Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kkiinnggaa789123

Chirurgiczne usuwanie zębów

Polecane posty

Gość kkiinnggaa789123

Witam Chciałam zapytać o usuwanie zębów chirurgicznie. Mam dwa zęby do usunięcia w stanie "matko kochana" jak stwierdził dentysta. Byłam z tymi zębami w publicznym ośrodku i pani sadystka próbowała go wyrwać . Złapała mnie za głowę przycisnęła do siebie i ciągnęła na chama ! :) Ból niesamowity .... oczywiście nie udało się jej go usunąć , tylko go zatruła . Miesiąc później poszłam prywatnie do stomatologa . Pan bardzo sympatycznie , ogólnie opinię miał dobrą . Powiedział ze zęby są do usunięcia chirurgicznie , ze trzeba przeciąć korzenie w poprzek i je wyciągnąć - coś takiego bo dokładnie nie słuchałam , byłam spanikowana bo dentystów boje się okropnie! I dodał żebym absolutnie nie szła do dentysty z tymi zębami w moim mieście - no teraz to już wiem po wizycie u pani sadystki :) I dał mi namiary na jakiegoś dobrego Chirurga (to się okaże ) No i moje pytanie brzmi : czy boli usuwanie chirurgiczne ? Jak ze znieczuleniem ? Bardzo się boje , na samą myśl się trzęsę ... Doprowadziłam moje ząbki do tego stanu właśnie przez strach... a mam 18 lat . To w skrócie historia moich zębów , o jednym z nich to można książkę napisać :) Ile ja się przez niego nacierpiałam... i cierpię dalej dlatego chcę to zakończyć ale chirurg mnie przeraza !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiinnggaa789123
ty piszesz 2-3 s. to super miałaś :) czytałam gdzie na forum ze zabiegli trwały godzinę , nawet półtora godziny ! Masakra !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiinnggaa789123
A i jeszcze jedno mam pytanie. Ile mniej więcej kosztuje taki zabieg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiinnggaa789123
na NFZ to ja nie chce... zawsze chodziłam za free i kończyło się mega bólem i płaczem . A jak ide i płacę to w ogóle jest inaczej i inne podejście do pacjenta - takie moje zdanie :) Juz nie wiem co o tym myśleć , jedni mówią ze ze znieczuleniem boli okropnie drudzy ze nie boli ... no niby prawda , zależy co kto tam ma . Ale ten strach przez bólem nie dale mi spokoju... po dzisiejszej wizycie nie mogę sie pozbierać, straszna panikara ze mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja usuwalam raz
u stomatolog ale takiej mojej zaufanej.Około 15 minut.Drugi raz na nfz i był problem bo cieli dziasło.Ale szybko poszło , dostałam mega znieczulenie.Tylko pozniej bolało z tydzień , no ale zą i tak musiał byc usunięty.Nic sie nie boj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiinnggaa789123
Ta pani stomatolog co wspominałam wcześniej to ogólnie opinie ma tragiczne . Kolega siostry uciekł od niej z fotela ( dorosły facet hehe ) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiinnggaa789123
Ja tez będę miała zabieg w Olsztynie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiinnggaa789123
no i mam stan zapalny w jednym zębie :) nie wiem czy to wpływa na ból przy usuwaniu czy nie ... czytałam gdzieś ze tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość triplet
taki jeden sympatyczny gość w białym fartuchu z tytułem chirurga stomatologii wyciągnął moje 11 sztuk gdy byłem pod narkozą w czasie 1,5 godziny, czyli nic nie czułem i spałem a dwoje anastezjologów czuwało, żadnego bólu w czasie i po , zszywanie nie było potrzebne :) odwiedź LUX-MED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja usuwalam raz
tak stan zapalny powoduje ze znieczulenie moze nie działać.Miałam tak z 8.Najpierw antybiotyk musisz dostac.Poźniej dopiero po około 3 dniach do tygodnia usunięcie.Mnie w stanie zapalanym nie działalo znieczulenie, dwie dawki dostałam serce mi wysiadło , prawie im zjechałam.A i tak bolało.Dopiero po antybiotyku zadziałalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiinnggaa789123
o cholera ! mam nadzieje ze dadzą antybiotyk !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiinnggaa789123
ja panikuje czy jest znieczulenie czy nie ... porostu mam takie tragiczne przeżycia po dentystach ze strachu się nie pozbędę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiinnggaa789123
Matko kochana ... teraz to az mi serce wali! ja nie chce.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia synusiaaaaa
kochanko cudzego męża to wiecej zadnego małżeństwa nie rozwalisz bo ze zgniłymi ząbkami sie raczej nie uda :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiinnggaa789123
no ja tak mówiłam i mam zgniłe hehe :) no trudno chyba musze sie pogodzic z losem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w okolicy gdzie jest klinika dr. Świątka chyba najlepszego speca w Polsce od usuwania zębów. Od kilkunastu lat jest tam kolejka. Ludzie przyjeżdżają z całego kraju. Usuwają tam zęby w pełnej narkozie. Zazwyczaj wszystkie i wstawiają implanty. Kiedyś spadła mi koronka, olałem to i korzeń zarósł mi dziąsłem. Pewnego przykrego dnia zaczęło mnie to boleć. Poszedłem do mojej dentystki a ona powiedziała, że boi się usuwać bo nie widzi gdzie jest ten ząb. Udało mi się dostać do dr. Świątka. Miły starszy pan załatwił sprawę w 6 sekund. Nie zdążyłem się przestraszyć. Mistrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiinnggaa789123
mogę wiedzieć gdzie mieści się klinika Dr.Świątka? i ile kasuje za zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3423423423
Ja jestem skrajną panikara jesli chodzi o zęby i niemozliwie sie zawsze bałam dentystów. Aż trafiłam na cud- dentyste. Z tym znieczuleniem to ci powiem o co chodzi- da sie znieczulic że nie czuc praktycznie nic. Kwestia, czy dentysta się przykłada i czy jest dobry. Po prostu musi iealnie wkłuc się iglą. Ostatnio miałam usuwany korzeń, dotknął mi dwa razy dziąsła i myslałam, że dopiero zaczyna, a ten dał mi wacik i powiedział żebym nie jadła 2 godziny i nie piła! Było po sprawie!! Byłam w szooku. Jedyna moja wizyta na NFZ skończyła się kiedyś prysłowiowym chodzeniem po cisnach jeszcze 4 godziny po wizycie, zatruli mi ząb bez nieczulenia i umierałam z bólu. Oczywiście to ze dentysta bierze kasę nie oznacza tez automatycznie że jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja się włączę Po pierwsze usuwanie 6 jest dużo trudniejsze niż 8. Po drugie koszt w Lublinie od 450 zł, lub w Instytucie Stomatologii (świetni specjaliści) darmo, ale limity mają na ten rok wyczerpane Po trzecie nie ma co zazdrościć leczenia w narkozie, bo to wielkie ryzyko, pełnowymiarowa operacja, można mieć 100 kompiklacji Po czwarte bólu poekstrakcyjnego nie leczy się apapem/ibupromem. Miminum to pyralginum, kiedyś dawano także morfinę, ale kretyny uznały że dentyści to pół- lekarze i że dawać tego leku nie mogą Pozdrawiam Wszystko zależy od klasy chirurga, ale cudów nie ma. Są takie przypadki, gdzie bez bólu się nie obędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiinnggaa789123
Ja mam ketonal w domu , to raczej mocny lek więc małe pocieszenie w przypadku nieznośnego bólu No trudno jakos to bedzie... jak trzeba to trzeba. .. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3423423423
Po ekstrakcji trzeba się tez znieczulac??? Ja jestem starsznie wrazliwa na bóle i nie toleruję nic, ale jak ekstrakacja przebioega w znieczuleniu miejscowym to to znieczulenie działa jeszcze 4 godziny i nie ma totalnie potrzeby brania lek ów... W zasadzie podobnie z zatruwaniem- raz miałam bez znieczulenia- potem bół 4 godziny nie do opisania, wzięłam 4 pyralginy bo nie podwazyłam sie wiecej i wyłam. A jak mam ztruwany w znieczuleniu miejscowym to nie czuje po prostu NIC nawet nie boprąc 1 apapu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ya lubliu tie bia
ja rwałam zęby w narkozie - niech nikt nie pierdoli " to nie potrzebne" "co tu się bać" "to nic nie boli" itd i inne podobne brednie po to są narkozy u dentystów dla tych co się boją ja rwałam 8 zębów chirurgicznie a dlaczego tyle to już nie pytać i nigdy bym nie zdecydowała sie na wyrywanie na samo znieczulenie a jak sa tu tacy gieroje co to zaraz napisza że dawaja se rwać bez znieczulenia to powodzenia życzę a autorce polecam narkozę Jak tak bardzo się boisz to pomyśl o tym,narkoaza jest króciutka niczemu nie zagraża,ja leczę się na serce i kardiolog wydał zgodę na narkozę, więc każdego mogą uśpić to trwa dosłownie kilka minut i nic nie pamiętasz potem troszkę będziesz "cofnięta w czasie" ale szybko dojdziesz do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3423423423
8 zębów to chyba tylko wariat nie rwałby w narkozie. Ale inna sprawa, że ta ilsoc jest dla ogranizmu niezłym szokiem... :( Ja wam napiszę że trzeba znalezc naprawdę odbrego dentyste co potrafi nie spaprac roboty i wkłuc igłę idealnie tam gdzie trzeba. I wtedy nie boli nic, jest to mozliwe, sprawdziałm na sobie, a cholernie kiepsko znosze ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkiinnggaa789123
ja słyszałam ze narkoza dentystyczna jest jakaś tam inna i ze jest nieszkodliwa ... no ale to tylko jakieś tam pogłoski pewnie nieprawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×