Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość panienkka

Ślub i wesele ile potrzeba czasu na przygotowanie?

Polecane posty

Gość panienkka

Hej dziewczyny ustaliliśmy z narzeczonym miedzy sobą datę na 25maja 2013roku.Od kiedy powinnismy zaczac przygotowania i załatwianie sali zespołu kamerzysty i fotografa.Ja chciałabym juz zaczac przygotowania zeby miec pełny wybór,poprostu zeby nie były pozajmywane sale i zespoły itp.Nie chce np się spotkać z czymś takim ''termin niestety mamy już zajęty''.Moj narzeczony jednak twierdzi ze to o wiele za wcześniej.Mówi ze wystarczą 3 miesiace przed slubem góra pół roku. Doradźcie coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też ślubowaliśmy w maju a przygotowania rozpoczęliśmy w październiku poprzedniego roku. Maj to nie lipiec np i dużo łatwiej się załatwia podstawowo we rzeczy. Możecie rozglądać się za salą i orkiestrą reszta to pikuś;-) niektóre sprawy można załatwić nawet tydzień czy dwa przed ślubem. Suknię trzeba liczyć te pół roku bo salony tak sobie życzą, chyba że chcesz gotową a nie szyta dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cheryll
żeby przygotowac wszystko na spokojnie bez nerwów i po waszemu czyli w 100% tak jak chcielibyście mieć najlepiej zacząć na około rok przed weselem... zaklepać sobie zespół salę kamerę foto itp a reszta to tak naprawdę na kilka miesięcy przed....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panienkka
Dziekuje za odpowiedzi ;) Trochę mnie wkurza zachowanie mojego narzeczonego bo wszystko na ostatnia chwile odkłada. Chociaż mu tłumacze ze 3 miesiące przed to wszystko już będzie pozajmowane te najfajniejsze zespoły albo sale.Moim zdaniem to półtora roku przed zacząć przygotowania to w sam raz.Ale jak do tego przekonać narzeczonego? jak żadne argumenty do niego nie docierają;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem rok to absolutne minimum... my zaczelismy organizacje 2 lata wczesniej a i tak slyszelismy " przykro nam ale termin juz jest zajęty" Duzo zalezy tez od regionu i od ilosci slubow w danym roku. Przyszly rok ma byc "chodliwy", wiem od znajomego kamerzysty po ilosci zapytan chetnych par. Nie wiem jak 2013 ale pewnie mniej, może czesc osob przestraszy sie" trzynastki " co pozostalym wyjdzie na korzyść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje wspomniania
ja planuję na czerwiec 2013 rok. I salę zaklepiemy w styczniu, już zresztą oglądaliśmy, ale umowę podpiszemy w styczniu. A resztą dopiero rok przed ślubem tzn kamerzystę i dj. Resztę sukcesywnie przec weselem co trzeba będzie to pol roku wczesniej, co bedzie trzeba to tydzien no i sie wyrobimy. Sale musimy miec juz, bo terminy juz pozajmowane :) ale najbardziej oblegany jest mimo wszystko sierpien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwjskjksjkswjskw
my zaczęlismy 2 lata przed slubem, wtedy możesz we wszystkim przebierać. 3 miesiące??? w jakim Twój narzeczony świecie żyje??? 1,5 roku, rok jeszcze ujdzie, ale nie 3 miesiące!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my też planujemy w maju 2013
Zaczniemy dopiero teraz jeździć i szukać sal, potem fotograf, kamerzysta i kościół. Chcielibyśmy do lutego maksymalnie do marca już zarezerwować wszystko. 3 miesiące to na prawdę mało czasu, nie mówię że nie da się zorganizować bo jakby się chciało to i w miesiąc się da ale wtedy już to bierze się to co jest. Sala nie taka co się chce tylko gdzie jest wolne, kamerzysta nie ten który przypadł na do gustu tylko który ma wolny termin to samo z zespołem i fotografem, w kościele też albo zostanie msza bardzo wcześnie o 13 albo bardzo późno o 17 czy 18. Lepiej zarezerwować wcześniej i mieć spokój a nie martwić się później czy będą wolne terminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elegaanckoo
My bierzemy ślub 14 kwietnia 2012 a salę i termin w kościele zarezerwowaliśmy już w styczniu 2011 orkiestrę w lutym, kamerzyste i fotografa w lipcu a rzeczy typu dekoratorka sali kościoła samochód itp. to załatwiamy teraz jak do subu jest 3 miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elegaanckoo
My bierzemy ślub 14 kwietnia 2012 a salę i termin w kościele zarezerwowaliśmy już w styczniu 2011 orkiestrę w lutym, kamerzyste i fotografa w lipcu a rzeczy typu dekoratorka sali kościoła samochód itp. to załatwiamy teraz jak do subu jest 3 miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My z mężem przygotowywaliśmy wszytko ok. 1,5 roku. Sporo czekaliśmy na naszą wymarzoną salę w hotelu best western premier w krakowie, bo zawsze tam chciałam mieć wesele, a cieszy się dużym zainteresowaniem. Było wspaniale! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariola7843
Ja powiem o swoich odczuciach. Na początku przygotowania są fajne, bo jesteśmy podekscytowani, musimy dobrze wybrać, bardzo nam zależy. A potem czar trochę pryska i trzeba zmierzyć się z wieloma kłopotami po drodze, ale na naszym weselu było wszystko idealnie! A wszystkie zmartwienia odeszły razem z zabawą, z najlepszym zespołem w Warszawie - NotoGramy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jaki termin jest na sali weselnej. zazwyczaj ten termin wystarcza do zorganizowania calego wesela i dopięcia formalności. My mielismy miejsce zarezerwowane w hotelu best western efekt express w krakowie. Czekaliśmy rok i w tym czasie udało się zorganizować całą resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno wszystko zależy od tego jak duże ma być wesele i jak je sobie wyobrażacie. My planujemy skromny ślub z udziałem najbliższej rodziny, dlatego myślimy że pół roku starczy. Salę mamy już zarezerwowaną. Teraz wysyłam zaproszenia, z których jesteśmy bardzo zadowoleni. Wybraliśmy wzór Laura nr 8 ze strony http://stronawesela.pl mogliśmy przy tym zaproszeniu pokombinować i wiele szczegółów dobrać tak żeby jak najbardziej nam odpowiadały dobraliśmy też produkty powiązane takie jak zawieszki na butelki, plany stołów czy winietki oraz pudełka na ciasta . W ten sposób nasze wesele zyska motyw przewodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×