Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

taka sobie ona.

12 wigilijnych potraw...hmm a co u was???

Polecane posty

właśnie przeglądam internet w poszukiwaniu 12-tu wigilijnych potraw... niektóre bardzo mnie zaskoczyły..np. zupa migdałowa.hmmm a co u was gości na stołach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Witajcie w tym wątku - teraz jeszcze tu a za chwile u siebie na nowym wątku dla katolików Wiecie - własnie wróciłam z ...no z PODRÓŻY PO SKLEPACH róznych. Co tu napisać? Nie wiem Boli mnie głowa. Nie tylko w sklepie byłam. Trochę sie zdziwiłam moją wizytą w miejscu innym niż sklep ( i to jeden i ten sam - no kilka). Bo tak i już. Ale wiecie - i tak dobrze zrobiłam, że obgadałam tę Ilonę J. i jej męża bo na to zasłużyli A zwłaszcza ona ILONA - on to nawet nie wiem jak sie nazywał, ale jej imienia nie zapomnę nigdy, a przecież powinnam bardziej pamiętać IMIĘ MĘZA ILONY, co nie? Za to pamiętam jego... nazwisko. No to tym bardziej imię powinnam pamiętac. Dziwne, nie? Ale wiecie - pisząc to nie wiedziałam, że otrzymałam w sumie pieniądze od największej firmy na świecie, żeby zapłacić rachunek, który zamówiła mi...ILONA. No cóz... no fakt - mogłam sprawdzić w sobie on-line stan konta, no ale pi razy oko się zgadzało i WIECIE dostałam na ten telefon dla niej i na paczkę , żeby książki oddać uczelni gdyż są tak biedni, że rzeczywiście trzeba im książki zwrócić, żeby zarobili. No jest to smutne, ale taka prawda. Bo np. uczciwe rozliczenie studiów W MOIM WYPADKU ich nie interesowało. Sama miałam 10 lat temu za nimi latać i co 5 minut (bo co tyle się zmieniał stan rzeczy) miałam się pytać ile mam płacić, a oni nie byli w stanie się namyślić no to rzeczywiście oddam im książki i tyle - na tym zarobią bo na czym innym, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kglf;khg
ja dla siebie i dziecka robie rybe,bigos z grzybami ,śledzie w cebulce itp a dla mojego meza kotlety z piersi kurczaka :) moj maz nie wierzacy wiec wcina wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttttttttttttttttttttttttttt
1) barszcz czerwony 2) uszka 3) pierogi z kapustą i grzybami 4) śledzie w oleju 5) bigos na słodko bez mięsa 6) ryba po grecku i dalej nie pamiętam co robimy z mamą ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kglf;khg
w tamtym roku to z mezem smazona kiełbaske z ziemniakami wcinalismy :) u mnie w domu to normalne ze jemy mieso w wigilie jakos maz nie wierzacy wiec wiecznie nie bede gotowala 100 potraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas w tym roku będzie na 100% -ryba po grecku -barszcz czerwony -makowiec -krokiety -uszka, i pierogi z kapuchy i grzybków -sałatka warzywna... a co dalej to, dopiero ustalamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. ryba po grecku (ostatnio zastąpiona rybą w ananasach- pyycha) 2. kompot z suszonych owoców 3. ze 3 rodzaje śledzi 4. karp smażony 5. karp w galarecie 6. kapusta z grochem i grzybami 7. maca z makiem (u rodziny męża kluski z makiem) 8. barszcz czerwony z uszkami 9. racuchy Wszystko bezmięsne, bezjajeczne, posne i nieziemsko pyszne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. barszcz 2. pierogi 3. śledzie z cebulką 4. śledzie po żydowsku 5. karp smażony 6. kutia 7. ryba po grecku 8. kompot z suszonych jabłek 9. sałatka z tuńczyka 10. ciasto jakieś 11. ciasto jakieś 12. ciasto jakieś ;p Jejuuu aż mi się słabo robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racuchy bezjajeczne- o dziwo się da:) woda (mleka też nie uznajemy w wigilie-takie tam tradycje) mąka, drożdże i cukier. Najlepsze robiła moja babcia-zawsze polowa znikala jeszcze przed wigilią:) A jeśli ktoś chce przepis na rybę w ananasach to chętnie wkleją. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie co roku jest różnie
to zależy na co mamy ochotę ale zawsze jest kapusta z fasolą i grzybami, barszcz i ryba panierowana ale nie karp bo nie lubimy. Poza tym jest jakaś sałatka i ciasto. Sledzie też się znajdą ale nie co roku :D Ogólnie nie mamy jakiejś tradycji w domu że ciągle jesc 12 potraw i do tego tych samych, jedynie te trzy co na początku wymienilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtzuio
WODZIONKA ZUR KARTOKLANKA I PO SWIETACH RYBY PIEROGI BARSZCZ I INNE DUPERELE JEM NA CODZIEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hichoczatko
1. zupa grzybowa 2. śledź w cieście 3. karp smażony 4. kapusta z grochem 5. pierogi z grzybami 6. kasza jaglana z bakaliami 7. kutia 8. kompot z suszu 9. tort makowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtzuio
a czemu jecie takie swinstwa w wigilie:6. kasza jaglana z bakaliami 7. kutia to z to zrzygac sie mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kutia, jednym pewnie smakuje innym nie...ja zrobiłabym ją w tym roku z czystej ciekawości żeby sobie przypomnieć co to jest.....wiem że coś takiego jadła kiedyś kiedyś ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć smaku...:P Za to na pewno w tym roku pojawi się coś, nie tradycyjnego...ale co to jeszcze nie wiemy...święta razem z sąsiadami z klatki więc będzie wesoło...bieganie z jednej kuch do drugiej i doglądanie garów...i z salonu do salonu czy nasi panowie już za mocno ,,nie świętują z drinkami,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorisdoris33
1) barszcz z uszkami 2) karp smażony-dla mężą,bo ja nie lubie 3)pstrąg pieczony-dla mnie:P 4) pierogi z kapusta i grzybami 5)kapusta z grochem 6)sledzie w oleju 7)ryba w zalewie octowej 8)szałot 9)makówki 10)jakies cista 11) kompot z suszonych owoców 12)buraczki z chrzanem no i OPŁATEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO STOMATOLSZKI
kOBIETO ,nie wiem w jakim zwiazku zyjesz-czy sakramentalnym,czy chodzisz do dpowiedzi,ale cięzkim grzechem jest jedzenie miesa w wigile :O ,nie ma czegos takiego ,ze nakaz bezmięsny koscielny Ty traktujesz sobie ulgowo i dawaj mięcho :O w wigilie, zakładam,ze nie jestes osoba wierzaca i PRAKTYKUJĄCĄ :O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do rozsan
drinki w Wigilei :O żal.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO STOMATOLOSZKI
SKORO NIE JESTES WIERZACA TO po co piszesz,że obchodzisz Wigilie :O. Dodam,ze czy podoba Ci sie to czy nie Jestes osoba OCHRZCZONA w Kosciele katolickim i do niego nazlezysz wiec masz obowiazki z tym zwiazane...przykre,ze tkwisz w mroku grzechów :( powiedz,chcesz isc w piekło na własne zyczenie ??? :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dslfmsdlfdsfsdu
u mnie : 1. zupa grzybowa 2. dorsz z sosem czosnkowym:P(karpia nie jadamy) 3.bigos 4. pierogi z kapustą i grzybami 5. śledzie 6.sałatka warzywna 7. kurczak w galarecie 8. ciasto i rożne inne rzeczy typowo nie wigilijne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skąd wiesz że jestem ochrzczona? (akurat jestem ale skąd ta pewność) Akurat nieszczególnie mam ochoty wdawać się w dyskusje religijne, natomiast wigilia jest tradycją i nie widzę powodu aby z niej rezygnować. Tak samo jak z choinki czy śniadania wielkanocnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×