Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

super turbo

Miekkię pierniczki

Polecane posty

Witam wszystkich. Proszę o pomoc :) mam dziś trochę wolniejsze popołudnie i chciałam pierniki zrobić. Z tym że... mi zawsze wychodzą z dupy jakieś, bo są tak twarde, że zęby można połamać. MA ktoś przepis na takie, które będą miękkie i puszyste??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuniczka...
Pierniczki stają się miękkie po jakimś czasie. Zalecane jest pieczenie nawet miesiąc przed świętami by były lepsze. Daje się je do pojemnika np ze skórą jabłka. Poczytaj o piernikach na blogu mojewypieki.blox.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze poprostu za cienko wałkujesz ciasto ze takie cienkie i wtedy sie bardziej spiekaja i twarde sa ja zobilam wlasnie katarzynki sa troszke twarde ale do wigilii beda ok. super sa te alpejskie i z bakaliami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze piekę cienkie i tuż po upieczeniu rzeczywiście są twardawe, ale potem na ok. 3 tygodnie lądują w słoju szczelnie zamkniętym i na święta są miękkie. A przepis mam z książki "Kuchnia polska", z jakiegoś wydania z lat 80-tych chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczyn i zakwas
Te z linku są od razu miękkie i warte tych dwóch dni, nie ma z nimi dużo pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PISZĘ DUZYMI LITERAMI
zaczyn i zakwas PIERNICZKI WYGLĄDAJĄ BARDZO FAJNIE ALE DROBIE W DIABŁY JAK DLA MNIE 8 ŻÓŁTEK? MASAKRA WYDAWAŁO MI SIĘ ZE TAKIE PIERNICZKI POWINNY BYC TANIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PISZĘ DUZYMI LITERAMI
DO TEGO 1 KG MĄKI TO ILE TEGO WYJDZIE DLA CAŁEGO PUŁKU CHYBA WOJSKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z polecenia niby, zawsze wychodzi i wygląda dość sensownie :) ja od zawsze robię tak: 2szklanki mąki 1-2 jaja 200g margaryny Kasi 4 łyżki miodu 3/4 szkl. cukru 1 łyżeczka sody 1-2 op. przyprawy do piernika 1 łyżka kakao 1 łyżka cynamonu margaryna, cukier i miód - rozpuścić (ja to robię w mikrofali) wszystkie suche składniki mieszam dodaję jajo(a) rozpuszczoną margarynę z cukrem i miodem. Wyrabiam ciasto (jak jest za rzadkie, to dodaję mąki), wałkuję na 3mm i wykrawam foremką. Piec w temp. 175st. 7 minut. Pychota!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczyn i zakwas
A kto mówi że masz piec z 1 kg mąki, autorka wyraźnie pisze ile to wychodzi ciastek. Jak chcesz to próbuj a jak nie to czemu mnie atakujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczyn i zakwas
Do PISZĘ WIELKIMI LITERAMI - w twoim przepisie jest 4 żółtka na pół kilo maki - tańsze niż w "moim" gdzie jest 8 żółtek na kilo mąki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PISZĘ DUZYMI LITERAMI: płaskie jakieś :)chciałam żeby wyszły trochę puchate. takie plaskate to mi zawsze wychodzą no i wątpię żeby były miękkie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa właśnie, zapomniałam wcześniej zapytać. Bo dekoracje jakieś na piernikach można robić pisakami, lukrem, ew lukrem z barwnikiem spożywczym. Pisaków nie znalazłam byłam w 4 sklepach:( I tak sobie myślę... mam barwniki do jajek( takie w proszku co się w wodzie rozpuszcza) czy one się nadadzą?? :D żeby troszkę z lukrem zmieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PISZĘ DUŻYMI LITERAMI
PIERNICZKI NA KTÓRE DAŁAM PRZEPIS SA JADALNE I MIĘCIUTKIE OD RAZU NIE MUSZĄ LEŻAKOWAĆ ANI DNIA JA PIEKĘ JE 1-2 PRZED ŚWIĘTAMI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepszy przepis, to kupić :D Gorąco polecam pierniki szczecińskie z www.tast.pl Wysyłka szybka, to dugo ine będziesz musiala czekać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam przepis na pierniczki, które gdy je upieczesz są twarde, a po kilku tygodniach miękną i są idealne do jedzenia. To takie prawdziwe tradycyjne bożonarodzeniowe pierniczki, a tutaj daję na nie przepis: ugotujmycos.pl/pierniczki/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×