Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kanapka1989pp

dania z papryki

Polecane posty

jakie dania przepisy moge zrobic z papryka z papryki?mam 3 kg papryki w domu szkoda gdyby sie zmarnowala co z nia moge zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja.......
ja bym zaprawiła w słoiki uwielbiam paprykę w zalewie octowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może faszerowana?
Faszerowana papryka, ja znam na dwa sposoby: albo kroisz na pół wzdłuż, wyjmujesz pestki i ogonki, robisz farsz np. z mięsa mielonego, przypraw i jak tam lubisz, ja podsmażam mięso na patelni, potem nakładam do papryki, posypuję serem i zapiekam. Druga wersja: odkrajam górę, powstaje taki "kubeczek", wkładam tam farsz (mięso mielone, może być z dodatkiem ryżu, przyprawy) wstawiam do garnka (najlepiej tak, żeby nie było luzów, wlewam wody tyle, żeby nie zalać papryk, przykrywam i gotuję na małym ogniu. Można też zrobić nadzienie wegetariańskie, z warzyw, albo mięsno-warzywne, można zrobić te papryki na parze. Pasuje do tego sos pomidorowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako farsz do naleśników na patelnię: pokrojona w kostkę albo w paski, może być z cebulką albo bez (podlać troszkę wodą), pod koniec dodać pokrojone bez skórki pomidory, przyprawić dowolnie ( ja dodaję czosnek, oregano, bazylię, sól, najnowszym odkryciem jest świeża kolendra) jak ktoś lubi dobra jest rozdzielona na listki brukselka, mieszając doprowadzić do lekkiego wyparowania sosu, aby to było bardziej gęste i w naleśnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara kuchara .
papryka z kurczakiem i makaronem w sosie pomidorowym Trwa przyżąe15 minut i jest super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczo - idealne
papryka, pomidor, cebula i co się nawinie z ryżem, makaronem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyszne danie, polecam (skopiowane z kuchnia.o2 ) Peperonata Tekst i foto: Ewa Kubicka Data publikacji: 01-08-2004 Wykonanie nie sprawi trudności. Najsmaczniejsza z naprawdę dojrzałych pomidorów i papryki. Wtedy aromat i smak są głębokie, esencjonalne. To smak dojrzałego, słonecznego lata. Może być jedzona solo lub jako dodatek do mięsa. Przepis pochodzi z kuchni włoskiej. Porcje: 3-4 osoby Koszt: 10-15 zł Trudność: średni Czas: 60 min. Kaloryczność: mało Składniki: - 4 papryki, - 4 pomidory, - 2 cebule, - 2 ząbki czosnku, - oliwa, - sól, - ocet winny, - kilka listków bazylii (opcjonalnie) lub innych świeżych ziół. Jak przyrządzić? 1) Cebulę kroimy na półtalarki. Paprykę po usunięciu gniazd nasiennych kroimy w sporą kostkę. Pomidory obieramy ze skórki (po sparzeniu wrzątkiem idzie to znacznie łatwiej) i dzielimy na ósemki, które jeszcze raz przekrawamy. Ci, którzy nie lubią pestek z pomidora, mogą je usunąć podczas krojenia pomidora. Czosnek rozdrabniamy. 2) Na rozgrzaną patelnię wlewamy sporo oliwy, tak by przykrywała swobodnie całe dno. Kładziemy cebulę, a potem czosnek. Na to kładziemy paprykę, a po chwili rozdrobnione pomidory. Całość skrapiamy oliwą od góry. 3) Patelnię przykrywamy pokrywką. Jarzyny dusimy na małym ogniu ok. 20 min. Po tym czasie odkrywamy na chwilę patelnię. Delikatnie mieszamy jej zawartość i solimy dość zdecydowanie. Sprawdzamy, na ile miękka jest papryka. W zależności od jej stanu, dusimy naszą peperonatę odpowiednio długo. Zwykle jest to nie więcej niż 10 min. Gdy papryka jest już naprawdę miękka, pozostawiamy patelnię odkrytą i odparowywujemy sos, który puściły pomidory. Jedni wolą nieco gęściejszą peperonatę, inni lubią, kiedy niemal pływa w pomidorowo-oliwnym sosie. 4) Kiedy duszenie jest już na ukończeniu, dorzucamy kilka rozdrobnionych listków bazylii i skrapiamy octem wg własnego uznania. Po wyłączeniu ognia, zostawiamy na patelni pod przykryciem na chwilę. Smaki łączą się w piękną, esencjonalną całość. Jak podawać? Jeszcze bardzo ciepłą, ale nie parzącą. Wtedy wszystkie smaki i aromaty są doskonałe. Na niewielkich miseczkach z chlebem. Jako dodatek do zdecydowanego w smaku mięsa. Pyszna jest na zimno. Do gorąceo dania. Lub jako oddzielna jarzyna. Uwagi: Proporcje można zmienić na korzyść papryki. Zioła można dodać różne, w zależności od fantazji. Najlepiej z "rodziny" śródziemnomorskiej. Świeże. Podawaną na zimno można bardziej zagęścić przez odparowanie. Cały czas jednak zważając, aby kawałki papryki pozostały całe. Wtedy można również dodać nieco więcej octu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×