Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co mówić.............

powody zakończenia pracy z byłym pracodawcą

Polecane posty

Gość co mówić.............

co się mówi na takie pytanie? Pytam ponieważ odnoszę wrażenie, że jest to temat tabu na rozmowach kwalifikacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAMI8888
W jakim sensie uważasz, że jest to temat tabu ? Ja otrzymuję m.in. takie pytanie na każdej rozmowie kwalifikacyjnej. Moja odpowiedź jest bardzo krótka zwolniłam się z powodów osobistych. Nikt tematu dalej nie drąży. Nie wiem czy czytałaś najczęściej zadawane pytania i przykłady odpowiedzi. Jest tego mnóstwo w necie. Zacytuję Ci przykłady dotyczące Twojego pytania. "- Dlaczego odszedłeś z poprzedniej pracy? Najgorsza odpowiedź na to pytanie to krytyka byłego pracodawcy. Rozmowa kwalifikacyjna to nie moment na danie upustu swoim frustracjom. Lepiej odpowiedzieć pozytywnie na przykład, że szukasz możliwości rozwoju. To sprawi, że będziesz postrzegany jako aktywny i zmotywowany pracownik, który nie boi się odpowiedzialności i wyzwań. -Jeśli zostałeś zwolniony: Bądź szczery i szybko wyjaśnij co zaszło. Nie wdawaj się w szczegóły, ale powiedz ile nowych doświadczeń zdobyłeś i w jaki sposób dzięki temu jesteś teraz jeszcze bardziej cennym pracownikiem. Kłamanie o odejściu z pracy to nie najlepszy pomysł tym bardziej, że takie kłamstwo łatwo odkryć jeśli pracodawca zadzwoni spytać o referencje. Dlatego lepiej być szczerym i powiedzieć co się wyniosło z poprzedniej pracy. Powiedz też, że ten sam problem więcej nie zaszkodzi Twojej karierze. -Jeśli straciłeś pracę z powodu redukcji etatów: W dzisiejszych czasach nie brzmi to już aż tak strasznie jak kiedyś. Jeśli firma zbankrutowała lub masowo zwalniała pracowników wytłumacz po prostu, że „z powodu sytuacji ekonomicznej firma zdecydowała się zamknąć kilka oddziałów wliczając w to mój. -Jeśli odszedłeś: Bądź szczery i myśl pozytywnie. Powiedz, że przydzielone Ci zadania nie były dla Ciebie wyzwaniem i dlatego szukasz większej odpowiedzialności, lub że chciałeś wejść o stopień wyżej na drabinie kariery. Dodaj też, że właśnie ta praca, o którą się ubiegasz to idealny kolejny stopień w Twoim rozwoju. Najczęstsze przyczyny rezygnacji z pracy to: zwolnienia w firmie, ta praca była tylko tymczasowa, przeprowadzka w nowe miejsce, firma wycofała się z interesu, brak możliwości rozwoju i awansu. Możesz też powiedzieć, że po prostu chciałeś lepiej wykorzystać swoje umiejętności. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×