Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość koooooooooooooooooooota

W czym "wyprać" kota - dosyć pilne ;/

Polecane posty

Gość koooooooooooooooooooota

Wiem że najlepszy byłby szampon dla zwierząt, ale do Warszawy nie wybieram się do poniedziałku (stiuduję w Warszawie) a mieszkam z dala od cywilizacji bez auta. Kotka mi wpadła do worka na śmiecie niezawiązanego i się chętnie w tym wytarzała. Myłam ją samą wodą 3 razy dokłądnie (no, szczęśliwa to nie jest) i wycierałam 3 świezymi ręcznikami, ale nadal śmierdzi :( Teraz ją już praktycznie suchą na kolanach trzymam ale zapach jest okropny. Wytarzała się wczoraj w nocy ;/ Próbowałam ją "wietrzyć" (wyprowadzam ją czasem na spacer na smyczy bo ładnie chodzi) i znowu ją teraz umyłam wodą ale nie mogę się pozbyć zapachu.... Myślicie że jej zaszkodziłoby umycie szamponem do włosów albo mydłem w płynie/kostce? Nie chcę jej zaszkodzić, ale mi zapach zostawia na ubraniach, pościeli... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winterfell33
w szarym mydle możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bert Power.
w pralce moze wyprac kota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooooooooooooooooooota
Co oznacza szare mydło? Z tego co wiem to jest ono białe i jest silnie żrące dla skóry, używano go do szorowania ciężko zmywalnych plam na ubraniach. Mam takie mydło do rąk, jakieś kokosowe (które - z punktu widzenia chemicznego - nie jest mydłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooooooooooooooooooota
Myślicie że szampon jej nie zaszkodzi? Czasami mi się bawi pianą z szamponu albo nawet wchodzi połowicznie do wanny aby pianę zgarnąć, ale to za mało aby powiedzieć, czy ma jakąś alergię czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja myśle że sam się wylize
nawet nie wiem, czy kota można kąpać, bo on sam się myje wylizując! zresztą przypuszczam ze to prowokacja i to dosyć marna!:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winterfell33
szare mydło to np 'biały jeleń' i z tego co ja wiem jest neutralne dla skóry, nie niszczy jej powłoki i jest na tyle delikante ze używa sie je w miejscach np z wysypką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kottok
ja kapalam swoje koty w moim zelu pod prysznic, dobrze splukaj i nic mu nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kottok
koty sie kapie, zazwyczaj mam szampon dla persow, no ale raz braklo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooooooooooooooooooota
Nie wiem czemu miałaby to być prowokacja... Kot zwyczajnie cuchnie i nawet jak się myje, to jeszcze gorzej jest. I mieszkanie pachnei źle, bo nie opłaca się nawet wyciagać świeżej pościeli dopóki kot nie przestanie roznosić. Nic no, zobaczymy czy mniej się będzie bala zapachu "jelenia" (akurat jest w sklepie obok zwykle) czy szaponu. I tego użyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biały jeleń nie zabiję zapachu. Wiem bo z moim Panem Kotem różne rzeczy już przechodziłam. Umyją ją porządnie zwykłym szamponem i pomoże. Tylko uwaga na oczy bo są bardzo wrażliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooooooooooooooooooota
Nie wiem czemu miałaby to być prowokacja... Kot zwyczajnie cuchnie i nawet jak się myje, to jeszcze gorzej jest. I mieszkanie pachnei źle, bo nie opłaca się nawet wyciagać świeżej pościeli dopóki kot nie przestanie roznosić. Nic no, zobaczymy czy mniej się będzie bala zapachu "jelenia" (akurat jest w sklepie obok zwykle) czy szaponu. I tego użyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooooooooooooooooooota
O, dwa razy mi psota wkleiło o.O No dobra, to nei wychodzę i próbuję szamponem. Oj. będzie zły kot... Uważam bardzo na uszy i oczy, ale szczęśliwie kotka się nie szarpie podczas kąpieli zupełnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooooooooooooooooooota
kot znowu w reczniku. Pomogło mydło aloesowe (kot nie uciekał) pachnie po prostu mokrym kotem :) na razie kotka schnie i wwreszcie nie smierdzi smieciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conversy
daj znać czy śmierdzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooooooooooooooooooota
Nie, nie śmierdzi. Nie pachnie też mydłem tylko kotem i mam nadzieję ,że tak zostanie :) Dostała za te wszystkie bóle i kąpiele trochę szynki i wyleguje się na kaloryferze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój kot kiedyś wytarzał się w kupie i nie myśląc wiele wsadziłam ją do umywalki i wyszorowałam mydłem, zwykłym do rąk. Nic jej nie było, a zapach w miarę to zabiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki--
nie słuchaj tych złotych rad ze kota szarym mydłem , umyj ale bedzie miał tragiczna siersc po tym taka twarda nastroszona umyj go swoim szamponem rozcieeńczonym w wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wydaje mi się by 'ludzki' szampon był najodpowiedniejszy dla kota... one zwykle mają masę środków zapachowych co może wywołać alergię. w e-karmie za trzy dyszki już kupisz porządny szampon dla kocura, osobiście nie ryzykowałabym ze swoim własnym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×