Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hkjhkjhnjknhjk

Jak pokonać kompulsywne objadanie się?

Polecane posty

Gość gość
tez tak mam tyle,ze ja to potem wymiotuje :O podobno moja niska samoocena ma cos z tym wspolnego i problemy z przeszlosci wiem,bo chodze do psychologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już nie mam siły do tego... Chciałabym przestać istnieć:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już 26 października ruszają pierwsze grupy terapeutyczne dla osób z nadwagą, otyłością i problemami z odżywianiem (np. napadowe objadanie). Jest to projekt dotowany z Urzędu Miasta i Ministerstwa Zdrowia, dlatego udział jest bezpłatny dla wszystkich osób z miasta Łodzi, powyżej 17 lat z indeksem masy ciała BMI większym niż 25. Cykl będzie trwał 10 tygodni i jest oparty o skuteczny program poznawczo-behawioralny i techniki mindfulness. Grupy prowadzi psycholog - psychodietetyk, terapeuta.  Grupy będą prowadzone w różnych dzielnicach Łodzi - od poniedziałku do piątku w dogodnych godzinach. Pierwszy cykl zaczyna się 26 października a drugi od stycznia. Zapisy trwają - są jeszcze miejsca! Zapisy i informacje: warsztaty@jero.cx 604 740 513 Warto spróbować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jużnigdy
U mnie to zaszło tak daleko, że została mi tylko terapia. Zaczęłam obawiać się o własne zdrowie, ciągła chęć jedzenia, bez żadnej kontroli jako odpowiedź na zły dzień... A coraz więcej było takich chwil, dlatego zdecydowałam się w końcu na terapię. Tutaj mi pomogli, są bardzo skuteczni. Nawiązaliśmy niesamowity kontakt, uświadomiono mi jak bardzo sobie szkodzę. psychologgia.pl w Warszawie na Chmielnej mi pomogli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieje ze przetłumaczono już książkę Kathryn Hansen Brain over Binge, ktoś o tym wspomniał już wcześniej. Książka świetnie wyjaśnia mechanizm nawyku, jakim jest obzeranie się, i jego źródła (diety). Wyjaśnia, że to mózg, wysyła sygnał wynikający z nabytego nawyku jedzenia za mało. Najlepsze jest to, że metoda, jaką proponuje autorka, działa OD RAZU. Ja po 15 latach kompulsywnego obżerania się od dnia, w którym przeczytalam tę książke, po prostu przestałam to robić, bo wyjaśnienie i metoda zaproponowana przez Hansen dokładnie odpowiadala moim własnym stawianym od lat pytaniom, np. dlaczego nie jestem głodna i nagle pojawia się myśl o tym zeby się napchać a ja się napycham. Jak zwalczyć tę myśl? Do tej pory nie potrafiłam walczyć z tą natrętną myslą, a Hansen pokazuje, jak to zrobić. I to działa od razu. Mam nadzieję, że książkę już przetłumaczono na polski, bo jest zbawienna! Nagle okazuje się, że to nie głębokie i nierozwiazane psychologiczne problemy stoją za obżarstwem, ale po prostu zły nawyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koniecznie skonsultuj się ze specjalistą. Miałam bardzo podobne objawy, gdyby nie moja mama, pewnie dalej miałabym z tym problem. Jednak mama prawie siłą zaciągnęła mnie do psychodietetyka (rozważałyśmy też zwykłego psychologia, jednak po długich rozmowach zgodziłam się wyłącznie na psychodietetyka). Początkowo nie było łatwo ze mną pracować, gdyż wcale nie widziałam problemu. Minęło już sporo czasu od mojej pierwszej wizyty. Dopiero po kilku miesiącach zrozumiałam, że walczę sama ze sobą i tylko i wyłącznie sobie szkodzę i może czas dać sobie pomóc. Przemyśl to, bo naprawde teraz jestem o wiele szczęśliwsza, nie boję się wyjechać ze znajomymi na kilka dni, bo wiem, że nie będę musiała ukrywać swoich napadów, jak kiedyś, świetne uczucie. Pomijając kwestie zdrowia i braku wyrzutów sumienia. Sama nigdy bym sobbie z tym nie poradziła, chociaż kiedyś uważałam, że nad wszystkim panuję. http://twojcel.eu/psychodietetyk/ gdybyś potrzebowała więcej informacji wszystko odnajdziesz na stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roratnia
Jak cofnę się wspomnieniami do czasu, kiedy się objadałam, wydaje mi się to po prostu nierealne. Bez pomocy terapeutów nie udałoby mi się z tego wyjść. Chodziłam, podobnie jak poprzedniczka, do Psychologgii. Teraz kontroluję wszystko, co zjadłam. Wszystko sprawdza moja siostra, z którą mieszkam. Trzeba tylko w porę się zaangażować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może warto skontaktować się w tym celu z psychodietetykiem? Na pewno znajdzie rozwiązanie i pomoże Ci, sprawdz http://dieto-med.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łyżka emocji

Hej 🙂 ja też choruję na kompulsywne jedzenie, kiedyś w...iałam się na to codziennie. Założyłam niedawno bloga, bo mam potrzebę gadania o tym. https://www.lyzkaemocji.pl/ możecie sobie poczytać w autobusie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×