Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość lubuszczaninka malinka

Poznań to wiocha - refleksje imigrantki

Polecane posty

Gość lubuszczaninka malinka

Mieszkam w Poznaniu od 6 mc. Media kreują że to takie nowoczesne miasto, szykuje się na Euro, remontują dworzec etc ogólnie cud, miód i orzeszki. A ja chcę poruszyć ważna kwestię- sprzedaż biletów mpk. Jest z tym straszny problem, nie zawsze w pobliżu przystanka jest kiosk albo biletomat. Ba często jak jest biletomat to zżera pieniądze a biletu nie daje ( miałam taką sytuację). Gdy nie ma kiosku i biletomatu zapiepsz...m do najbliższego sklepu i co słuszę?!- ,,nie prowadzimy sprzedaży biletów,,. Motorniczy ma nas w d.. i biletu nam nie sprzeda. Pochodzę z mniejszego miasta (woj. lubuskie) i takich krzywych akcji nie ma. Po godz 18 zawsze można kupić bilety czy u pana kierowcy autobusów czy też tramwajów. Chciałm sobie oszczedzić stresów biletowych i wykupic sobie przejazdówke. I co się okazało? Trzeba czekać aż 2 tyg! W moim mieście jest to od ręki. Oj Poznań, Poznań wstyd.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
we wrcoławiu są automaty w każdym autobusie i tramwaju, ale mozna płacić tylko karta zblizenipowa, zaś w szczecinie jest niewiele automnatów w MPK bo dopiero wprowadzją,a le one są poza karta na gotówkę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwddfgg
w pobliżu przystanka he he wiocha az sloma z butow wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boze dziewczyno ogarnij sie
jakoś. Nie jestem z Poznania ale bywam tam często bo mam tam masę znajomych i nigdy w życiu się nie zdarzyło żebym nie mogła kupić biletu :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość życiowa mądrość 5
Poznań to wiocha, zgadzam się a ludzie dziwnie mówią, Tej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 292938298
Droga autorko, w większych miastach wiadomo, że na trasach tłocznych nie ma mozliwosci zakupienia biletu u kierowcy. Jakby taka mozliwosc była, jechalabys zamisat 20 minut 1,5 godziny... Rusz troche główką... :( W poznaniu jak jedziesz autobusem podmiejskim np. z Ogrodów do Tarnowa, itp. bez problemu mozna kupic bilet u kierowcy. Chociaż jest prawdą, że zakup biletów to nieraz prawdziwe wyzwanie... Sklepy tego nie prowadza, bo im się nie opłaca- za mała prowizja. Ja sie przestawiłam na rower i sie super mi to sprawdza. Faktem jest też, że u nas wszystkie ceny z MPK włącznie sa niemormalnie wysokie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubuszczaninka malinka
No właśnie chcę sobie kupić bilet miesieczny, ale trzeba czekać aż 2 tyg. Ja uważam że to sporo....No faktycznie ludzie mówią,, tej,, głupie to jest na maxa, bo co to niby ma oznaczać? Słysze rozmowę,, no i idę do sklepu tej, a tam patrzę mój były tej, mówię ci tej jaką minę zrobił jak mnie zobaczył tej,, - wiocha na maxa. Nie czepaijcie się moich literówek bo piszę szybko i nie zwracam za bardzo na to uwagi, a biletów na zapas nie mam zamiaru nabyć, bo jest prawdopodobne że będzie podwyzka i będą nie aktualnei co wtedy? pupy sobie tym raczej nie podetrę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mnei też wkurza 'tej" za to we wrcoku zamiast na rynku mówią "w rynku" w szczecinie mówi ze prawdziwym polsim boki chleba to piętki a środek to kromki a nie jakoś odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubuszczaninka malinka
Też śmigałam rowerkiem, ale zrobiło się trochę zimno, i rower musi poczekać do wiosny. Ja wsiadam w autobus na ul Azaliowej i nie ma tam ani kiosku ani biletomatu. Jest sklep ale trochę dalej i sprzedaje bilety ale otwarty jest tylko do 19. Jak ktoś chce jechać po 19 to co? na gapę? Ja postaram sie mieć zawsze te 2 bilety wiecej, ale co z osobami które dopiero co przyjechały do Poznania np.wychodzą z pociagu o godz 22 i gdzie mają kupić bilet (zakładając że nie mieszkaja w Poznaniu na co dzien)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mściwa Gośka +
no bo tej-szału u nas nie ma to fakt:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupk....ki
poznan to wiocha totalna, calkowicie, facetow brak--tylko prostaki.miasto rozryte, syf, tynki odpadaja.targi juz sie skonczyly. a bilety mpk znowu drozeja-na 15 min a pzrejedziesz 2 przystanki moze.ja sie z poznania wynosze, to miasto tylko dla bogatej mafii i ich przyslugusow,a ta liczba jest ograniczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrocławianka :)
Ja tam lubię Poznań :) ludzi też tam znam kilku i są zajebiści a facetów ja nie znam prostaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapraszam do Rzeszowa!
Mamy: -pierwsze w Polsce rondo-kładkę dla pieszych -najwięcej metrów kwadratowych galerii w stosunku do powierzchni miasta -najsłynniejszy pomnik (Wielka C) - no i kosze na smieci na przystankach oklejone kwiatową naklejką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapraszam do Rzeszowa!
a a liczne nagrody za najleiej poswietlone, posprzatane miasto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salto z półobrotu :D
Nie wiem jacy są Poznaniacy bo żadnego nie znam ale napierdalają się kapitalnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziula123
A ja lubię sobie wypić Lecha :D dobre piwko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pannazzok
Mieszkalam i pracowalam w Poznaniu 2 lata. Takiej nedzy nigdzie nie widzialam. Tylu zebrakow, bezdomnych i takiego brudu i smrodu moczu przy kamienicach.. to miasto jest straszne, brudne i brzydkie. Z biletami to prawda, kioski wiecznie nieczynne. Chodniki to juz w ogole masakra, chyba ich po wojnie nie odnowili jeszcze, buty musialam kupowac nowe co 2 mce bo po tych dziurach chodzac lamalam obcasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie lubie poznania
szare miasto, wbrew pozorom malo sklepow typu biedronka, lidl. ludzie wieśniacy. chodzą w dresach jak lumpy. tramwaje ogonem zakrecaja i przejeżdzaja ludzi. swietne miasto na popelnienie samobója 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najlepsze miasto to Toruń :)
Reszta to dno z warszawą na czele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najlepsze miasto to Toruń :)
Nikt nie ma takie wspaniałego rynku jak my zwłaszcza nocą :) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie lubie poznania
a ludzie to w ogole dzicy :D przechodzą na czerwonym świetle nawet jak tramwaj centralnie na nich jedzie :D najlepiej to widac na teatralce, co z tego że czerwone, wystarczy ze jakis burak przejdzie już armia cala za nim biegnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuahgoisag
Ja tam Poznaniaków Warszawiaków oraz krakowiaków unikam najbardziej agresywne miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuahgoisag
to znaczy ludzie z tych miast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najlepsze miasto to Toruń :)
My jesteśmy spokojni a nie tam jacyś Poznaniacy i warszawiaczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miasto jak miasto
mi się tam podobał Poznań zwłaszcza Stary Browar i wiele innych miejsc jak tam byłem ludzie dla mnie normalni jak wszędzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też lubię
Madzia Też lubię Lecha sobie wypić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie o bilet w Poznaniu
sluchajcie!!Jelsi kupie bilet CALODOBOWY to moge na ten bilet jesdzic na lini pospiesznej np L na lotnisko???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A mi z Polskich miast
podoba się : właśnie Poznań Kraków Toruń Wrocław Moim zdaniem to najpiękniejsze miasta strasznie się rozczarowałem warszawą która miała być moją faworytką :( No ale mamy kilka fajnych miast więc nie jest źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Pytanie o bilet w Poznaniu sluchajcie!!Jelsi kupie bilet CALODOBOWY to moge na ten bilet jesdzic na lini pospiesznej np L na lotnisko???" Na bilecie mam napisane że na wszystkie trasy miejskie:classic_cool:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwqwqwq123
Drogie dziecko, wyobraz sobie co by było, jakby kazdy kupowal bilet u kierowcy autobusu czy tramwaju w duzym miescie. :( Za kazdy razem na przystanku bylby postój ok. 5 minut... Pomysl najpierw, zanim coś napiszesz. Co do MPK to odradzam przede wszystkim korzystanie bo jest drogo i niewygodnie. Najlepiej rowerem, mamy juz sporo dróg rowerowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×