowiek dostanie dobre znieczulenie to nie odczuwa bólu, przynajmniej ja na fotelu w gabinecie http://stomatologia-banino.pl/ siedziałam bardzo spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam 3 zęby usuwane chirurgicznie. Podkreślam ze super klinika bardzo droga. Dwa zęby było szybko i nic nie bolało ale 3..... To był dramat, bólu jakoś takiego nie było ale ten ucisk z każdej strony, twało to 45 minut, cała się spociłam ale chyba najbardziej ze stresu że to tak długo trwa. Nie życze nikomu ale znieść się dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam wybór lekarza i sprawdzenie go w Internecie np na portalu Znany Lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama usuwałam ósemki jakiś czas temu, noszę aparat ortodontyczny i kilka miesięcy temu wymagane było ode mnie, aby je usunąć ze względu takiego, że zaczęły się psuć. Poszłam do swojej kliniki Artodonto http://artodonto.eu/ - tu znajdziecie pełną ofertę w zależności od tego, czy ząb na być wyrwany czy dłutowany... ja zapłaciłam 350 zł za usunięcie, gdyż ząb nie stwarzał problemów. Dostałam mocne znieczulenie, wyrywanie trwało chwilkę, jedyny dyskomfort był taki, że czułam dziobanie, ale nie czułam bólu. Dlatego, jeżeli szukacie dobrego chirurga i jesteście z Warszawy to szczerze polecam pojechać właśnie do nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pwidjdna
Trzeba iść do dobrego lekarza po prostu, najlepiej do chirurga szczękowego, wydać te 150-200 złe (u mojego tyle kosztuje), ale nie przeżywać horroru i pogłębiać swojej fobii przed dentystami. Mówicie, że jak się usuwa zęby z ropą, to boli mimo znieczulenia. Możliwe, ale na pewno nie u każdego lekarza. Lekarz musi umieć zrobić je dobrze. Może znieczulenie nie działa tak super, ale trzeba poprosić o następne (podobno maksymalna dawka to 7). Miałam ropień na dziąśle i pod martwym zębem, w którym zrobiła się zgorzel i infekcja. Jedno znieczulenie nie zadziałało do końca, ale przy dwóch już nic nie czułam, a przecież lekarz NACINAŁ MI GO i czyścił ranę z ropy. Miałam też ekstrakcję siódemki, która była w stanie nienadającym się do leczenia. Zaawansowana próchnica, dziąsło wystawało z dziury, ząb okropny i w dodatku bolał przy nagryzaniu albo w nocy. Bałam się strasznie, przyznaję. Ale lekarz jest super i zrobił mi dobre znieczulenie, leżałam ze 20 minut na tym fotelu, żeby zaczęło działać, później jeszcze wstrzyknął trochę, bo czułam z tyłu na dziąśle dotyk. NIE BOLAŁO NIC. Miłe nie było, bo wkładał mi w usta te wielkie szczypce, kręcił tym zębem na wszystkie strony i powoli wyciągał, ząb trochę trzeszczał i w ogóle cała się spociłam ze strachu, ale wyszedł bez bólu. Później założył szwy. Rana krwawiła kilka godzin po zabiegu, teraz się chyba goi i boję się panicznie, żeby nie zrobił mi się tam suchy zębodół tylko. No i zdjęcia szwów, bo to może być niemiłe, ale mam fajnego dentystę i wiem, że on mi nic w ustach nie spieprzy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pamietajcie zeby po zabiegu nawadniac organizm, duzo wody lub elektrolity, ja 3 dni po usunieciu zeba dostalem silnych boli glowy myslalem ze infekcja, bralem antybiotyk, gdzies w internecie doczytalem ze to odwodnienie po zabiegu i to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruszkaWu
zgadzam się ztymi elektrolitami . Jak jest się po zabiegu trzeba duzo pić wody . Oczywiście napoje , najlepiej woda , herbata w temp letniej , posiłki płynne . I tak tutaj doczytałam .. ,ze ktoś tu miał usuany ząb jak miał stan zapalny ... ale jaki to był stan zapalny ? przecież generalnie nie wolno wyrywać zebów podczas stanu zapalnego . Tak mi przynajmnie mówił mój dentysta dr Cichoń z krakowa . Ja miałam ropę pod zębem , tez stan zapalny , najpierw antybiotyk , a dopiero potem usuwanie zęba , inaczej można nawet sepsy dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gramina
W Krakowie takie namiary polecam- http://dentiumclinic.pl/ Przyjmuje tam wiele wspaniałych specjalistów i wiem, że chirurga też posiadają. Nie pamiętam nazwiska, ale to możecie sobie sprawdzić na stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam chirurgicznie usuwaną ósemkę. Rozcinane dziąsło, dłutowanie i zaszywanie. Wybrałam ten gabinet ARTDENTA.PL głównie dlatego, ze mają same pozytywne komentarze w internecie. Trafiłam na super specjalistów. Sam zabieg trwał ok.30min. Nic nie bolało. Po mniej więcej tygodniu czułam się już normalnie. Nie ma się czego bać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też miałam usuwaną ósemkę w gabinecie http://www.hercka.pl/. Nie mieściła się a mimo to wyrzynała się i bardzo bolała, często też miałam opuchnięte policzki. Samo usuwanie jest przy znieczuleniu więc nic nie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z tym że podczas zabiegu nie czuje się praktycznie nic ponieważ jesteśmy na silnym znieczuleniu. Gorzej jest po jak już ono schodzi no ale trzeba jakoś to przeżyć. Ja miałam miesiąc temu usuwaną ósemkę w gabinecie http://www.truszel.pl/ i ciesze się że w końcu się na to zdecydowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakiś czas temu także musiałam skorzystać z chirurga szczękowego. Miałam ósemkę, która nie mogła wyrosnąć w związku z tym trzeba było tego zęba usunąć. Dość długo szukałam miejsca, w którym stomatolog-chirurg szczękowy usunie tego zęba mając na uwadze mój komfort. W końcu znajoma poleciła mi http://rodentia.opole.pl/. Spotkałam tam bardzo profesjonalnego i kompetentnego dentystę-chirurga, który usunął mi zęba bezboleśnie. Komfort po zabiegu także nie był najgorszy. Słysząc różne opowieści spodziewałam się zdecydowanie czegoś gorszego. Ale całe szczęście trafiłam na dentystę, który faktycznie się na tym zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiaLeonie
tyle co ja się nacierpiałam z powodu zębów to jedna Bozia wie . Nie mam dwóch zębów , szóstki górnej lewej oraz szóstki prawej dolnej . Myślałam wiele razy by czymś zastąpć brakujące miejsce . Może dam uzbierać sobie na implant . Nie wiem jeszcze ;0Jeszcze do tegow szytskiego usuwałam ósemkę , która była całkowicie zatrzymana i niszczyła mi siódemke . W związku z czym było konieczne rozcinanie dziasła i wiercenie w kości , po to by wydostać zęba . A z miejsc które polecam do przeprowadzania tego typu zabiegów , jak ktoś jestz krakowa to bardzo polecam gabinet Stomatlogia Cichoń . Mi usuwała pani dr Danecka-Pasieka ;)wszystkie trzy rwała :) I za każdym razem rany się bardzo ładnie goily ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sejka
no wlasnie wiele słyszałam o stomatologii cichoń i myśle ze czas się wybrać tam na leczenie ubytków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karinka45
chirurgiczne usuwanie zębów wgl nie boli . Dostajesz taką dawkę znieczulenia , ze pamiętam jak wstawałam z fotela , to mi się lekko kręciło w głowie . Pani dr kazała mi troche jeszcze posiedzieć , do momentu aż lepiej się poczuje .A pani dr Maja Pasieka Danecka , to jest wybitny wg mnie chirurg . Nie tylko świetny lekarz , ale też stwarza miłą atmosfere . A trafiłam już kilka razy w innym gabinecie na dentystów buców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joaśśśka
Jakby ktoś chciał poczytać - http://jadczyk-stomatolog.pl/ . Fajny portal o stomatologi, między innymi artykuł o usuwaniu zęba zatrzymanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monik88932
Wiele osób odczuwa strach przed takim zabiegiem i jest to normalne, bo usuwanie zęba nie brzmi nawet odrobinę optymistycznie. Ale jeśli znajdziemy dobrego specjalistę, to na pewno nic nie będzie bolało. Osobom z Krakowa szczególnie mogę polecić gabinet Villa Dentica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli mieszkacie w Szczecinie lub okolicach to mogę wam polecić gabinet stomatologiczny www.epsilon.info.pl Miałam tam chirurgicznie usuwane dwa zęby. Pracują tam doświadczeni stomatolodzy, którym można w pełni zaufać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SophieBextor
chirurgiczne usuwane zębów nie boli za to potem jest ból . Też miałam usuwana ósemkę zatrzymaną w gabinecie Stomatologia Cichoń. Pamiętam jak było duuużo wody , jak pani dr wierciła w kości, po to by dostać sie do zęba. w każdym razie potem antybiotyk ketonal. I przez 3 dni opuchnięta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila Fischer
W stomatologii Cichon tez usuwałam osemkę lewą dolna , która uszkadzala mi siódemkę. Bardzo jestem wdzięczna za dobrze przeprowadzony zabieg pani dr Maji Pasiece Daneckiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Warto rozejrzeć się za jak najlepszą placówką zajmującą się stomatologią chirurgiczną. Jeżeli mieszkacie w okolicach Warszawy to polecam wam centrum stomatologiczne www.ortodentis.pl Tam na pewno spotkacie się z profesjonalną obsługą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurteczka55

Usuwałam w grudniu dwie ósemki, po prawej stronie, jedna na dole druga na górze w Stomatologii Cichoń. Rany ładnie się zagoiły. Po samym zabiegu no cóż... trzeba troche pocierpieć 😉I jest to zupełnie normalne 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka01

ósemki miałam usuwane w klinice Demeter na Pradze i świetnie trafiłam bo zabieg był szybki i bezbolesny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrykwasiakk

Miesiąc temu byłem na usunięciu zęba. Niestety nie nadawał się już do naprawy.. Co do przychodni to wybrałem Dentala na Lwowskiej w Lublinie. Przed wizytą konsultowałem się u znajomych i większość z nich polecała mi tą przychodnię. Nie żałuję wyboru. Wszystko odbyło się w miłej atmosferze i sterylnych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×