Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cherry19

Wieden

Polecane posty

Gość do autorki...1980
itam !ja jestem..a co???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki...1980
witam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie założyłam temat z pytaniami do osób mieszkających w Wiedniu:) Może się tu podłączę i Skopiuję o czym pisałam?: Witam. Tak jak w temacie. Coraz ciężej nam się tu żyje. Mamy punkt zaczepienia w Wiedniu, tzn mieszka tam moja bliska rodzina, i dlatego myślimy o tym mieście. Zapisaliśmy się na kurs niemieckiego, bo właściwie nie znamy tego języka. Chcemy wyjechać za jakieś 3 miesiące. Czy ktoś z Was mieszka w Wiedniu? Ile kosztuje wynajęcie mieszkania- może być kawalerka. Ile płacicie za prąd? Jakieś dodatkowe rachunki? Ceny żywności mniej więcej znam. Ile mąż może zarobić np. na budowie? On jest tzw. złotą rączką. Ja na początek mogłabym opiekować się dziećmi lub sprzątać. Dobrze znam angielski. Jak wygląda zatrudnienie? Tylko na czarno? Czy można tak po prostu wynająć mieszkanie, nie mając stałego pobytu? Proszę, doradźcie coś."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jak fajnie ze ktos jest! Pytam, bo jak na razie jestem tu co jakis czas u chlopaka, a od kwietnia sie przeprowadzam do niego. Dobrze miec kontak z kims kto juz tu jest i wie co nieco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Gabi: moj chlopak wynajmuje mieszkanie za 480 euro(2 pokoje, kuchnia, lazienka, korytarz) ale wiem, ze sa tańsze bo mamy tu kilku znajomych. Czy sa jakies dodatkowe rachunki to nie wiem. Ja tez bede tu bez jezyka niemieckiego ( dopiero planujemy sie tu zapisac jak sie juz przeprowadzę) jedynie znam angielski. Również szukam pracy jako opiekunka do dzieci bo mam juz w tym doświadczenie i kocham dzieci :) z tego co zauważyłam to sporo rzeczy jest tańszych np kosmetyki, ciuchy a z jedzeniem to roznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jak fajnie ze ktos jest! Pytam, bo jak na razie jestem tu co jakis czas u chlopaka, a od kwietnia sie przeprowadzam do niego. Dobrze miec kontak z kims kto juz tu jest i wie co nieco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cherry, poki nie poznam jezyka to nie pojde do pracy. ktora bedzie wymagala wynajecia opiekunki dla corki (ma prawie 2 latka). Mysle zeby opiekowac sie czyims dzieckiem, ale majac przy sobie moja corke. Twoj chloak zna niemiecki? W jakiej branzy pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zna na tyle zeby poradzić sobie w pracy, sklepie itp. Pracuje na budowie, w sumie wykańczają domy. Zarabia 600euro na dwa tygodnie to 1200 miesięcznie,Chcemy sie razem na kurs zapisać jak ju tu bede. Ja tez szukam pracy jako opiekunka i ze względu ze nie znam jezyka to u polskich rodzin i znalazłam kilka takich ogłoszeń, czekam na odpowiedz. Bo jednak nie znając języka na nic innego liczyc nie moge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cherry, w ktorym bezirku mieszka Twój chłopak? Moj mąż też w budowlance bedzie pracowal, ale nie zna jezyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 17, ale myślę ze nie bd z tym problemu, bo brat mojego chłopaka i kolega, których tu ściągnął tez nie znają języka, a pracują :) fajnie jak by twój maż trafił do pracy gdzie ktoś zna język i zawsze można na ta osobę liczyć w razie czego. Ja tez sie trochę obawiam ze nie bd znała jeyzka wprowadzając sie tu, ale jakoś dam rade. A moj chłopak dużo naprawdę nie mówi, bardziej rozumie jak ktoś wolno do niego mówi i tak juz od 3 lat tu pracuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DZIEWCZYNY pomyslcie 2 razy
zanim zamkniecie drzwi za pl. tanie mieszkania sa tylko w badziewnych becyrkach w badziewnych kamienicach..dzieci sie wasze beda wchowywac wsrod niedoucizonych i niewychoiwanych dzieci turkow, jugoli czy polakow...jest np w 20 dzielnicy szkola co w 1 klasie tylko 2 dzieci austryjackich reszta obcokrajowcy... nie pogadacie na wywiadowce co was wkurza, boli... nie wyklocicie sie o resze w sklepie... 3 lata i nie umie pracujac z austryjakami??chyba pseudo jugolami z budowy przemysl to jeszcze raz, bo bedziesz z corka ta gorsza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki...
aaaaaaaaaaaaa..no walsnie... ALE TRZEBA BYC PEWNYM SIEBIE::NIE SPRZATANIA CZY TAKIE TAM, JAK UMIESZ ANGIESLSKI TO WIESZ ILE FIRM CHCE CIE BO JEZYK FIRMOWY TO WLASNIE ENGLISCH...............poszperaj poszukaj......ale o rpace w wiedniu coraz ciezej..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cherr19
w sumie racja, ang jest teraz w firmach podstawa. Tylko w jakich bym mogla szukać pracy? jako kto ? bo nie bardzo mam pomysłu na siebie tutaj. W Polsce zaraz po szkole miałam pracować jako stewardessa, a tu obawiam się bd wymagali niemiecki mimo wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż na początku chce pracować na budowie, ale gdy nauczy się języka to zacznie pracować w zawodzie. Ja jestem fizjoterapeutką i muszę się dowiedzieć czy muszę nostryfikować dyplom, żeby móc pracować w zawodzie. Znam angielski, zero niemieckiego :( Szkoda byłoby po 5 latach studiów (dość cięzkich) pracować jako niania czy sprzątaczka. Mam nadzieję, ze po jakiś 2 latach ułoży nam się życie w tym mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaha hahaha hahahha
FIZJOTERAPIE MUSISZ NOSTRYFIKOWAC NA BANK bez niemieckiego jest trudno oj bardzo bo i duzo obcokrajowcow i austryjacy juz ich przestaja lubic bo turki czy inne nacje z azji wyniszczaja i ciagna z ich panstwa a dzieje sie to kosztem stanu zycia rodowitych obywateli...:/.... bedziesz poitrzebowac albo kupe szczescia albo kupsko znajomosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedy kończyłam studia była mowa o tym, że dyplom mojej uczelni nie musi być nostryfikowany na zachodzie, ale nie wiem w których krajach dokładnie; podobno to jedyna uczelnia w Polsce (AWF WRocław)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cherissimmo
Witam, nie wiem za bardzo czy podpinam sie pod dobry temat, moze tutaj ktos bedzie mi mogl pomoc:) W polowie grudnia wybieram sie na wycieczke do wiednia, jestem studentka- posiadam wazna legitymacje- mam pytanie odnosnie znizek na bilety jakie tam obowiazuja, poniewaz w jednym miejscu pisza ze jesli jest sie studentem nie trzeba wykupywac vien card, natomiast nie wiem czy to tyczy sie wszsytkich studentow czy tylko tych 'swojskich" z wiednia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wien card--..
niby tak, niepisze nic specjalnego o meldunkach i takich rtam..ale nie jestem pewna na 100%..najlepsiej sie dopytac w okienku,na miejscu panie przewaznei po ang. mowia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nunka99
WITAM ja też właśnie mam zamiar wybrać sie do wiednia i tam urodzić moje dzieciątko ale sie trochę boje bo też nie znam języka niemieckiego. Czy wiecie jaka tam opieka medyczna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz byc ubezpieczona bo koszty leczenia i pobytu w szpitalu sa ogromne; ale o brak znajomosci jezyka za bardzo sie nie przejmuj; znam jeden szpital w Wiedniu (nie pamietam nazwy), gdzie na porodowce pracuje kilka położnych Polek:D a i lekarza ginekologa Polaka w Wiedniu tez na pewno znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nunka99
wiem z lekarzem polskim nie ma problemu mam parę namiarów tylko o samo rozwiązanie sie trochę boję :) a ubezpieczenie i te inne sprawy to bym miała mój mąż pracuje we Wiedniu. A jak wygląda sprawa szczepień dzieci tam wiesz może? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem o szczepieniach za duzo; te ktore w Polsce są obowiazkowe to w Austrii też plus (chyba) meningo i pneumokoki ale nie mam pewności Jeśli maż jest ubezpieczony, to ty razem z nim. Nie przejmuj sie niczym. Twoje dziecko bedzie obywatelem Austrii i bedzie mialo zapewniona calkowita opieke zdrowotna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nunka99
ale gdzie lepiej rodzić we Wiedniu czy w Polsce???? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nunka99
nie rozumiem cie KRETYNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak z tym porodem; z opowieści koleżanek wiem że w Wiedniu traktują rodzącą "po ludzku" i może rodzic w wybranej pozycji, nie ma problemu ze znieczuleniem, nie nacinaja krocza bo tak wygodniej itp Nie znam się za bardzo ale obiło mi sie o uszy,ze twoj maz musi iles czasu pracowac w Austrii i legalnie tam pzrebywac, zeby wasze dziecko urodzone w Austrii miało obywatelstwo austriackie. AMoze się mylę. Mam znajomych w roznych panstwach i byc moze cos pomieszalam. Ja na Twoim miejscu chyba wolalabym urodzic w Wiedniu, zeby byc z mezem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×