Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość juz sama nie wiem ;/

dziewczyny, jak to jest w końcu z tą wit.D3? podawać czy nie?

Polecane posty

Gość juz sama nie wiem ;/

moja córka w połowie października skończyła 2lata...jak byłam na bilansie pediatra spytała czy podaję wit.D3? Że powinno się...wiosną (krótko przed latem) kazała odstawić, a potem porą jesienną znów zacząć podawać. Do kiedy wreszcie trzeba to robić i czy jest taka potrzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja do 2-go roku życia podawała
m później juz nie tak zalecałą moja pediatra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz sama nie wiem ;/
właśnie każda gada inaczej...ja łącznie wysłuchałam 3opinii z naszej przychodni: jedna pediatra mówiła, że podawać non stop (nawet latem) dopóki nie powie, że wystarczy (pewnie kilka ładnych lat), druga powiedziała, że mam nadal podawać (oprócz lata), a trzecia nie mówiła nic- jakby nie kazała już podawać...trafiłam na te 3panie podczas szczepień,bilansu,czy choroby, bo pracują na zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja do 2-go roku życia podawała
latem miałam zalecenie by nie podawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi moja powiedziala ze tak dlugo jak bedzie potrzeba:/ wiec tez sama nie wiem do kiedy. i ze podawac w nocy z jedzeniem tyle ze moja nie je w nocy juz od paru tygodni i podaje rano nie wiem co za roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no a ja mam
Mnie lekarz mówil, zeby podawać do roku, a jak dziecko jest "zimowe", to do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zależy ile tej witaminy
bo sama vita D, devikap, czy w ogóle krople że jest sama witamina D to zawierają od 10-12 mikrogramów tej witaminy i moim zdaniem dwulatkowi jak co drugi dzień dasz kropelkę to wystarczy. Chyba że maluch jest miłosnikiem ryb to wtedy bym sobie darowała witaminę. Ja podaję mojej cebion multi, jest tam też witaminy D trochę , poza tym pije mleko modyf (też są tam witaminy) i osobno już nie podaję samej witaminy D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz sama nie wiem ;/
wlasnie nie pije mleka modyf. je raz dziennie kaszke na mleku modyf. tylko...a tak zwykle mleko, bo modyf. nienawidzi, ryb tez za bardzo nie lubi...moze jej ten cebion zaczne podawac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm*hmm
no wlasnie co lekarz to inna opinia na ten temat np moja lekarka powiedziala ze 1 kropla codziennie oprócz lata do 18r.ż,a moja siostra chodzi do innej i jej córka 2 lata tylko miala zazywac witamine .Jak bylam ostatnio u lekarza a moja ma 3 lata i 4m-ce to sama mi przypomniala ze mam jej zaczac dawac ale ja nie daje bo moja je codziennie vibowit albo vigorki itp a w nich tez jest tyle ile powinno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grwr
nam ortopeda mówił ze zamiast wit d można podawać tran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm*hmm
mi tez lekarka tak mowila ale moja tranu by nie przełknęla:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×