Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość początkująca biegaczka

jak sie przygotowac do jogingu

Polecane posty

Gość początkująca biegaczka

witam.mam taki problem,chce zaczac biegac ale nie wiem jak sie za to zabrac.juz kiedys zaczynalam.najpierw spacery,pozniej marsz,dalej marszobieg i po kilu dniach zaczelam "biegac".nie szybko,nie po pagórkach i lewdo 30 min.pobiegłabym dalej,ale tak rozbolaly mnie nogi,ze nie bylam w stanie wystac na nich!Nastepnego dnia oczywiscie mialam zakwasy,ale najgorsze bylo to,ze bolaly mie kostki,kolana,a nawet stopy.Dodam,ze troche sie rozciagalam i rozruszalam kosci przed tym pierwszym "biegiem".Zakwasy szybko minely,ale stawy bolaly mnie jeszcze kilkanascie dni!Kazda kolejna proba konczyla sie tym samym.Buty mysle ze mialam dobre,bo kupione w sportowym jako takie do biegania.Nie ogarniam tego,bo spodziewalam ze raczej predzej zabraknie mi tchu(jako ze pale) niż rozbola mnie stawy/kosci.Prosze was bardzo o porade bo nie iw=em co robie zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia_25_5
Organizm do biegania musi się przyzwyczaić. Pół godziny to zdecydowanie za długo. Powinnaś biegać po kilku minut, mniej więcej 5-10 na początku i robić sobie przerwy jedno lub dwudniowe. Organizm musi mieć czas żeby się zregenerować. Ten ból jest zapewne spowodowany przeciążeniem i / lub źle dobranym obuwiem. Na każdy rodzaj nawierzchni stosuje się buty o innej przyczepności i amortyzacji. Nie wystarczy kupić buty do biegania jako takie, trzeba kupić buty na konkretny rodzaj biegania. Poza tym buty biegowe dzielą się na rodzaje pod względem rodzaju ustawienia stopy przez biegającego. Tutaj znajdziesz szczegółowy opis takich butów: http://www.blog.asport.pl/idealne-buty-do-biegania/ Jeśli problem ze stawami nie minie, zaopatrz się w stabilizatory i biegaj w nich. Jeśli natomiast nasili się i mimo przerwy w bieganiu będzie wracał, idź koniecznie do lekarza medycyny sportowej albo rehabilitanta. Możliwe że wskutek przetrenowania powstały jakieś mikrourazy i konieczne będzie leczenie. A palenia nie polecam, jeśli chcesz ćwiczyć to radziłabym rzucić, poprawi ci się wydolność całego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak zaczynam biegać, to po przebiegnięciu ok. pół kilometra nie mogę tchu złapać. Nie wiecie, pomogą na to jakieś ćwiczenia oddechowe? Bo nogi mnie nie bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie. Tu pomoże WIĘCEj biegania. Jesteś po prostu niewytrenowana. Musisz zacząć od krótkich dystansów (na początek może być nawet minuta-dwie biegu) przeplatanych dłuższymi marszami, i tak kilka razy na jednym treningu. A potem czas biegów wydłużasz, powiedzmy co tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vhgfdf
Nie powinno się biegać bez przerwy. Biegnij (powoli!) dopóki masz siłę, później zatrzymaj się i idź w miarę szybkim krokiem, jak wyrównasz oddech to znowu biegnij i tak w kółko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapwene ważna jest odpowienia rozgrzewka przed, do tego stopniowanie wysilku, sama tez czesto stosuje miejscowo veno spray pianke z mentolem która szybko chlodzi i lagodzi bol dolnych partii nóg, kupuje w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozgrzewkę zawsze stosuję, a po biegu ćwiczenia rozciągające, nie mam problemów z bólem mięśni, tylko ta zadyszka :( Ale to widocznie braki kondycyjne, liczę, że z czasem będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×