Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kacperosiemnastylistopad

pomoc z kolacjom

Polecane posty

Gość Kacperosiemnastylistopad

Witam.Zaprosiłem moją dziewczynę na kolację która odbędzie się w niedzielę.Kompletnie nie wiem co przyrządzić. Dlatego że jest WEGETARIANKĄ .Myślałem nad jakąś sałatką ale nie jestem pewny . z góry dziękuje za każdą odpowiedz . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhjkkjk
kolacjĄ normalnie wzrok mi się popsuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowy widele
Skoro brakuje ci pomysłu z kolacjom, a twoja dziewczyna jest wegetariankom, to rzeczywiście zastanów się nad sałatkom. Może greckom albo warzywnom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta270419
Myślę, że sałatka grecka będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doanuu
makaronom z kurczakom bedzie okom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He? Tylo salatka? Jest tyle przepisow weget. na int... Wez troche pogrzeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacperosiemnastylistopad
Jezu ALE MACIE PROBLEM POMYLIŁEM SIĘ W 2 WYRAZACH WIĘC SIĘ ZAMKNIJCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej trochę zdrowiej
Placki ziemniaczane zapiekane z serem pleśniowym Składniki: 60 dkg ziemniaków startych na drobnej tarce 1 szt. sera pleśniowego camembert, 2 jajka 1 cebula biała, 3 łyżki mąki, olej do smażenia do smaku szczypiorek, przyprawy: sól i pieprz biały Ziemniaki obrać, umyć i osuszyć. Cebulę obrać ze skórki. Następnie zarówno ziemniaki, jak i cebulę zetrzeć na tarce o drobnych oczkach). Po starciu należy wycisnąć ziemniaki i cebulę z nadmiaru wody, dodać do nich jaja i mąkę oraz przyprawić do smaku solą oraz pieprzem (dokładnie wymieszać). Z tak przygotowanej masy, za pomocą łyżki, formować na rozgrzanej patelni niewielkie placuszki i smażyć je na dość wysokim gazie (mocy). Placki powinny być zarumienione i dokładnie usmażone z dwóch stron. Ser Camembert pokroić w grubsze plastry (około centymetra) i rozłożyć je po jednym na każdym usmażonym placku. Tak przygotowane placki należy zapiekać przez około 5-6 minut w rozgrzanym do 215 stopni piekarniku. Po zapieczeniu placków można je dla smaku posypać cieniutko posiekanym szczypiorkiem. Lub krokiety na waflu z pieczarkami i żółtym serem + barszczyk,sałatka warzywna :ugotuj kilka marchewek,pietruszek,ziemniaków,kawałek selera(w łupinkach)gdy warzywa będą miękkie,obierz je i pokrój w niewielką kostkę,ugotuj kilka jajek na twardo i pokrój w kostkę,1 duży por pokrój w niewielki półplasterki i posyp na kilkanaście minut solą.Wszystko razem wymieszaj,dopraw solą,pieprzem ,dodaj kilka łyżek muszatardy i wg uznania majonezu,oraz sporo siekanej natki pietruszki lub zielony szczypiorek,drobno pokrojony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no masakra jakas
czemu ludzie mysla, ze wegetarianie jedza tylko salatki? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOLACJĄ ! co to jest kolacjom ? no proszę cię ! Ą - W L. POJ OM - W L. MN ! PODSTAWÓWKA :o Tak dla informacji :o Zrób jakąś sałatkę. Ja robię sałatkę z ananasem, kukurydzą, papryką groszkiem, kurczakiem, pomidorem, sałatą, makaronem i majonezem. Wszystko siekasz doprawiasz sporą ilością soli i pieprzu jest boska! :) i łatwa. Ewentualnie możesz zrobić tortille - kupujesz specjalne placki, kurczaka, sałatę, ser i jakiś sosik zawijasz... mniam :) Najłatwiejsze co możesz zrobić to spaghetti bolognese. Makaron gotujesz. Mięso na patelnie (polecam indycze) Kupujesz sos z knora albo pudliszek, bazylia możesz dodać chili i trochę startego sera. Obowiązkowo wino. Carlo Rosi Rose (różowe ) :) będzie oczarowana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no co ty oj
bolognese? dla wegetarianki?? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hunter 2-1
Ryż z warzywami z sosem słodko kwaśnym, proste i pyszne albo zapiekankę z makaronu i tuńczyka : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no masakra jakas
tunczyk dla wegetarianki? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hunter 2-1
No to nadal ryba, tylko mięso nieco ciemniejsze niż w tych, które u nas pływają... A tak apropo to są skrajne odmiany wegaństwa, gdzie ludzie nie jedzą jajek i przetworów mlecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no masakra jakas
wegetarianie nie jedza ryb, to wynika z definicji tego slowa... ryby to tez mieso, wiec nie jedza ich. nie mowie tu o zadnych odmianach, tylko o 'podstawowej wersji' wegetarianizmu ;) wegetarianie nie jedza niczego pochodzenia zwierzecego, co zostalo pozyskane przez smierc danego zwierza, wiec np. zelki z zelatyna tez odpadaja ;) podobnie galaretki i inne takie rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitkakochającazupki
Zrób łazanki z kapuchą i warzywami duszonymi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×