Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcąca pomóc

spagetti bolonese bez mięsa?

Polecane posty

Gość chcąca pomóc

Hej, chce zrobic spagetti, mam fix do spagetti bolonese ale nie mam mięska mielonego. Jak zrobie tak jak napoli z pomidorem to będzie ok? Dodam bazylię, ser. Hmm nie mam jak wyjść do sklepu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość innnnnnnnnka
bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIciaaaaaaaaaaaaaaaaaa
tez kiedys zrobilam bez mięska i nie bylo dobre niestety :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIciaaaaaaaaaaaaaaaaaa
jak nie mięso to chociaz pieczarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj.... Nie wiem czy bedzie dobre bez mieska Sprobuj dac pueczarki cebule czosnek odrobine mleka pomidory sparzone i obrane ze skorki oraz ziola bazylie oregano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fran24
Bez mięsa wyjdzie Ci Napoli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
Bolognese bez mięsa to juz nie jest bolognese tylko sos neapolitański. Jak dobrze doprawisz to jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli chodzi tutaj o sama nazw
jesli chodzi tutaj o sama nazwe dania, to faktycznie, nie wyjdzie. nie wiem tylko czemu niektorzy probuja ci wmowic ze bez miesa bedzie tragicznie - przeciez sposobow na spaghetti jest miliard i wiele z nich nie zawiera miesa. radze sprobowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeee????????
Wyjdzie tragicznie, bo te "fixy" są obrzydliwe i z prawdziwym sosem nie mają nic wspólnego. Ludzie, co to za filozofia podsmażyć cebulę, czosnek, dodać pomidory z puszki, sól, zioła, pogotować 20-30 minut i zrobić sos "napolitański"? Albo dodać mięso i zrobić ragout bolognese? Naprawdę bez torebkowego świństwa sie nie da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
potwierdzam, lepiej kupic pomidory w puszce, dodac przypraw, bo przeciez te fixy to mało, że syf to jeszcze ohydne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkiiikkkaaa
ZGadzam się. Kupić puszkę pomidorów, cebulę, marchew, poddusić wszystko razem i dodać przyprawę do pizzy. Niewiele więcej roboty co przy tym całym fixie (którego smak jest wyjątkowo ohydny - raz próbowałam). Swoją drogą ostatnio stałam w kolejce w markecie i autentycznie każda jesna osoba przede mną miała w koszyku przynajmniej jeden fix. Jakby bez tego nie potrafili obiadu ugotować:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czesto robilam takie bez mięsa, troche oszukane bo to juz wtedy nie jest bolognese :P Ale mi smakowało, jesli dobrze doprawisz bazylią oregano czosnkiem i serem zoltym to tez bedzie pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrazik
wszystko prawda, tylko jak przyprawisz taki sos "przyprawa do pizzy" to bedzie podobny efekt jak z fixem, gdyz te gotowe "przyprawy" do glutamian sodu ;) lepiej po prostu uzyc zwyklych ziol, a nawet czosnek i cebule w proszku, jakby komus bardzo zalezalo na czasie. jak sie da sporo oliwy, to bezmiesny sos pomidorowy do makaronu wychodzi calkiem smaczny i bogaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba warto
Często robię sos do makaronu bez mięsa (tyle że nie nazywa się to wtedy bolognese), ale nigdy z torebki :o Mój sposób: zeszklić cebulę z czosnkiem na patelni na oliwie, zmiksować puszkę pomidorów z jedną marchewką, garścią świeżego oregano, kawałkiem selera i kawałkiem ostrej papryczki, nie musi być całkiem gładkie, wlać to na oliwę z cebulą, dodać przyprawy (bazylię, oregano, suszone pomidory, sól, pieprz, słodką paprykę), dusić jakieś 30-40 minut, pod koniec można dodać np. puszkę czerwonej fasoli, czarne oliwki, czy co tam komu pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba warto
W razie potrzeby dodać też koncentrat pomidorowy, wbrew pozorom dobry koncentrat (bez chemii) to samo zdrowie. Można też wrzucić podsmażoną/podduszoną cukinię albo bakłażana. Albo tuńczyka z puszki - duże kawałki, odsączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkiiikkkaaa
zrazik, jest na rynku przyprawa do pizzy składająca się z samych ziół:) Nie pamiętam firmy niestety, ale to można sprawdzić w sklepie porównując skład. Chyba nie myślisz, że propagowałabym zdrowe odzywianie sypiąc przyprawę z glutaminianem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrazik
:) nie mysle tak, ale napisalam o "przyprawie" dlatego, ze jest bardzo duzo tzw. "przypraw do ..... " i niestety, mimo, ze sa one niby ogolnie ziolowe, wciskaja do nich skurczybyki glutamian 😡 i latwo sie nabrac, tylko o to mi chodzilo, nie zebys celowo propagowala to cus ;) koronny przyklad to przyprawa curry - niestety trzeba sie naszukac, zeby znalezc mieszanke bez glutamianu, a czesto chyba nawet ludzie nie patrza, gdyz zwyczajnie nie spodziewaja sie najgorszego 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkiiikkkaaa
Z curry to niestety prawda:( Bardzo lubię tę przyprawę, ale faktycznie trzeba po nią jechać do sklepów ze zdrową żywnością. A co do "przyprawy do...", to dlatego nie napisałam przyprawa do spagetti:) One zawsze są z glutaminianem. A ta do pizzy jest niezła, wolę ją kupić nić 7 paczek ziół, które i tak mi zaraz wywietrzeją:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrazik
no to super :) mieszanki ziolowe kamisa sa dobre bez glutamianu, np. ziola do salatki, ziola do drobiu, bo te typowe sklepowe saszetki o nazwie "przyprawa do..." (gulaszu, pieczeni, gyrosa, mielonych, itp. itd.) to maja glut. a te co pisza "ziola do ..." nie maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrazik
p.s. wydaje mi sie, ze kiedys mialam curry kamisa bez gluta ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkiiikkkaaa
Jeszcze przyprawa do chilli con carne (taka w czerwonej torebce, nie pamiętam firmy) też nie ma glutaminianu. Bardzo dobra jest, polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrazik
dzieki, dobrze wiedziec :) w dzisiejszych czasach to informacja na wage zlota :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
'chyba warto' ja robie bardzo podobnie tylko zwykle nie chce mi sie miksowac, ale po prostu kupuje przecier pomidorowy taki fajny gesty w kartoniku i z niego robie i tez wychodzi pyyyyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×