Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kropula

Pytanie całkiem praktyczne: w jaki sposób liczycie ilość zamawianego ciasta?

Polecane posty

Gość Kropula

Jak wyżej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kropula
No i jak duży torcik? Ile kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1 kg na 10 oosb liczylam
na 10 osób liczę 1 kg. U mnie na 100 osób zamówiłam 10 kg ciasta. Każdemu wyszedł mniej więcej grubszy kawałek - nic nie zostało kilka osób brała dokładki, część nawet tortu nie próbowała. Ale nie zostało. Ciasta liczyliśmy również 10 kg. W ogóle praktycznie nie poszły. Zostało go baardzo dużo. I rozdawaliśmy na dowidzenia w paczuszkach i 0,5 na rodzinę lub parę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kropula
10 kg ciasta na 100 osób? Hmmm... Tak samo przy torcie? Wiedziałam, że ciasta sporo zostaje, ale planowalam 20 kg na 130 osób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara mężatka
u mnie bylo liczone 300 gr na osobę razem z tortem,tylko tortu trochę zostało,może dlatego że u mnie był osobny stół z ciastem a ciasta były pokrojone na malutkie kawałeczki,był bardzo duży wybór ciast bo było wiele gatunków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to soe liczy 1 blacha
na ileś tam osób ale bez przesady znowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 20082011
3,5 kawałka ciasta na osobę plus tort jeśli chodzi o wesele jednodniowe zostanie na pewno, ale dzieki temu nie masz pustych talerzy na stołach w dobrej cukierni sprzedawczyni ci doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez nie wiem jak policzyc
3,5 kawałka, a ile kawałków wchodzi na blachę?? Ciężko to określić. Ja nie będę kupowała ciast w cukierni tylko piekła we własnym zakresie. Zamawiam tylko tort w cukierni to mi wlasnie zaproponowali tak jak tu wyzej ktos pisal wiec musze 10 kg tort zamowic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hubalkoawa
zawsze lepiej zeby ciasta zostało niż miało zabraknąć.Najpierw zastanów się jakich masz gości.Dzieci i młodsza młodziez tacy co nie piją alkoholu to na pewno będą jeść ciasta i inne słodkości.Babcie,ciocie które będa popijały winko lub likiery też na pewno zjedzą kilka kawałków ciasta.300 gr na osobe to jest taki minimum moim zdaniem.Na weselu u mojej kuzynki to zabrakło ciasta,było sporo dzieci a liczyła 300 gr razem z tortem na osobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kropula
Wiecie, to w sumie ciekawe. Wesele mam standardowe. Większość dorosłych, dzieci kilkanaścioro. Na weselu na którym byłam w lipcu, para na ok. 130 gości zamówiła 25 kg ciasta i podobno zostało im całe mnóstwo. Oprócz tego mieli też paczki po 1 kg i 0,5 kg. Oczywiście nie chcę, żeby ciasta zabrakło, ale uważam że też jest bez sensu, kiedy bardzo dużo go zostaje. A wiadomo, że liczy się każdy grosz, chociaż pewnie mnie tu za chwilę objadą, że oszczędzam na gościach, a pewnie będę liczyć każdą stówkę od gościa i narzekać, że mało. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzina łasuchów:)
ja nie powiem ile kg i ile blach bo zamawiałam w kawałkach. Miałam 4 rodzaje ciasta (oprócz tortu) i na każdą osobę przypadał jeden kawałek z każdego rodzaju. Wiadomo, że każdy jadł to na co miał ochotę i jak zjadł 2 kawałki ciasta z galaretką to nic się nie stało bo i tak mieliśmy zapas. Było tylko 50 osób więc też aż tak dużo ciasta nie zostało. Tym bardziej, że ciasto tuż przed kolacją zostało przeniesione na boczny stół gdzie była fontanna czekoladowa i owoce i tam zostało do końca wesela więc łasuchy mogły jeść tyle ile chciały. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydawalo mi sie ze to jest w kwestii sali weselnej, ile ciasta, przynajmniej ja tak mam, no ale jak tak nie ma, no to z 3 kawaleczki ciasta na osobe, powinno starczyc w zupelnosci, z resztą popatrzcie po sobie, czy jecie duzo ciasta jak chodzicie po weselach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×