Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama18

Co i jak mówią wasze 18 miesieczne pociechy

Polecane posty

Gość tammmta
KAROLINAK-040480 - a ja wierze ze 18misieczne dzieco 'chrzaszcz' mowi :P :P :P Moja corka ma 19 m-cy i zaczela mowic zdaniami. Wczoraj np. sie mnie pyta: 'A gdzie mamusia ma oczko? A gdzie ma nosek?' A dzisiaj jej sie zebralo na rozmowe o swietach: 'Bedziemy mieli choinke, w domu. Bombki kupimy. Do kosciola pojdziemy, z malym jezuskiem sie przywitac' :D i ja tez nie uwazam ze mam w domu geniusza. Poprostu poswiecam jej maksymalnie duzo uwagi a ona lubi rozmawiac. Ja z nia zreszta tez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepokorna33
A kiedy jest powód do niepokoju? Czy np. mama tata papa to nie zamalo?? Czytałam tez opinie ze niektóre dzieci w tym wieku nawet mama nie mówia swiadomie , tylkjo mama wolaja na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepokorna33
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamahani22
Ja sie martwie, bo Haneczka ma 19 i tylko mama i tata, prawie wszystko rozumie i wykonuje polecenia ale z mowieniem slabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody mówi mama, tata, baba, dziadzia, tak, nie, ciii - cicho, nasladuje dzwieki jakie wydaje piesek, kotek, krowa, waz, samochod, pociag, ptaszki. jasiek mowil szybciej, ale wszystko w swoim czasie;) mowi malo, ale wyraznie mozna zrozumiec. inne slowa mowi- po chinsku, tylko on rozumie reszte;) ale mozna sie z nim dogadac, bo na pytania czy jest glodny, czy chce pic, spac odpowiada tak lub nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamahani22
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMAMUNIAAA
SYN 19 miesiecy : mama tata baba dia dia papa autko ew-lew, cześ-czesc, pić, buła,piła,bu-na buty, uło-wujo, myjeje-mycie, bah-jak upadnie tez ciatko-ciastko, mniam mniam, miemo-na mieso i na mleczko :)no i ostatnio takie małowyrazne koch- na kocham no i nasladuje zwierzatka tradycyjnie miau, hau, kic, kum itp duzo jest tego I wydaje mi sie ze to b. malo, tez mam w rodzinie wygadane dzieciaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //////////////////////////////
Syn, 20.12 skończy 2 lata i mówi: tata, ał (jak się uderzy), muuu (na widok krowy w książce). No ja to się załamać mogę. Kiedyś mówił ciągle mama, a już jakieś pół roku nie słyszałam tego pomimo, że jestem z nim 24h/dobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMAMUNIAAA
Zaniepokoiłam sie ostatnio bo moja kuzynka, ktora ma coreczke 2 miesiace starsza,zasugerowala ze powinnam z nim isc do logopedy bo cos jest z nim nie tak. Jej corka juz sklda zdania i mowi dosyc wyraznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj syn mowil w tym wieku: mama tata baba dziadzio itp zaczal mowic co nieco okolo 2 urodzin, teraz ma prawie 3, ale tez nie mowi ekstra, tak jak co poniektore dzieci w jego wieku, lub nawet mlodsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, ze zabrzmi to jakbym sie przechwalal , ze co to moja corka nie potrafi (troszke w tym prawdy), ale ciekawi mnie czy jest wiecej takich dzieci jak ona i czy rozwija sie tak jak inne dzieci czy faktycznie jest bardzo do przodu jak to niektorzy mowia. A wiec w wieku 16 meisiecy znala juz caly alfabet, potrafila pokazac ktora literka jest ktora i powiedziec slowo zaczynajace sie na te litere. Teraz ma 22 miesiace oprocz alfabetu i tego, ze mowi juz prawie wszystko laczy po 3 slowa to potrafi liczyc do 9 np. paluszki albo klocki. Dodam takze, ze jest dzieckiem dwu jezycznym (chodzi do zlobka anglojezycznego). Czy wasze dzieci maja podobne zdolnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam starsza corke, w wieku 18 miesiecy znala kaczke dziwaczke na pamiec, nie rozumialam dlaczego ludzie sie dziwia, a ci ktorzy na wlasne uszy nie slyszeli nie wierza. Mam tez syna-aktualnie 20 miesiecy- umie powiedziec mama, tata i .... nic wiecej. Wg lekarzy mam sie nie przejmowac, bo oprocz tego,ze nie mowi rozwija sie super. Dodam jeszcze, ze porownujac dwojke moich dzieci to strarsza corka jest spokojna, grzeczna, zrownowazona, od poczatku wykonywala polecenia, natmoast syn, dla niego slowa NIE WOLNO to zacheta do brojenia, wszedzie lata jak perszing, na tylku nie usiedzi 5 sekund (starsza corka w wieku 18 miesiecy prosila na nocnik i calkowicie zrezygnowala z pieluchy, syn od miesiaca jest uczony sikania do nocnika i mam wrazenie ze i za 10 lat sie nie nauczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do goscia (chyba taty), tak moja corka umiala liczyc do 15 przed swoimi drugimi urodzinami, tak samo jak Twoja potrafila pokazac literki (mamy takie nakleji na sciane z alfabetem) itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga07
Kobiety ile macie lat że się tak przechwalacie jak w piaskownicy. Tylko stresujecie inne matki których dzieci później się rozwijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
było pytanie, to odpowiadają na nie a to nasza wina że twoje wolniej rozwija się? Ja tam lubię takie tematy można podpatrzeć, co może moje dziecko załapać, bo czasami człowiek nie wpadnie na to że można nauczyć np. liter alfabetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alusiontko
Dzieci sa rozne i tyle. Mojego brata cora jak miala 18 miesiecy zapytala: jak sie czujes cocia i jak Ami sie ma w bzusku- cytat.myslalam ze padne. Moja corcia ma 19 m terax i mowi 10 wyrazow a jest dzien ze tylko po swojemu mowi. Ale wydobywaja sie dzwieki i to jest najwazniensze. Pisze ja ktora jestem logopeda z zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasz synek ma 19 miesięcy i mówi bardzo mało, może polowe tego co tu piszecie. Po badaniach wyszło, ze ma zatkane uszy i nie słyszy tak dobrze jak powinien. Lekarz powiedział, ze to jest powód tak ubogiego słownictwa gdyż maluch nie słyszy tak dokładnie co do niego mówimy. Teraz osuszamy wydzieline syropkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pareira
ale baby to są jednak wredne, wystarczy, że któraś napisze, że jej dziecko więcej mówi to już się na nią zawistnie rzucają ja ta karolinka :D albo, żeby nie pisać bo innym mamom będzie przykro :D :D komedia normalnie. Autorka wyraźnie zapytała "co i jak mówią wasze 18 miesięczne pociechy", to kobiety odpowiadają, jedne mówią więcej drugie mniej, ale wystarczy, że jakieś mówi więcej i już kwoki by zadziobały, dżungla normalnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Konstancji
18miesiecy.moja nie wiele ale za to cale wyrazne slowa z wiekasza iloscia sylab babbcia mamusia tutaj swoje imie Kosia pies dzieki prosze a z tyvh podstawowych to mama tata am am na pociag tuftuf na auto brum brum,no i nasladowanie zwierzat muuu koko miau bee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek ma 18 m-cy i mówi bardzo mało, ale rozumie bardzo dużo, wykonuje większość poleceń, o które go proszę. Jeśli chodzi o słowa to: mama, tata, baba i dzidzi oraz naśladuje niektóre zwierzątka. Dodam, że zaczął cokolwiek mówić dopiero jakieś 1,5 miesiąca temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mowil zdaniami,ale w ogole zaczak b. wczesnie,bo majac 9 m- cy....nikt mi wierzyc nie chcial,dopoki nie uslyszal....a no,taki gien ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka za tydzień skonczy 20 mscy i mówi dużo (nie całymi zdaniami i nie liczy do 100 :P) ale ludzie dziwnie na mnie patrzą na placu zabaw jak Mloda powie Np 'Mama chce pić" lub "Mamusiu chodz tam" ostatnio nawet dowiedzialam sie ze to nie mozliwe ze ma tyle ile ma bo za dużo mówi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja często mówi mama i mówi tak np aby mnie zawołać, ale czasem tak po prostu mama mama mama lub tata tata. Mówi cześć ale jako cesc, daj, papa, baba, dziś powiedziała coś w stylu "ja chce" ale nie wiem czy to nie przez przypadek. no i po swojemu dużo gada, mówi am. Ale ja tam się nie spinam, jeszcze ma czas na mówienie także wam też radzę wyluzować trochę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaaa83
Witam moja córka ma 18 miesięcy i mówi bardzo wiele. Potrafi składać kilka słów w zdania. Np. Dziewczynka chce iść na powurko. Mamo choć tu do mnie. Nie chce iiść do pani dziewczynka chce domu bawic itp. Śpiewa ze mną refren ogórek ogórek zielony ma garniturek itd czy bariera kocham cie a ty mnie... powie nazwę większość zwierząt ijakie wydają odglosy. No i nauczyła się ostatnio z charli i literki liczyć do dziesięciu ale jeszcze myli kolejność. Ale za to bardzo długo nie umiała chodzić zaczęła dopiero w 15 miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To normalne, kazdy człowiek ma inne predyspozycje i talenty - jedno będzie pięknie mówiło, inne zaczyna chpodzic dwa razy szybciej niz inne dzieci..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio rozmawiałam z moim pediatrą na temat ubogiej mowy mojego synka. Lekarz powiedział, że u chłopców to normalne, że malo mówią, gdyż jest to wynikiem lenistwa, wolą coś pkazać niż powiedzieć. Dodał też, że ogólnie to do 3 roku życia nia ma się co martwić. Po 3 latach powinno wszystko się zmienić. Podał przyklad swojego siostrzeńca, który zaczą mówić dopiero gdy miał 4 lata. Także myślę, że nie ma się co niepokoić, tylko cierpliwie czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaaa83
Jasne że tak. Jedne dzieci mówią szybciej inne nie. Jedne szybciej chodzą czy potrafią załatwiać swoje potrzeby do nocnika a innym zajmuje to o wiele więcej czasu. Moja mówi jak przekupka a późno chodziła i na nocnik nie chce nawet siadać. Nic się nie martwcie każdy w końcu zacznie rozmawiać. Moja córka dziś jak powiedziałam jej ze nie może to zaczęła na nie krzyczeć Mamo cicho bądź, czemu tak mówisz! Tak ze czasem wolałabym żeby tak szybko nie była taka pyskata bo ma 18 miesięcy a już nami rządzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj 19 m woli porozumiewac sie na migi,a jak juz mowi to ma swoje jakies slowka. No i czasami uzywa jakiegos slowa a potem o nim zapomina a dochodza nowe. Mowi mama,tata,baba, babwor(na dwor),giaka(gwiazdka),kicia,kotek,ku gi/ki( catch me),nie, am, kilka razy powiedzial czesc, hejo(halo), ihu(hustu,hustawka),siś(krzys), ja(jak cos chce) i wiele jeszcze niezidentyfikowanych slow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja 20 miesieczna mowi baba i mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moja jak miała 15 miesięcy mówiła: mama baba tata kici kici (wołanie kota) ćwir ćwir (wołanie ptaków) muu ( jak robi krowa ) am da - daj tak nie nununu be be be lala a teraz ma 18 miesięcy i nie mówi nic ;/ tylko po swojemu gada, a jak coś chce to pokazuje palcem i mówi eee nie wiem dlaczego tak ją cofnęło z mową ;/ może to, że zaczyna okres buntu i do wszystkiego nastawiona jest na nie. daje jej czas do drugich urodzin. Mam nadzieję, że zacznie mówić trochę więcej. Na razie idzie jej słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×