Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcę mieć swoj biznes

Mój własny BIZNES. Jak zrobić ANKIETĘ?

Polecane posty

Gość chcę mieć swoj biznes

Chciałabym otworzyć sklep z art. fryzjerskimi tj farby, maski, odzywki profesjonalnych firm. Nie chce otwierać zupełnbie w ciemno, wolałabym na początku sprawdzić czy jest na te produkty u mnie w miescie zapotrzebowanie. Miasto małe ma 20 tyś mieszkańców. No ale właśnie jak to zorganizować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę mieć swoj biznes
Chciałabym zrobic ankiętę osobiscie, bez zadnej profesjonalnej firmy bo mnie na to nie stać. Jak w takim razie to zorganizować? Jak zachęcić kobiety do wzięcia udziału w ankiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę mieć swoj biznes
Oprócz tego chciałabym sie zorientowac czy zakłady fryzjerkie były by zainteresowany współpracą? Czy mam po prostu wejsc i zapytać czy mogę przeprowadzić krótką ankietę? Proszę doradzcie mi bo nie wiem jak się za to zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę mieć swoj biznes
czy ktoś z was robił taką ankiete przed otwarciem biznesu czy otwieraliście w ciemno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę mieć swoj biznes
A moze poprostu otwierać bez robienia analiz??sama nie wiem:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę mieć swoj biznes
jest tu ktos kto mi doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo przed lustrem mimowolnie
a nie mozesz normalnie spytac u fryzjerow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiast otwierać firmy
najpierw weź katalog produktów przejdź się po salonach i zobaczysz jakie zbierzesz zamówienie - na początek dawaj faktury bez pośrednio z hurtowni, jeśli chwyci otwieraj działalność, bo tak to się tylko w koszta wpakujesz a może nic z tego nie wyjść...bo wiesz ankiety wszyscy olewają. Mój sposób może nie jest do końca legalny ale za to daje realny obraz rynku.... w końcu Państwo za ciebie rachunków nie zapłaci w razie braku zysków więc ja bym się nie szczypała, z taką próbą.... ...będą zamówienia to naturalne że zarejestrujesz działalność, nie będzie to jesteś czysty bez kosztów na głowie, zusów, księgowości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuum
Nie chce otwierać zupełnbie w ciemno, wolałabym na początku sprawdzić czy jest na te produkty u mnie w miescie zapotrzebowanie. Miasto małe ma 20 tyś mieszkańców. No ale właśnie jak to zorganizować? ty to jest http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=5022078&start=30 w tej książce "Badania marketingowe - Mazurek-Łopacińska" książek do tego co ty nazywasz ankietą (badań marketingowych, inaczej do analizy rynku) jest duży wybór w księgarniach. znajdziesz w spisach treści to co ciebie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę mieć swoj biznes
Nie mogę dawać faktur z hurtowni bo raczej nie po to szukałam dobrej hurtowni która daje dobry rabat zeby tą informacje sprzedać każdemu fryzjerowi. Także nie uważam ze to dobry sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę mieć swoj biznes
POza tym nie chce działać nielegalnie bo to za duże ryzyko Czy ktoś ma inny pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuum
czy ktoś z was robił taką ankiete przed otwarciem biznesu czy otwieraliście w ciemno? w ciemno to otwierają idioci. sprawdzony sposób prowadzenia badań masz w książkach do badań marketingowych. chcesz porównać książki to zapytaj googla o "książka, księgarnia badania marketingowe". pytałaś o współpracę z zakładami fryzjerskimi: idź po kolei do każdego z nich i powiedz ta" dzień dobry, czy byłaby pani zainteresowana współpracą ... bo zastanawiam się nad otwarciem firmy". pamiętaj że żadna słowna umowa nie nie jest wiążąca więc NIE BIERZ ZA DUŻO TOWARU !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę mieć swoj biznes
Poza tym raczej już teraz zakładam ze moim odbiorca byłby raczej klient z ulicy niz zakład fryzjerki. Dlaczego? Ano dlatego ze do zakladów fryzjerkich dojeżdzaja hurtownie bezpośrednio dostawczymi samochodami. Ale być może mimo tego udało by mi się pozyskać jakieś mniejsze zakłady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuum
Poza tym raczej już teraz zakładam ze moim odbiorca byłby raczej klient z ulicy niz zakład fryzjerki. Dlaczego? Ano dlatego ze do zakladów fryzjerkich dojeżdzaja hurtownie bezpośrednio dostawczymi samochodami. Ale być może mimo tego udało by mi się pozyskać jakieś mniejsze zakłady? POZYSKUJ KAŻDEGO KLIENTA NIE WAŻNE CZY TO ZAKŁAD CZY KLIENT INDYWIDUALNY. kup sobie książkę do badań marketingowych i biblię marketingowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę mieć swoj biznes
uuuuuuum dzięki właśnie tak to sobie wyobrażałam, ale co mi doradzisz jeśli chodzi o klienta nie związanego z tą branża zawodową a jedynie dbającego o włosy?Jak zrobić ankietę wsród kobiet, powiedzmy ze w wieku 25-35 lat- bo wydaje mi się ze to własnie były by moje potencjalne klientki,kliuentki które stawiaja na jakość , klientki które zarabiaja bo wiadomo ze te komsetyki są nieco droższe niz te drogeryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę mieć swoj biznes
* nie związanego z fryzjerstwem zawodowo tak miało być:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę mieć swoj biznes
czy mam te kobiety zaczepiac na ulicy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuum
uuuuuuum dzięki właśnie tak to sobie wyobrażałam, ale co mi doradzisz jeśli chodzi o klienta nie związanego z tą branża zawodową a jedynie dbającego o włosy?Jak zrobić ankietę wsród kobiet, powiedzmy ze w wieku 25-35 lat- bo wydaje mi się ze to własnie były by moje potencjalne klientki,kliuentki które stawiaja na jakość , klientki które zarabiaja bo wiadomo ze te komsetyki są nieco droższe niz te drogeryjne słuchaj, mój brat jest marketingowcem (robi ankiety, zdobywa nowych klientów, analizuje trendy na rynku...) dlatego co nieco wiem. KUP SOBIE KSIĄŻKĘ DO BADAŃ MARKETINGOWYCH, tam wszystko po kolei pisze co zrobić i jak obliczyć ilu będzie się miało klientów. na razie sama nic nie kombinuj bo NIE MASZ DOŚWIADCZENIA W BIZNESIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę mieć swoj biznes
Ty to chyba pracujesz w księgarni co?:-) Tak przynajmniej to wygląda gdy zachęcasz do tych ksiązek na każdym temacie o biznesie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuum
"na razie sama nic nie kombinuj bo NIE MASZ DOŚWIADCZENIA W BIZNESIE " to znaczy nie wymyślaj swoich metod badania rynku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuum
Ty to chyba pracujesz w księgarni co? Tak przynajmniej to wygląda gdy zachęcasz do tych ksiązek na każdym temacie o biznesie czy ja podałem jakąś księgarnię? w biznesie liczy się informacja (wiedza) w książkach jest jej dużo. pojmujesz to dziewczyno ? nie wymyślaj czegoś co dawno wymyślono i zapisano w książkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę mieć swoj biznes
patrzę własnie za tymi ksiażkami na allegro, może coś polecisz?? Tak jak mówię chodzi mi głównie o analizę na podstawie prostej ankiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuum
mówię ci to dla tego żebyś była samodzielna. kto ci udzieli rad w biznesie jak nie książka ? może to nie jest idealne rozwiązanie (mówię o wiedzy z książek) ale masz lepsze ? matematyki też się uczą ludzie z książek itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę mieć swoj biznes
uuuuuum książka książka ale miałam nadzieję ze ktoś mi tu cos doradzi. Poza tym zastanawiam się jak inni zabierają sie do otwierania swojego biznesu, czy tak jak moja kumpela ktora otwarła sklep zupełnie w ciemno z roletami czy może wczesniej robią badanie rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę mieć swoj biznes
*książka, książką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuum
np "Badania marketingowe - Mazurek-Łopacińska" "Badania marketingowe w małej firmie - Doman, Dennison, Doman" i wiele innych. szukaj w księgarniach pod hasłem "marketing"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuum
książka książka ale miałam nadzieję ze ktoś mi tu cos doradzi. Poza tym zastanawiam się jak inni zabierają sie do otwierania swojego biznesu, czy tak jak moja kumpela ktora otwarła sklep zupełnie w ciemno z roletami czy może wczesniej robią badanie rynku? ty się nie patrz na "innych" bo "inni" otwierają firmę i po 3 miesiącach tracą "płynność finansową" i jeszcze mają długi w bankach. ty się patrz jak to robią starzy kapitaliści którzy doszli do miliardowych fortun. to co pisze w książkach to klika % z ich chwytów biznesowych. może nie zostaniesz miliarderem ale kto wie może dorobisz się kilku milionów ? "biznesmeni" dzielą się na tych z przypadku (oni prędzej czy później bankrutują) i tych co poszerzają swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną i na tych drugich się patrz bo oni dochodzą do potężnych fortun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuum
czytaj dziewczyno i się ucz "Prowadzenie działalności gospodarczej bez wykorzystywania badań marketingowych przypomina spacer w gęstej mgle. Niezwykle trudno bez nich obrać taki kierunek, który możliwie bezpiecznie doprowadzi Twoją firmę do zaplanowanego celu. Badania marketingowe są kluczowym elementem działania firmy, która chce znać oczekiwania klientów oraz bieżącą sytuację na rynku. Dostarczają informacji niezbędnych do wprowadzenia nowego produktu, rozwijania istniejącego oraz planowania polityki cenowej. Skorzystaj z rad swojego działu wiedzy i doświadczenia -- wypłyń na szerokie wody biznesu." http://onepress.pl/ksiazki/badania-marketingowe-w-malej-firmie-wydanie-ii-zaktualizowane-don-doman-dell-dennison-margaret-doman,bamar2.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuum
kup tą drugą książkę "Badania marketingowe w małej firmie - Doman, Dennison, Doman" gotowe i SPRAWDZONE metody badań rynku podane na tacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę mieć swoj biznes
uuuum dzięki za wskazówki. Ja milioinów nie chce zarabaiać wystarczy mi kilka tysiaczków:-) Tak w ogole to bardziej chodzi mi po głowie hurtownia z tymi produktami ale kurcze potrzebowałabym wspolnika bo wiadomo ze wtedy kasę trzeba konkretna zainwestować. Byłoby to najlepsze rozwiązanie bo w moim mieście zakładów fryzjerkich jest mnóstwo i wtedy wykosiłabym konkurencje na kółkach. No ale to są raczej moje marzenia...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×