Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
GABI_82

planujemy z mężem i córką wyjechać do Austrii i zostać tam na stałe

Polecane posty

Witam. Tak jak w temacie. Coraz ciężej nam się tu żyje. Mamy punkt zaczepienia w Wiedniu, tzn mieszka tam moja bliska rodzina, i dlatego myślimy o tym mieście. Zapisaliśmy się na kurs niemieckiego, bo właściwie nie znamy tego języka. Chcemy wyjechać za jakieś 3 miesiące. Czy ktoś z Was mieszka w Wiedniu? Ile kosztuje wynajęcie mieszkania- może być kawalerka. Ile płacicie za prąd? Jakieś dodatkowe rachunki? Ceny żywności mniej więcej znam. Ile mąż może zarobić np. na budowie? On jest tzw. złotą rączką. Ja na początek mogłabym opiekować się dziećmi lub sprzątać. Dobrze znam angielski. Jak wygląda zatrudnienie? Tylko na czarno? Czy można tak po prostu wynająć mieszkanie, nie mając stałego pobytu? Proszę, doradźcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basssza
Nie mam załatwionej pracy, jadę do nauki, ale mam wizę z pozwoleniem o pracę. Trzeba będzie szybko znaleźć coś na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakajakaja666
Witam..my mamy mieszanie 70 metrow za niecale 300 euro,prad co miesiac z gazem 150,komorki 50,net 30,ubezpieczenie auta 80,tv plus radio ok.22 na miesiac,przedszkole 60,bilet miesieczny na srodki komunikacji 50 , benzyna ok.100, oszczednosci co miesiac z onta odkladane:120...w euro... Oboje z mezem zarabiamy,jest ok forum polonia-austria.at powinno sie przydac tam mozna zadawac pytaia i ludzie odpowiedaja POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajakaja666, bardzo Ci dziękuję za infor. Nawet nie wiesz ile mi pomogłaś swoją odpowiedzią. Powiedz mi jeszcze-ubezpieczenie auta 80 euro- na jaki czas? bo chyba nie na miesiąc? 100 euro - ile km przejeżdżacie miesięcznie, dużo jeździcie? Dzięki za link do forum. Właśnie czegoś takiego szukałam. Wszedzie wpisy osób mieszkających w uk i ciężko co innego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakajakaja666
no namiesiac ubezpieczenie samochodu..:/136 koni koni...82euro...polanscy na polskich numerach jezdzili ale od maja 2011 wzieli sie austryjacy za nich i jak ktos ma tu staly meldunek a go zlapia na polskich to ma letko:) mowiac przesrane... na zarce okolo 500 euro w miesiacu 2 osoby dorosle plus 6 letnie dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwet :)
Co 500 e na miesiac na jedzenie to co wy jecie krewetki ??? czy w restalracjach to przesada tyle na jedzenie dawac jak ktos cigle zamawia jedzenie i nie ma czasu ugotowac nie dziwie sie !!!!! ale 500 e hahah , smieszne to bylo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kto powiedzial ze naucze sie jezyka w 3 mieisace? zapisalismy sie na kurs dla wyjezdzajacych do pracy; ucza nas jak niwypelniac formularze, dogadac sie w urzedach i podstawowe zwroty uzywane w pracy, w sklepie itp. reszte opanujemy na miejscu ale przynajmniej nie pojedziwmy calkowicie zieloni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulllllllllllabyyyyyyyyyyyyyyy
po co sie pytasz skoro masz tam bliska rodzine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cendy
No my z mężem wydajemy ok 400 euro miesiecznie na jedzenie. ale nie wozimy wałówek z Polski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytam , bo moja rodzina tzn ciocia z wujkiem mieszkaja w Wiedniu od bardzo bardzo dawna, sa juz na emeryturze, maja wlasne mieszkanie- ogromne w kamienicy. Nie pytalam ich o koszty zycia w Wiedniu bo mi glupio. A poza tym oni zyja juz na wyzszaym poziomie, a my bedziemy zaczynac od minimum. Dzieci cioci pozakladaly juz rodziny z Austriakami i żyją jak rodowicy Austriacy a nie imigranci- z nimi nie mam blizszego kontaktu. Chleb w Wiedniu (dobry chleb) jest drogi. Mozna kupowac zwykly tostowy w marketach typu lidl czy cos takiego ale to jest tylko namiastka pieczywa. Wiec wcale nie trzeba zywic sie krewetkami zeby wydac sporo pieniedzy na jedzenie. Ja nie jestem wybredna, maz tez, wiec moze na jedzenie duzo nie wydamy ale corka powinna jesc dobre jakisciowo produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwet :)
Przestancie ich tak wypytywac kobieta prosi was o pomoc jak by jechala do niemiec to bym jej wszystko na ten temat napisala piszcie jak jest a nie ze wypytujecie nie zapytala rodziny bo nie chciala pytac Po drugie w trzy miesiace mozna duzo sie nauczyc z takich kursow a jak ktos jest tlumanem nie zakuma jezyka nawet przez 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwet :)
To zalezy gdzie kupujesz chleb bo u mnie w niemczech nie jest on tak drogi jak sie mowi moj syn je zdrowe jedzenie ja i moj maz tez wiec nie wydajemy az tyle pieniedzy na jedzenie a jesli chodzi o sprowadzanie z polski ja nie bylam w polsce juz chyba z 10 lat wiec tego nie robie kupuje tu taj bo przeliczajac na polskie mniej place za chleb niz w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekUA
Dobry pomysł pierwsza osoba która emigruję do normalnego kraju. a nie do angielskiego syfu brawo :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepowylamywany
cos bym dorzucil i od siebie ale to jest o Austrii a ja jedynie moge o Niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doanuu
to ja poprosze o Niemczech:: za pare miesiecy dyplom pielegniarki i chcialabym pracowac wlasnie w Niemczech... mam rodzine dwoje dzieci napiszcie jak tam jest? bardzo dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska mama
jakie sa ceny zlobkow/ przedszkoli w Wiedniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ILONA 03
witam chcialam zapytac ile pani dziecko ma lat. wlasnie jestem w podobnej sytuacji poniewaz tez chcemy z mezem wyjechac za 3 miesiace, lecz jestem w duzej kropce poniewaz mam dwoje dzieci jedo ma 3 latka drogie 6 i strasznie sie boje o ta starsza czy da sobe rade i czy nauczy sie jezyka. pozdrawiam i zycze sczescia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do Ilona3 co prawda mieszkam w Polsce i nie mam zamiaru nigdzie wyjezdzac:), ale ucze jezyka niem. i moge Ci pow., ze nie masz sie czego obawiac, dzieci sie szybko ucza:), o wiele szybciej niz dorosli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkam w wiedniu od ponad 2 lat i w zyciu nie bylam tak zadowolona :) za jednopokojowe mieszkanie place 430 euro co miesiac, w tym wszystkie koszty. Moj kolega na budowie zarabia okolo 1800 euro co miesiac, 40 godzin tygodniowo. Na sprzataniach najlepiej zarabia sie na czarno bo koszty firmy sa duze, angielski Ci sie przyda, praktycznie kazdy tutaj porozumiewa sie w tym jezyku. Mozna wynajac mieszkanie bez stalego pobytu. Ponadto jesli corka nie ma skonczonch 21 lat otrzyma 2 letni kurs niemieckiego ZA DARMO.http://www.startwien.at/cms/view/content?locale=pl <- wszystkie informacji na temat kursow, zdrowia, ubezpieczenia itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkam w wiedniu od ponad 2 lat i w zyciu nie bylam tak zadowolona :) za jednopokojowe mieszkanie place 430 euro co miesiac, w tym wszystkie koszty. Moj kolega na budowie zarabia okolo 1800 euro co miesiac, 40 godzin tygodniowo. Na sprzataniach najlepiej zarabia sie na czarno bo koszty firmy sa duze, angielski Ci sie przyda, praktycznie kazdy tutaj porozumiewa sie w tym jezyku. Mozna wynajac mieszkanie bez stalego pobytu. Ponadto jesli corka nie ma skonczonch 21 lat otrzyma 2 letni kurs niemieckiego ZA DARMO.http://www.startwien.at/cms/view/content?locale=pl <- wszystkie informacji na temat kursow, zdrowia, ubezpieczenia itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam w austrii 3 Lata I jest ciezko mysle o powrocie do polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo tego za komuny nie bylo a tera jest a obieywali lepsze zycie 333 www.youtube.com/watch?v=nlPRhdwZtxQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze w polsce bedzie latwiej zyc niema tyle oplat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×