Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

project_m

brak zarodka na USG - jutro kończę 7tc

Polecane posty

byłam wczoraj u gina, miałam USG dopochwowe.. jutro skończę 7tc.. na USG widać tylko pusty pęcherzyk.. lekarz mnie pociesza że tak się czasem zdarza że nie widać zarodka na tym etapie.. ale i tak się stresuje.. następna wizyta 27.12.. jak nie będzie widać zarodka dalej to będą musieli usunąć pęcherz.. smutno mi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miej nadzieję że lekarz miał
rację i zarodek następnym razem będzie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma co się nakręcać. u mnie też nie było widać. Dopiero po 8 tygodniu był zarodek Czasem trzeba trochę poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka fioletowa
Wiesz, ja tez się stresuję. U mnie to wprawdzie 4 tc i jeszcze u lekarza nie byłam - wybieram się po nowym roku. Chciałabym móc w święta powiedzieć rodzinie ale boje się ewentualnego tłumaczenia potem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może nie czekaj aż 3 tygodni. jak pójdziesz za 10 dni powinno być wszystko widać. będziesz miała spokojne święta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka fioletowa
No widzisz, ja nie wymiotuję wcale. Czy powinnam się stresować? Nie chce, bo każda ciąża jest inna. Czasem zarodek widać w 6tc, czasem w 8tc. Daj sobie czas i myśl pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absolutnei nei czekaj aż
3 tygodnie do następnej wizyty! ten lekarz chyba jakiś niepoważny:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do milka
Milka, Boze, laska, przeciez u ciebie dopiero sam poczatek ciazy! 4 tydzien raptem, a ta by chciala juz wymiotowac :o Wiekszosc na tym etapie nie wie nawet, ze jest w ciazy :o Dziewczyny, przestancie sie nakrecac, bo normalnie az mi sie flaki przewracaja jak czytam takie rozhisteryzowane durne posty!! :o Project - ciebie rozumiem, ze sie denerwujesz, ale bedzie dobrze. Ja tez mowie, nie czekaj 3 tygodnie tylko tak za jakies 10 dni (jak juz ktoraz napisala) zrob usg u innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka fioletowa
Moja przyjaciółka, która jest miesiąc do przodu wymiotowała pod koniec 4 tc. Więc akurat się porównuję do niej. Pytanie jeszcze, jak liczycie tc, od ostatniego @ czy od poczęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska mama
w moim przypadku bardzo dlugo nie bylo widac bijacego serduszka- to byly wakacje i akurat jechalam z mezem nad moze; caly wyjazd to byl stres na maxa ale po powrocie poszlismy do gina i serce juz ladnie bilo:D idz na usg przed swietami:D powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do milka
Wiec powiem ci, ze robisz bardzo zle porownujac sie do niej, bo tylko sie nakrecasz i bez sensu stresujesz. Wymioty czesto pojawiaja sie kolo 6-7 tygodnia, a nie wczesniej (a czasem kobiety wcale ich nie maja i cala ciazy czuja sie swietnie) i mowie ci to jako mama dwojki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norr rr
Milka to że ktoś inny wymiotuje to nie znaczy że wszyscy muszą. Ja dwie ciąże i dwa razy zero wymiotów. Tylko jakieś mdłości ale to nie na samym początku tylko dużo później. Tygodnie ciaży liczy sie zawsze od ostaniej miesiączki. Różnice koryguje ewentualnie badanie usg -gdy nastąpi opóźnienie owulacji. Project_m a jaki wiek ciązy wyszedł wg usg? Na podstawie wielkości pęcherzyka? Miałaś regularne cykle? Moze opóźniła ci się owulacja. U mnie tak było -2tyg, różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tvp111111
idz za tydzien, bedzie juz bilo serduszko,tez taki mialam, nie stresuj sie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka fioletowa
"No widzisz, ja nie wymiotuję wcale. Czy powinnam się stresować? Nie chce, bo każda ciąża jest inna. Czasem zarodek widać w 6tc, czasem w 8tc. Daj sobie czas i myśl pozytywnie. " Ale ja się nie nakręcam :) Mdłości mam ale nie wymiotuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka fioletowa
Więc jesli się liczy od dnia ostatniej @, to dziś zaczęłam 6tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie z wiekiem ciąży jest trudno określić bo ja miałam nieregularne cykle po 40-60 dni.. i okazało się że nie mam owulacji.. i dostałam luteinę na wywołanie okresu i potem CLO ale CLO nie wzięłam bo jak wybrałam luteinę to minęło 3 tygodnie od ostatniej tabletki i nie miałam okresu nadal i zrobiłam test i wyszły dwie kreski.. pęcherzyk miał tydzień temu 6mm a wczoraj miał już 13 mm czyli wg lekarza 7tc. a wg OM trzeci dzień 7 tygodnia.. lekarz powiedział że jakbym zaczęła plamić to mam jechać do szpitala.. brzuch mnie boli z nerwów.. czytałam gdzieś na necie że można betę i jak nie rośnie to znaczy że to ciąża bezzarodkowa.. moja siostra w marcu miała w 10 tc usuwany pęcherzyk ciążowy bo był pusty... teraz jest szczęśliwie w ciąży i ma termin na kwiecień 2012..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norr rr
zrób beta hcg dwa razy w odstępie 48godz. wówczas będzie widać czy przyrost jest prawidłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki pisze
zrob bete koniecznie zrob trzy razy zachowujac 48 h przerwy i zobacz jak przyrasta i idz do innego gina, niech zrobi powtorne usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka fioletowa
Czyli jeśli beta nie wzrasta, to może być ciąża bezzarodkowa? Ile % powinna zwrosnąc po tych 48 godzinach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norr rr
prawidłowy wzrost w ciągu 48godz to 66%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki pisze
W prawidłowej ciąży poziom HCG wzrasta przynajmniej o 66 % w ciągu 48 godzin i o 114 % w ciągu 72 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki pisze
na bete mozesz isc nawet dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naleen
Nie martw się. U mnie w 8tc nie bylo widać zarodka i wysłano mnie na usg przezpochwowe- tam lekarz już zobaczył bijace serduszko, także głowa do góry!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też dopiero w 8 tyg było widac zarodek, przez 2 tygodnie od jednej wizyty do drugiej najadłam się masę nerwów i niepotrzebnie. będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie zarodek był widoczny w 4 tyg:)Ale mój lekarz (straszny gaduła) podczas usg wygłosił przemówienie z którego wynikało że czasem długo nie widać zarodka co wcale nie znaczy ze go tam nie ma Także trzymam kciuki autorko by jednak tam był:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sewewe
chyba jakiś nienormalny lekarz robi USG przez powłoki brzuszne w 8 tc :O prawda jest taka, że w 7c najczęściej widać zarodek i jest już akcja serca, no ale czasem ciąża może rozwijać się wolniej, ale do 8, 9 tc już wszystko powinno być jasne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziś już na betę nie pojadę bo mieszkam 15 km od miasta a jedyny sposób dojazdu to auto.. mam prawko i auto ale wymioty mi nie pozwalają zasiąść za kierownicę.. jeszcze bym spowodowała wypadek.. jutro pojadę rano do miasta jak mąż będzie do pracy jechał.. dziękuję za wszystkie wypowiedzi dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sewewe
ale też uważam że powinnaś zrobić USG za tydzień i nie czekać aż 3 tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×