Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama z dylematem

dac niance prezent na gwiazdke?

Polecane posty

Gość mama z dylematem

na swieta bedzie 3 msc jak u nas jest, dac jej cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypłatę
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka 1981
to chyba zależy jakie relacje macie, ale po trzech miesiącach nic zobowiązujęcego jakaś bombonierka albo coś podobnego, to zawsze jest miłe, ale nie można przesadzać :) to Twój pracownik raczej a nie koleżanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"to Twój pracownik raczej a nie koleżanka" - czy to coś zmienia? Szef powinien dbać o dobre relacje z pracownikiem. Tym bardziej, że ten pracownik zajmuje się dzieckiem szefa. Bombonierki dawało się w PRL-u. Poza tym dziewczyna może być na diecie albo nie lubi słodyczy. Pomysł jak najbardziej chybiony. Najbardziej neutralnym prezentem będzie jakiś kosmetyk w zestawie (np. tonik i mleczko do demakijażu, czy też krem na dzień i na noc) plus jakiś śmieszny pluszak. Albo śmieszny kubek/koszulka z nadrukowanym zdjęciem podopiecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaintrygowana...
równie dobrze może mieć uczulenie na jakieś kosmetyki :) jeśli po trzech miesiącach ciężko wybrać jakiś konkretny prezent, to proponuję dodatek pieniężny do pensji, poza tym trzeba zwrócić uwagę, że ta osoba też może czuć się zobowiązana do wręczenia prezentu, zwłaszcza, jeśli to będzie coś rzeczowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niania jak każdy inny pracownik powinna dostać na święta PREMIĘ Albo jakiś upominek - chociaż wydaje mi się że premia pieniezna jest lepsza bo za krótko sie znacie by prezenty sobie kupowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kIEDY JA BYŁAM NIANIĄ
małej kupiłam klocki, bo miałyśmy świetny kontakt ze sobą, a od niej dostałam świeczkę taką fajniastą. drobny prezent nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"równie dobrze może mieć uczulenie na jakieś kosmetyki" - seria AA nie uczula :P Pomysł z premią świetny :) Sama bym się bardziej ucieszyła z kasy, niż z prezentu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość np takie prezenty
AA Help skóra atopowa - na pewno nie zaszkodzi, a wręcz pomoże, ale lepiej dać kasę, np. 50zł lub jak Cię stać 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czesc Adalis, dzis tez jestes
tak zajeta przez 24h na dobe, ze nie masz czasu na nic i znow gnijesz godzinami na kafe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigdy nie przestanie mnie zadz
zadziwiać matka, która z lekceważeniem i wyższością traktuje osobę, dla której tak naprawdę powinna być najmilsza i najlepsza :-O czemu wy jesteście takie głupie i krótkowzroczne? przeciez niania opiekuje się WASZYM DZIECKIEM! czy macie coś cenniejszego? za opiekę nad waszym kontem bankowym płacicie bez gadania, za opiekę nad autem to samo, ale jak chodzi o opiekę nad dzieckiem to próbujecie oszczędzac i myślicie że jak będziecie jej płącić jałumużnę to ona z radością i chęcią będzie opiekowac się waszym dzieckiem???? naprawde aż tak tępę jesteście???? bo nie mogę tego pojąć! ja niani płaciłam bardzo dobrze, bo zależy mi na moim dziecku i wiem, ze ona czuła się doceniana i z radością przychodziła do nas i wiele rzeczy robiła gratis! wcale nie musiała, a jednak to zrobiła bo czułą się doceniona. Na święta dostawła premie i upominek, żeby było miło... ehh jesli chcecie czegoś dobrego od człowieka, to najpierw sami dajcie coś dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigdy nie przestanie mnie zadz
wątek z płacenien nie odnosi się do Autorki, chociaż pewnie żuli jak inne, bo chce na tym oszczędzić. Bardziej odnosi się moja wypowiedź to innych matek, których tępe myślenie można wielokrotnie zauważyć na kafe i nie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Pani nade mną - dziękuję za te słowa :) Myślałam, że nikt nie docenia pracy opiekunek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprzatam u innych
mam 10rodzin korzystajacych z mojej pomocy i i naprawde milo jest jak na swieta dostane 20zl dodatkowo(tyle zazwyczaj dokladaja na bombonierke) szkoda,ze tylko w 3 domach bo znam te rodziny nascie lat i powinni mnie traktowac jak czlonka rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbijam na noc
"szkoda,ze tylko w 3 domach bo znam te rodziny nascie lat i powinni mnie traktowac jak czlonka rodziny" jesli w ten sposob traktujesz sprawe, to mniemam, ze ty ich oczywiscie obdarowujesz? w koncu sa jak rodzina... pewnie nie - wiec czemu masz zal, ze oni nic ci nie daja? dla jasnosci - ja swojej niani podarowalam bizuterie w prezencie i od niej nie dostalam nic - i ok, w koncu to ja jestem pracodawca, nie stac mnie bylo na dorzucenie do pensji a bizuterie (poniewaz zawodowo jestem rzemieslnikiem) wykonalam wlasnorecznie, w zwiazku z czym koszt materialow nie byl wysoki i czy byoby w porzadku, gdybym wymagala od niej rewanzu? nie sadze, dlatego uwazam ze podejscie jakie zacytowalm na poczatu - tym bardziej nie jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli jestes zadowolona z niani swojego dziecka, gdy jest osoba , ktorej ufasz, lubisz ja , dajac dziecko pod opieke. Mysle ,ze powinnas kupic maly prezencik, jakis symboliczny i do tego dolozyc jakas ekstra premie i to bedzie mile, bo i finansowo i tez maly gest drobiazg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprzatam u innych
dla jasnosci-tak ja wreczam upominki:)a tym co wiem,ze sie nie zrewanzuja(zeby ich nie stawiac w glupiej sytuacji)robie znizke na sprzatanie przedswiateczne-mycie okien gratis,czy np pranie dywanow tyle chyba wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez czasem
ja dostalam w tamtym roku 100zł do wykorzystanie w jednym ze sklepow odziezowych od moich pracodawcow, nie mialam kasy, zeby cos podopiecznej kupic wtedy, ale kupilam jej pozniej i wyslalm poczta, a rodzicom dziecka duza czekolade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niańce nie dawaj...
żadnego prezentu, bo to przecież dla ciebie tak jakby zwykła służąca. Codziennie zajmuje się twoim dzieckiem z miłościa i oddaniem, ale dla ciebie to przecież tylko "niańka". Kiedy zaczniesz o niej mówić i myśleć "niania" daj jej jakiś drobny upominek, bo na pewno na to zasługuje. Kiedy zaczniesz ją w końcu doceniać, to już nie będziesz musiała pytać na forach czy dać jej jakiś świąteczny prezent. Po prostu go dasz. A teraz nie dawaj, bo nawet drobne upominki daje się szczerze i dlatego, że chce się dać a nie dlatego, że tak wypada, albo ludzie na forum tak doradzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotkapsotka2
Też uważam że nic nie powinnaś dawać .Niania zaliczana jest jako służba przecież jej płacisz.Nie spoufalaj się z niższymi warstwami społecznymi bo ci na głowę wejdzie.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niania28
a ja dostałam dzisiaj 100 zł na święta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niania.......ni
ja dostaje przewaznie 200zł na urodziny i swieta bozegonarodzenia i 100zł na wielkanoc. a autorka to jakis ciemniak jak mozna napisa by to był ktos gorsz :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexy city
Nudzi Cię zwykłe miasto ? Ludzie którzy zgrywają kogoś, kim tak naprawdę nie są ? Chcesz wstąpić do unikalnej społeczności ? Nasze miasto Ci na to pozwoli, SexyCity stanie się Tym czego szukasz! Odwiedź nas na www.sexycity.pl/polecam/894

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reszka00
Strasznie niemiło jest czytać, co piszecie - że niańka to służąca, że nie dawać. Sama jestem "nianką", opiekuję się 4latką od przeszło 8 mcy. Mała jedzie z rodzicami na swięta w góry, dostałam dziś prezent od Rodziców - zestaw herbat świątecznych od dilmah, takie cztery herbaty spakowane w jedno, przewiązane wstążką. Przemiły, ale NIEZOBOWIĄZUJĄCY prezent.. A dawanie pieniędzy w prezencie uważam za nieporozumienie. Postaw na jakąś herbatkę, albo inny drobiazg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie (((((
reszka00 ty chyba masz klopoty z rozumieniem tekstu..., nie zalapalas ze dziewczyny wyzej pisaly to z ironia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja powiem tak, wg mnie niani na razie nie powinna s nic dodatkowo dawac. Sytuacja dla niej moz ebyć niezręczna. Moze ona jeszcze sie waha co do TEj pracy. Po dłuższym pracowaniu mozesz np. na świeta premiowac dodatkowa kwota pieniędzy -np. 50 zlotych na tzw. kawę. Ale to jest tylko moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michaella
ja pracuje w niemczech, ale przy osobach jako opiekunka, zawsze co roku dostawalam prezent-nie drogi i 50 e, od rodziny gdzie pracowalam kilka lat, czekoladki male, ale z tych super np. rafaello, plus winko to do grzania na cieplo i oczywiscie kartka swiateczna,- w niej to 50 e, a od innej rodziny, bylam krocej, dostalam zestaw zapakowany w woreczku foliowym,- mydlo w plynie, szampon,krem, -tez mile no i potrzebne kazdemu, ja nie dalam nikomu prezentu, oprucz zdjec, ktore robie wlasnorecznie tym ludziom i sa naprawde super ladne,robie je w drogeryjnym sklepie w automacie, koszt nie wielki, wiecej radosci jest, mysle ze jak bym nie dostala nic,to bym sie zle czula,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka 1981 ale to pracownik który pod opieka ma cos najbardziej cennego dla rodziców i należy sie szacunek, niania to nie jest "zwykły" pracownik tylko osoba która dba a nasze dzieci, stara się zastapic nas jak nas nie ma aby dziecko było bezpieczne więc troszke więcej szacunku do takich ludzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×