Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zanipokojona Mama

Kraków SMOG wychodzice z domu???

Polecane posty

Gość gość
te ramki też mam od miesiąca na oku i chyba w końcu się skuszę, bo nie ma sensu chyba dłużej czekać. .. Normy z dnia na dzień coraz gorsze.. Maski są nie dla mnie... Tylko jedno się nie zmienia -ludzie którzy jeżdżą pustymi samochodami- dziś liczyłam pod rząd 10 samochodów w których był tylko kierowca, potem przestałam liczyć, bo krew mnie zalewa jak to widzę, a staram się nie narzekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Togo
Fakro produkuje ramki i markizy przeciwsmogowe. Proste rozwiązanie. Latem taką ramkę po prostu można schowa i czekać na sezon. Można tez zostawić bo taka ramka wyłapuje tez alergeny. Nie trzeba ich kupować na wszystkie okna, wystarczy umiejscowić je na tych skrzydłach, które regularnie otwieramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania005
Ciekawa opcja z tymi ramkami, ale one nadal nie rozwiązują problemu smogu. Może i w domu będzie czym oddychać, ale można zapomnieć o spacerowaniu po dworze i wdychaniu świeżego powietrza :/ Sobie ostatnio trochę posiedziałam w statystykach "smogowych" http://prawdaosmogu.pl/ i wiecie że szacuje się, że w Polsce dziennie umiera 175 osób z powodu zanieczyszczeń? To jest naprawdę przykro, co my robimy z tą planetą? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem to nie spalanie wegla jest powodem zgonow w srod spoleczenstwa.Od lat ludzie palili weglem i dozywaja 100 lat.Zajzyjmy w fabryki produkcji aluminium i innych gowien ,gdzie nie posiadaja odpowiednich filtrow ,spalaja nocami wszelkie gowna i to nas truje .Osobiscie pracuje w fabryce producji tloka aluminiowego ,jest jeden wielki pyl ,ktory widoczny jest golym okiem ,pieka oczy ,swedzi skora i pluca wdychaja,po czym tez idzie w powietrze mnostwo zwiazkow rakotworczych ,to wlasnie tym sie powinni zajac,ale nie zajmna sie powniewaz to sa WIELKIE KORPORACJE I SA UKLADZIKI najlepiej uderzyc po kieszeni tych najbiedniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie masz racji fabryki fabrykami ale to węgiel nas zabija dlaczego wiosną i latem nie ma problemu smogu???? przecież wtedy też pracują fabryki i ludzie jeżdżą samochodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gadanie że od lat się pali węglem jest słabe. Tak i od lat to działało i działa na nas niekorzystnie, tylko dziś jesteśmy bardziej świadomi, są urządzenia pomiarowe i o tym się mówi. Kiedyś też nas truli i nikt się tym nie przejmował.... ale to nie znaczy że nie było problemu. Ludzie umierali i nie wiedzieli dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie chodzę po córkę do szkoły, z miesięcznym niemowlakiem, mieszkam w centrum Nowego Sącza, w kamienicach palą w piecach, idziemy przy ulicach gdzie pełno kamienic, dużo samochodów, smród niemiłosierny. Przepraszam że to co napisze jest niesmaczne ale dziś po powrocie do domu, wysiąkałam i chusteczka była dosłownie czarna. Ja to nic ale strasznie szkoda mi dzieci. Uważam że najgorsze jest palenie śmieci i mokrego drzewa. Mój sąsiad leje wodę na węgiel bo wg niego mokry dłużej się pali:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigi77
Ja mieszkam na przedmieściach i wieczorami zimą po prostu nie da się okna otworzyć, tak śmierdzi :/ Nie mówiąc już o spacerach. Ja sobie chyba jakiś oczyszczacz do domu kupię, chociaż we własnych czterech ścianach będziemy mieć lepsze powietrze. Czy ktoś z was testował ten marki philipiak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam tego urządzenia ale wiem że warto mieć w domu kwiaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dayya
Może nie jest to niezbędne urządzenie dla każdego, ale wydaje mi się, że jeżeli ktoś jest alergikiem, to jak najbardziej powinien w coś takiego zainwestować. Na pewno znakomicie zbiera kurz i pyłki różnego rodzaju. Z takich lepszych warto zwrócić uwagę właśnie na philipiaka - urządzenie niezbyt duże, z dobrymi parametrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blusikowa
No ciężko nie wychodzić z domu. Po prostu czasem trzeba. Faktem jednak jest, że staramy się ograniczać przebywanie na powietrzu, kiedy wskaźniki wariują. No i “walczymy” na różne sposoby: mamy w domu specjalne roślinki oczyszczające filtry no i chodzimy na lwowską 1 (fototerapiakraków) na naświetlania lampą led tri wings, to pomaga oczyścić organizm z toksyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja znów powtarzam, dajcie zarobić ludziom jak w Anglii czy Niemczech a na pewno nie będą jeździć starymi autami i na pewno nie będą łazić po piwnicach żeby się brudzić i ładować w stary piec brudny węgiel, kupią sobie nowe czyste piece na gaz i każdy będzie sobie siedzieć przy gazetce. A gdyby rząd chciał kogoś karać za używanie starych pieców węglowych to niech zacznie od karania siebie za to że jeszcze ludzie nie zarabiają tak jak ich koledzy za granicą, bo nie sadze że mniej pracują. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam jeszcze niech rząd ukarze siebie za najdroższy gaz w Europie zaraz po Macedonii i niech poszuka lewych pieniędzy na kontach tego kto to dla nas ludzi załatwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o raka jak wyczytałem wyżej to na pewno wszystkiego po trochę, ale najbardziej chyba konserwanty w żywności przyczyniają się do tego, w małych ilościach pewnie nie szkodliwe ale gdy są we wszystkim to rocznie spożywamy w tonach całymi rodzinami. Oglądałem taki film na Discovery jak pewna francuska lekarka - naukowiec robiła badania na ten temat, potem po próbie publikacji następowały tajemnicze zgony i wypadki, warto poszukać na Youtube: https://www.youtube.com/results?search_query=konserwanty+w+%C5%BCywno%C5%9Bci https://www.youtube.com/results?search_query=konserwanty+w+%C5%BCywno%C5%9Bci+discovery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wychodzę i powiem więcej ja używam takiej maski: https://ozonemask.pl/produkt/teddy/ i bardzo mi się podoba i wiem, ze dobrze spełnia swoją funkcję. Czuję się bezpieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wychodzę normalnie z domu. Niedawno zakupiłam maskę antymsogową od firmy www.ideamask.pl Maska zakupiona od nich działa świetnie i bardzo dobrze zabezpiecza przed zanieczyszczonym powietrzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrrr smog... no cóż, ma powstać jakiś wielki filtr powietrza, myślę że z czasem sytuacja się poprawi. Nie ma co uciekać z miasta czy unikać przeprowadzki z tego względu, nigdzie w Polsce rewelacji nie ma jeśli chodzi o jakość powietrza. Inwestujesz w oczyszczacz i oddychając 8-10 godzin dziennie na maxa czystym powietrzem i tak mniej się będziesz truć niż mieszkaniec Mazowsza oddychając 24h na dobę trochę lepszym powietrzem niż nasze krakowskie. Trochę podkreślam bo to wcale nie jest taka wielka różnica jak się niektórym wydaje. Ja kupiłam za 650 zł oczyszczacz xiaomi http://ranking-oczyszczaczy.pl/recenzje/xiaomi-air-purifier-2-i-air-purifier-pro/ popularny i często polecany w tej niższej półce cenowej. Ze smogiem sobie radzi bez problemu, może jest ciut głośny ale za te pieniądze czego się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka1222
No, a wydawać by się mogło, że ludzie pójdą po rozum do głowy po poprzednich zimach i wymienią stare kopciuchy na ekologiczne piece. Jak widać nie zależy im na zdrowiu? Czyżby? Pamiętać należy, że wydanie pieniędzy na karę za spalanie dosłownie śmieci i późniejszą wymianę kotła wiąże się z podwójnym wydatkiem?!!! Do tego widać tu całkowity brak szacunku zdrowia najbliższych. Każde rozpalenie kopciucha to jakby dzień krótszego życia...a przecież wszystko robimy, żeby żyć dłużej. Nasz byt się polepsza, mówimy, że jemy eko, uprawiamy sport w ogóle przeszliśmy na zdrowy styl życia......itd. Nie ufam nikomu kto pali śmieciami i plecie takie bzdury!!! Ekologiczne kotły są w naszym kraju na wyciągnięcie ręki, można wziąć dotację, no ale jak wszystko w życiu - nic nie zrobi się samo. Do ekologicznych kotłów nie ma szans wsypania śmieci i spalania paliwa innego niż wskazane przez producenta (zachowanie odpowiednich norm), gdyż palnik automatycznie sam pobiera paliwo...rozumiecie...Z mojej strony polecam ekologiczne kotły firmy Kostrzewa na pelet - paliwo pobiera się samo automatycznie, więc kampanie antysmogowe, są koniecznie potrzebne i musowa wymiana kotłów na ekologiczne - też! https://www.youtube.com/watch?v=JhU-WSVL8YY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elwira990
Co warto zauważyć, niestety problemu smogu nie zostawiamy za drzwiami. Problem podstępnie wchodzi do naszych mieszkań. Ja radzę sobie z nim w taki sposób - http://goldenhawk.pl/wpis/54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia678
Polecam rozglądnąć się w swoim mieście za komorami hiperbarycznymi w celu dotlenienia i oczyszczenia organizmu z toksyn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka lat temu przeprowadziłam się z Katowic do Krakowa i od tego czasu nienawidzę zimy! Ten smog tutaj to jakaś masakra! Powietrze można gryść nie nim oddychać. Póki co znalazłam 3 sposoby na ten problem, ciągle szukam kolejnych: -oczywiście maska antysmogowa najwyższej jakości z odpowiednimi filtrami (mimo że mam krzywą przegrodę i ciężko mi się w nich oddycha, nie ruszam się bez niej) -komora hiperbaryczna <3 koleżanka korzystała w Vimedzie w Krk i tam się też udałam, polecam!!! oddychacie sobie 95%tlenem (przypomnienie w powietrzu mamy 21%), pod zwiększonym ciśnieniem, przy okazji zauważyłam że moja rana po oparzeniu się dużo szybciej goiła, w tym sezonie na 100% znów na serię się wybiorę. Jak ktoś się obawia to można skorzystać u nich z konsultacji lekarskiej z kwalifikacją, a na stronie mają wypisane wskazania i przeciwwskazania. Ona ma strasznie dużo zastosowań, bo przede mną przychodziła pani z takim chłopczykiem z autyzmem a po mnie zazwyczaj był pan cierpiący na migreny. Warto! -oczyszczacz powietrza i nawilżacz powietrza- jeśli jak ja nie wyobrażacie sobie nie otwierać przez kilka mcy okien, to koniczność dla Was, zawsze jest tańcza opcja nawilżacza czyli mokre ręczniki na kaloryfer, tylko wtedy tracimy trochę na ogrzewaniu Mam nadzieję że komuś pomogłam, czekam na Wasze sprawdzone sposoby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiulaaaaa78
Ja na SMOG polecam maski antysmogowe oraz oczyszczacz powietrza do domu. Sama mam w domu oczyszczacz powietrza Aircle i przynajmniej się tym całym smogiem nie truje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonnna811
Do domu czy biura warto sobie kupić oczyszczacz powietrza. Wbrew pozorom nie jest to duży wydatek, a naprawdę można poprawić jakość powietrza w pomieszczeniu i wyeliminować zanieczyszczenia, pyłki i substancje, które są dla nas niebezpieczne. Koniecznie sprawdźcie sobie oczyszczacze powietrza Alfda . To niemiecka marka, która produkuje naprawdę profesjonalny sprzęt. Ich urządzenia są proste w obsłudze, energooszczędne i wydajne. Mają też ładny design.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto uważać na zanieczyszczenia powietrza, szczególnie kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy w naszym wspaniałym mieście.. U nas w domu trzeba wyjść chcąc nie chcąc z psem, natomiast ograniczamy spacery do mimimum kiedy smog jade czadu.. Przeczytajcie statystyki jakie to cholerstwo jest szkodliwe :| https://alertsmogowy.pl/pyly-zawieszone/byxh/normy-jakosci-powietrza.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaWnęk

Ja nawet do domu kupiłam oczyszczacz powietrza, dokładnie ten: https://airdog.pl/ , który sprawuje się świetnie. Działa on na  innowacyjnym systemie filtrującym, który przechwytuje cząsteczki do 0.0145 μm. Może więc usunąć niemalże wszystkie szkodliwe zanieczyszczenia. Jest zdecydowanie bardziej skuteczny w zakresie oczyszczania powietrza niż filtry HEPA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość won

wezcie sie wszyscy gryzcie z tymi gownianymi ukrytymi reklamami produkow. Zamiast sie wypowiedziec na temat to promuja badziewie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×