Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _ciekawa_

Uniewarznienie małżeństwa kościelnego

Polecane posty

Gość _ciekawa_

Witam, mam kilka pytan. Jestem z mężczyzną, który obecnie ma rozwód cywilny, miał ślub kościelny. Jesteśmy razem już dosyć długo, nie wiadomo jak potoczy się między Nami wszystko dalej. Na razie o ślubie nie rozmawiamy, jest na to jeszcze za wcześnie. Zawsze marzyłam o ślubie kościelnym i bardzo chciałabym go mieć... myśle, że kazda kobieta o tym marzy. 1. Co trzeba zrobić aby dostać uniewarznienie małżenstwa przez kościół? 2. W jakich sytuacjach małżenstwo zostaje rozwiązane? 3. W jakich przypadkach ciężko starac sie o uniewarznienie? 4. jak długo trwa taki proces? Dodam, że mój partner był w związku małżeńskim jakies 9-10 lat, oboje z eks żoną byli młodzi, mieli po 18 lat. Przed ślubem urodziło im się dziecko. Twierdzi, że ślub był wziety, wtedy, z miłosci, nie ze wzgledu na dziecko (ale teraz można by to chyba trochę 'przerobic'?). Po slubie przestało im się układać. Rozstawali się na długi czas. po klika miesiecy. Prawdopodobnie przed zawarciem malzenstwa ze strony jego eks była zdrada, która kontynuowala jeszcze przez jakis czas po slubie. W późniejszym czasie dochodziło miedzy Nimi do zdrad, jednorazowych, dłuzszych. Ich związek nie układał się, byli ze sobą po to, zeby dziecku bylo jak najlepiej. Od dwóch lat są po rozwodzie cywilnym. Jakie są szanse na rozwód? On mówi, ze nawet o tym nie mysli, ze to nie mozliwe, ze bardzo cięzko itp. Jednak czytałam o tym sporo i to sie udaje... Niech mi ktoś coś napisze na ten temat, proszę. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, proponuję udanie się do właściwego Sądu Kościelnego, zwykle jest nim Sąd kompetentny z racji miejsca zamieszkania przyszłej strony pozwanej czy miejsca zawarcia związku. dr Arletta Bolesta adwokat kościelny a.bolesta@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha ii ach
"Twierdzi, że ślub był wziety, wtedy, z miłosci, nie ze wzgledu na dziecko (ale teraz można by to chyba trochę 'przerobic'?). Po slubie przestało im się układać. " cudownie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prostownik idiotów
Co jeszcze chcesz przerabiać? I na ile jesteś pewna, że TY NIE ZNASZ PRZEROBIONEJ WERSJI tego małżeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojej siostrze ksiadz powiedzial ze jak zaplaci 10 000 to dostanie uniewarznienie malzenstwa ,wszystko zalezy od kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×