Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cos w tym jest co piszeee

KURCZAK PIECZONY NA SOLI

Polecane posty

Gość cos w tym jest co piszeee

Robilyscie cos takeigo??? Jak wam wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k jak "Kasia
na soli piekne karczek,szynke ,kurczaka nigdy wiec sie nie wypowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piekłam wiele razy na soli tłuszcz skapuje w sól ja doprawiałam ziołami ..jednak wolę w folii z przyprawami piec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piekłam kilka razy różne mięsa na soli i jestem rozczarowana wolę pieczone tradycyjnie albo w rękawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja piekę regularnie i bardzo lubię:-) Nacieram kurczaka przyprawami i piekę. Zawsze wychodzi chrupiący z zewnątrz a soczysty w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos w tym jest co piszeee
o widze , ze ktos podniosl moj temat. Upieklam wtedy tego kurczaka i jestem megarozczarowana :( wszysctkie soki z kurczaka wsiakly w sol, mieso bylo bardzo przesuszone, domownikom nie smakowalo. Wiecej tego nie zrobie, wole folie lub brytfanke przykryta folia alu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zastosowalam z duzymi
a jaki jest przepis na tego kurczaka wg Geslerowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PISZĘ DUŻYMI LITERAMI
Składniki: Kurczak sztuk jeden (1,5 - 2 kg) Piwo w butelce 0,33 l Sól Pieprz Papryka (słodka lub ostra) Czosnek (ilość według uznania) Sposób przygotowania: Kurczaka należy umyć, dokładnie umyć. Następnie natrzeć solą, pieprzem i papryką. Dokładnie natrzeć. Następnym krokiem jest natarcie kurczaka rozgniecionym czosnkiem. Ale nacieramy tylko środek kurczaka. Gdyż kiedy natrzemy wierzch, czosnek się spali i kurczak nie będzie smaczny. Czosnek można połączyć z odrobiną oregano, kminku itd. Co kto lubi. Można również z niego zrezygnować. Odstawiamy kurczaka na co najmniej godzinę do lodówki. Nie jest to konieczne, ale dzięki temu kurczak dokładnie przejdzie przyprawami. Teraz należy przygotować butelkę. Czyli najpierw pozbyć się etykietek. W tym celu zanurzamy butelkę w wodzie na około 30 minut. Po tym czasie etykiety będzie można usunąć. Zawsze można pomóc sobie nożem. Myjemy butelkę i ostrożnie otwieramy. Teraz na butelkę nadziewamy kurczaka. W taki sposób jaki nasi pradziadowie praktykowali przy nadziewaniu wrogów na pal ;-) Szyjka butelki powinna wyjść obok szyi kurczaka. Dopiero po upieczeniu, zauważyłam, że powinienem owinąć skórą z szyi szyjkę butelki, tak aby spływające piwo opływało kurczaka po wierzchu a nie spływało po ściankach butelki.Ale nie zakrywamy dziurki musi to piwo wypływać. Do rozgrzanego do 180 stopni piekarnika wstawiamy blaszkę z kurczakiem. Blaszka powinna mieć krawędzie tak aby zatrzymywał się w niej sos czyli wytopiony tłuszcz z kurczaka i piwo. Naszego kurczaka pieczemy np. 2 godziny. Zasada jest taka kilogram mięsa piecze się godzinę. Czyli 2 kg kurczak piecze się 2 godziny, lub dłużej :) To już zależy od tego na jakiego kurczaka mamy ochotę. Kurczak idealnie się przyrumieni, wypływające z butelki piwo będzie go opływało i doda pyszny posmak. Pod koniec pieczenia można włączyć termoobieg i co 10 minut obracać kurczaka z blaszką o 90 stopni. Będzie wtedy równomiernie zarumieniony. Można jeśli jest miejsce w blaszce wrzucić ziemniaczki i jabłuszka i cebulkę pokrojone w ćwiartki . Tak przygotowany kurczak to prawdziwa poezja, to niebo w buzi. Jest prosty w przygotowaniu, efektywny i smaczny. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PISZĘ DUŻYMI LITERAMI
TAK DOKŁADNIE SIĘ ROBI TEGO KUCZAKA JEST PRZEPYSZNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyszny pewnie jest, zresztą piwo+mieso to samo w sobie dobre zestawienie :) ale...to nie jest kurczak na soli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PISZĘ DUŻYMI LITERAMI
NA SOLI CO PRAWDA ON NIE JEST PIECZONY ALE POLECAM JEST PRZEPYSZNY SOCZYSTY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×