Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aniol z missisipi

czy przedszkolanka ma obowiazek odzwyczaić dziecko od pieluch

Polecane posty

Gość aniol z missisipi

Mój syn chodzi do przedszkola i nosi jeszcze pampersa. Siku robi do sedesu, ale kupę zawsze w pampersa albo w majtki jak nie ma pampersa. Siku sam załapał, ze trzeba robić do sedesu, ale kupy niestety nie. No i tu problem, bo przedszkolanka każe mi nauczyć go robić kupę do sedesu, a ja nie wiem niby kiedy mam to robić. Mały jest w przedszkolu od 7.30 do 17, więc uważam, ze skoro wiekszość czasu spędza w przedszkolu to obowiązkiem przedszkolanki jest go tego nauczyć. Ona z kolei mówi, ze to nie jej obowiązek, ale mnie jako rodzica. Czy są jakieś przepisy prawne mówiące, że to jednak jest obowiazek przedszkolanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaa.....
To jest twoj obowiazek- nie jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkooolllaaa
dziecko jak idzie do przedszkola nie może już korzystać z pieluch, i jest to obowiązek rodzica aby go tego nauczyć. dziwne, że w ogóle przyjęli twoje dziecko do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a które państwowo przedszkole ci go przyjęło ?? a skoro przyjęło to skłamałaś że samodzielny :O a co do tematu nie ma obowiązku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasięgnij porady adwokata
zamiast na kafeterii pytać, tylko dobry prawnik ci powie jakie są przepisy prawa w sprawie srania denna prowokacja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulllkabuullka
oczywiście że to Twój obowiązek Ja się dziwię że trzyletnie dziecko robi jeszcze kupę do pampersa ... i że przyjęli Ci go w ogóle do przedszkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obowiązek mamy ! trzeba było ''walczyć'' już od roczku ... teraz coraz ciężej ci będzie ... sama oduczyłam kupując maskotke i jak zrobisz siku i kupke to coś dostaniesz ... nie myśleć że przekupiliśmy dziecko ... to był prezent na Mikołaja ale dostał go dużo wcześniej ... bo zczaił sprawe z topusiem ;) I zwykły nocnik nie z muzyczką i bajerami bo dziecko nie myśli o tym co ma zrobić tylko traktuje jako zabawe . U nas od razu załapał ;) było czasem ciężko ... ale trzeba być konsekwentnym ;) No i zapomniałabym najważniejsze bić brawo gratulować i emocje ;) jak już zrobi ;) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniol z missisipi
To nie prowo. Przyjęli bo napisałam, że czasem zdarza mu się nie kontrolować, jak np. jest bardzo pochłonięty zabawą. Teraz nie wiem co mam robić, bo ta babka na mnie naciska, a ja się przecież nie zwolnię z pracy, żeby siedzieć w domu i go cały dzień uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YTGFHYGUJUI
TO TWOJ OBOWIAZEK ........I NIE PRZEDSZKOLANKA TYLKO- NAUCZYCIELKA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO- SIE DOUCZ AUTORKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co za rodzice.
Chcieliby swoje obowiązki zwalać na innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniol z missisipi
Tylko, że on nie chce siedzieć na sedesie. Nawet jak go posadzę, to muszę przy nim stac, bo jeśli nie to zaraz schodzi. Pani w przedszkolu powiedziała, ze ona też nie może go sadzać co pół godziny na sedes, bo ma inne dzieci do pilnowania. Może powinnam do psychologa z nim iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lodowata lady
A mi w przedszkolu wychowawczynie odzwyczaily dziecko sikania w majtki :) Za co jestem im wdzieczna bo sama nie moglam tego zrobic,maly sie mnie nie sluchal,No tylko ze ja mieszkam w Anglii a tu inaczej do tego podchodza.Dziecko nie moglo byc w pampersie,tylko zaprowadzajac go do przedszkola musialam dawac im rzeczy na zmiene w razie czego.Panie mowily ze latwo nie bylo,bo moj urwis w ogole na sedes czy na nocnik nie chcial siadac,ale jak zobaczyl,ze inne dzieci to robia to i on sie w koncu przemogl.Tydzien czasu to trwalo.Moze porozmawiaj z wychowawczynia dziecka i powiedz w czym rzecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lodowata lady
Aha rozmawialas juz z pania... To nie wiem co Ci doradzic.Mysle ze psycholog tu nie pomoze dziecko samo musi poprostu chciec usiasc nic na sile,bo dziecko jeszcze bardziej sie zniecheci i bedzie sie buntowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeerrr...
"Nawet jak go posadze to musze przy nim stac" hahaha Ale co Ty aniele myslalas, ze 3-letnie dziecko, ktore robi kupe w pieluche nagle samo wskoczy na sedes i jeszcze poczyta gazete?!? To jest wlasnie nauka - stoisz i czekasz az zrobi, a potem bijesz brawo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lodowata lady
- NAUCZYCIELKA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO- SIE DOUCZ AUTORKO!!!!!!!!!!!!!!!!!! A w skrocie przedszkolanka :) Od dawien dawna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulllkabuullka
weź urlopu dwa tygodnie i poświęć ten czas na oduczanie go noszenia pieluch . Trzeba było to zrobić w wakacje A przedszkolance się nie dziwie że naciska bo to nie żłobek tylko przedszkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anioł a posadź misia i wrzuć papierek ... powiedz że miś zrobił ... potem zaproponuj żeby on usiadł ... powiedz że jak chce kupke niech zrobi a potem też wyrzucisz jego kupke do ubikacji . wiele pomysłów ... nie każcie dzieciakom siedzieć na sedesie ani na nocniku to najgorsze ... bo sie zrazi będzie myślał że jakaś kara albo cuś ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniol z missisipi
No tak, moga stac i czekać. Tylko czy jak ja go będę sadzać wieczorem, kiedy wróci z przedszkola to wystarczy żeby sie nauczył. Bo jednak w przedszkolu jest więcej okazji, żeby zrobił kupe do sedesu, bo wieczorem w domu to nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulllkabuullka
albo zdejm pieluchę i nie zakładaj . trzyletnie dziecko już wie kiedy mu się chce kupę więc powinien zawołać skoro nie ma pieluchy ... Siku chyba woła ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulllkabuullka
Trzyletnie dziecko to nie półtoraroczniak któremu bijemy brawo i którego się sadza na nocniku . Chyba można z nim pogadać i wytłumaczyć mu o co biega a potem konsekwentnie się tego trzymać ... Niedługo święta może wtedy jak będziesz mieć wolne to go oduczysz . Takiemu dużemu chłopcu nie powinno to zająć dużo czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniol z missisipi
Jak nie ma pieluchy to też robi w majtki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrramp
mama uczy dziecko takich rzeczy a jak nie uczy to niech nie daje do przedszkola i nie wyrecza sie innymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lodowata lady
NO to ja mialam identycznie,tez w ogole nie sygnalizowal ze chce mu sie kupe,on nawet siku robil w majty.Ale wlasnie jak poszedl do pzredszkola i zobaczyl,ze inne dzieci robia na sedes to i on zaczal,no ale panie go tam pilnowaly tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrramp
najlepiej to od razu psycholog co?a może trochę więcej pracy z dzieckiem?powinnaś go nauczyć zanim poszedł do przedszkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie no nie mogę_
a gdzieś do tej pory była???? poczekaj jak pójdzie do szkoły to go nauczą, do matury zdążą normalnie mnie trafia jak czytam takie teksty twoim obowiązkiem jest dziecko uczyć i wychowywac a nie tylko dupy nadstawiać leniwa krowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem to powinni ci
wymówić umowę za nieprzygotowane dziecko do przedszkola. bo co innego jak dziecko raz na miesiąc się zapomina i zrobi kupe czy siku w majtki a co innego jak dzieciak dzień w dzień załatwia się w gacie. w moim przedszkolu wymówili umowę kobiecie i moim zdaniem słusznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psycholog na wiele się tu nie zda. Zachęcaj go i tyle. Z przedszkolanką załatw polubownie, że postarasz się o urlop. To na pewno nie jej obowiązek oduczać dziecko. U nas nawet było zastrzeżenie, że dzieci mają być bez pieluszek. Jeśli któreś nosi, nie będzie przyjęte. I racja, to nie żłobek. Powinnaś zająć się tym Ty. Miałaś czas przed przedszkolem. Tak jak ktoś napisał- sadzasz, czekasz aż zrobi i dajesz nagrodę, oklaski, buziaka, cokolwiek byle by przyjemne było. Najlepiej być blisko i posadzić, jak zobaczysz ze akurat będzie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulllkabuullka
anioł - to niech robi w majty, a Ty tłumacz że kupę robi się do WC zakładając mu pampersa go nie nauczysz . Może się okazać że kupa mu będzie przeszkadzać np śmierdzieć A jak robi w pampersa to Cię potem woła ?? Albo zakładaj mu tetrę lub jakieś bardzo bardzo niewygodne pampersy No i przede wszystkim podkreślaj że duzi chłopcy nie chodzą w pieluszce i że bez pampersa jest wygodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×