Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość s5ny

POMOCY gorączka!!!

Polecane posty

Gość s5ny

wczoraj poznym wieczorem mała nam ciagle marudzila i plakala, nie chciala cyca ani spania wiec zmierzylismy jej w odbycie temp. i wyszlo ze ma 37,3 ale wiem ze przy mierzeniu w odbycie odejmuje sie 0,5 wiec niby 36,8. kupki robi żółto-zielone z takimi bialymi ziarenkami w środku. karmie i piersia i mlekiem. mala ma 1,5 miesiaca.nad ranem juz nie miala goraczki...nie wiem co o tym myslec co jej podac.do pediatry juz dzis nas nie chca zapisac a tak sie martwie. nie ma specjalnie kaszlu ani kataru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s5ny
ale główka ciepła a nigdy tak nie miała...choc przyznam ze wczoraj wieczorem bylo w domu goraco bo palono w piecu a po czym poznac ze to goraczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaka gorączka??!!
Twoje dziecko nie miało gorączki to po pierwsze. Po drugie kupki robi dobre skoro karmisz piersią. Nie schizuj tak kobieto!!! Chcesz jechać to lekarza ale pytam PO CO???!!!Żeby cię uznał za panikarę i przewrażliwioną mamuśkę?! O gorączce mówimy jak jest około 38 stopni a nie jak dziecko ma 36,8!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no u mnie wcale
może dziecko po prostu bolał brzuszek i tyle. Co do temperatury to jest w normie. Jeśli w domu było zbyt ciepło to i dziecku mogło być zbyt ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butelkowa mama
taka temperatura faktycznie nie jest gorączką, ale do lekarza się zapisz jeżeli się niepokoisz, a do czasu wizyty po prostu spokojnie ją obserwuj. pamiętaj, że jak będziesz popadać w histerię to maleńka to wyczuje i też bedzie niespokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O gorączce mówimy, gdy dziecko ma powyżej 38 stopni, leki podajesz od temp. 38,5. Musisz uważać, żeby nie przegrzewać dziecka, od tego też rośnie temperatura. Jak jest ciepło w domu zdejmij warstwę ubrania, bo na pewno ją ciepło ubierasz. Mała mogła marudzić, bo miała kolkę, było jej za gorąco, bolał ją brzuch. Cokolwiek. Gorączki na pewno nie miała, więc nie masz się o co martwić. Jesteś młodą mamą i wszystko Cię niepokoi, to zrozumiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż strach pomyśleć,co zrobisz,jak dziecko faktycznie zagorączkuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, dajcie jej spokój, lepiej niech się martwi o dziecko niż jakby miała je olać. Autorko, jak maluch ma ciepłą główkę to jeszcze nic nie znaczy, ewentualnie jak jest rozpalona, ma rozpalone czoło, to wtedy można mówić o gorączce - ale to potwierdzisz tylko i wyłącznie mierzeniem temperatury. I żeby Cię uspokoić, jak dziecko ma 37,5 to jest to normalna temperatura, jeśli powyżej to możesz zacząć je obserwować, ale leki podać dopiero gdy zagorączkuje 38,5 i powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuoki są jak najbardziej ok, a gorączki nie ma pamietaj też, ze dziecku po jedzeniu czy piciu wzrasta temperatura ciała i moze nam sie wydawać, ze gorączkuje, ale to nieprawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no u mnie wcale
od samego płaczu też wzrasta temperatura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A lekarzowi,co powie?że dziecko marudziło i miało temp.36,8?!Przecież dziecko to nie lalka,jak mu źle,to płacze,marudzi i w ten spsób daje do zrozumienia swoje potrzeby,ale żeby zaraz z tym do lekarza?Ja rozumiem,że młoda mama się niepokoi,ale akurat w tym wypadku zupełnie nie ma czym!Dziecku potrzebny jest spokój i poczucie bezpiczeństwa,a nie panikowanie z byle powodu.A jeśli nawet coś się zadzieje,to w końcu jako dorośli ludzie musimy zachować zimną krew i zwyczajnie działać i nie histeryzować!Będzie dobrze!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego też,jak byłam bardzo młodą mamą,to zbawienne dla mnie było czyjeś trzeźwe i realne spojrzenie na sytuację,a nie szukanie dziury w całym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nie pisałam tego broń Boże złośliwie,tylko właśnie w sposób, który na mnie osobiście działał uspokajająco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s5ny
mała ma 37 stopni teraz ale najgorsze jest to ze ma ciepla glowke a nigdy tak nie miala i nie chce jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wiesz to jest
"Podwyższona temperatura u niemowlaka nie stanowi niepokojącego objawu. Niemowlęta mają bowiem nieco wyższą temperaturę niż dzieci i dorośli. Zatem temperatura rzędu 37-37,2C mieści się u nich w normie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butelkowa mama
pilnuj zeby dziecko pilo, maluchy czesto maja podwyzszona lekko temperature, maja tez podwyzszony puls. skontaktuj sie z polozna z Twojego rejonu i niech ona przyjedzie na wizyte, a jak i to Cie nie uspokoi to najwyzej jedz do lekarza prywatnie, lekarz wytlumaczy Ci jakie objawy mogą Cię niepokoić, a co jest normą i więcej takich problemów nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ara

Ja używam obecnie modelu Classic – termometr szklany więc taki jakiego używałem od małego, wydaje mi się, żę taki pomiar jest najbardziej wiarygodny, jakość do tej elektroniki nie jestem przekonany i wolę klasyczne rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur

Do tej pory nie miałem termometru bezdotykowego więc nie znałem dobrze sprzętów dostępnych w sprzedaży, zdecydowałem się z polecenia w aptece kupić Fast Temp firmy Sanity i faktycznie wydaje się, że zakup jest pozytywny. Obsługa prosta, pomiary robią się szybko więc sprzęt sprawdza się w praktyce, również przy pomiarze otoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×