Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lekko wystraszona

Przeraża mnie wigilia

Polecane posty

Gość Lekko wystraszona

Jak w temacie. W tym roku pierwszy raz będziemy sami z mężem i dzieckiem na wigilii. Będzie to mój świąteczno-kulinarny debiut. Na codzień gotuję, ale nie mam pojęcia jak szybko i sprawnie przygotować kolację wigilijną. Nie umiem gotować zupy grzybowej, o pierogach nie wspomnę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lekko wystraszona
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lekko wystraszona
Raczej sprzątaniem, nakrywaniem się zajmowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jako, ze bedziesz tylko z mezem i dzieckiem, to nie musisz szykowac nie wiadomo ile potraw. Najprostszy jest karp - przyprawic i usmazyc, mysle, ze ze sledziami z cebulka i np. ze smietana tez problemu nie powinnas miec. Proste do wykonania sa tez lazanki - makaron mozesz kupic gotowy, a reszte sie robi z gotowanej kapusty i grzybow, do tego olej rzepakowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed swietami
e tam barsz mozna kupic gotowy, uska tez, karpia byc nie musi mozesz kupic jakis filet w swietach najwazniejszcze jest ich przezywanie z rodzina a nie wymsle potrawy na stole wyluzuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
sie nie martw:) ja zaczynam od jutra: kapusta z grochem - zamrażalnik pierogi - zamrazalnik bigos - zamrażalnik podstawa do zup nawet - zamrażalnik ciasta łatwo w tym roku, bo zamawiamy - na dwoje srednio piec generalnie potrawy podzielić na pół składniki i mrozic;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
lepiej robić powoli i mrozic;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z tego co wiem to
Gotowe to nie to samo!!!!A na was troje nie trzeba przecież zbyt wiele,moja rodzina też jest 3 osobowa i robię: - filet z ryby pieczony - można smażony -śledzie po kaszubsku,łatwe w wykonaniu -sałatkę śledziową -uszka + barszczyk -pierogi ruskie i z kapustą i grzybami (a faktycznie można łatwiej tj.łazanki z kapuchą i grzybami) pierogi można zrobić łatwiej(przy kłopotach z robieniem ciasta),można zrobić je w cieście kopytkowym lub jako mini krokiety w waflu, i wystarczy,przecież święta nie po to są by się nadmiernie objadać:o Na następne dni robię bitki w sosie grzybowym,które można podać w różnych wersjach(kasza gryczana,kluski śląskie,ziemniaki,ryż) paszteciki,lub krokiety+ barszcz:) ,galantynę(zimne nóżki,pieczone mięso na kanapki i na ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bedziecie sami, to nie musisz robic wiecej niz na normalny obiad. zupa grzybowa jest najprostsza na swiecie, a pierogi przeciez kup i juz. jak nie masz dostepu do kupnych polskich pierogow, to kup jakies tortellini, ravioli, cos w ten desen. przeciez wigilia to ma byc przyjemnosc, przytulnosc, rodzinnosc, a nie jakis stres i niewola wzgledem potraw, ktorych nie potrafimy gotowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu masz najprostsza, a przepyszna zupe grzybowa: podmsmazasz szalotke (ew. mala cebule) na masle. wlewasz litr wywaru jarzynowego, wrzucasz lisc laurowy. dodajesz namokniete grzyby: duza garsc suszonych prawdziwkow albo borowikow zalana w miseczce mala iloscia goracej wody. grzybow musi byc sporo, przed namoczeniem rozkrusz na male kawalki. gotujesz z 15 minut. na koncu zabielasz kilkoma lyzkami slodkiej smietanki 30+%. doprawiasz sola, pieprzem i posypujesz drobno posiekana pietruszka. do takiej zupy mozesz wrzucic jakiekolwiek uszka lub pierogi, albo i nie. na drigie upiecz lub usmaz rybe, zrob do tego moze kapuste z grzybami i na pewno nikt nie bedzie glodny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jak będziecie sami z mężem i dzieckiem to czym tu się przejmować. Powinnaś być własnie na luzie. Nawet nie musisz przygotowywać specjalnie wigilijnych dań, jak nie umiesz. Ale barszcz moze zrobisz? chocby z paluszkami czy pasztecikami. Ryba w panierce. Pierogi mozesz kupic jak nie umiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiuuu.
Konczita 15 minut dla suszonych grzybow to zdecydowanie za malo. Mysle, ze trzeba gotowac z godzine, zeby byly miekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też w trójeczkę
A powiedzcie dlaczego niektórzy spędzacie wigilię w 3 osoby? My też w 3 osoby-my i dziecko- rodzice nie żyją, ja jestem jedynaczką, siostra męża daleko a brat- szkoda gadać-razem z bratową po śmierci rodziców męża tylko na spadek patrzyli i co by tam nachapać się tylko i relacje popsuły się. A jak jest u was? Mi czasem przykro że tylko w 3 osoby święta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiuuu - grzyby sa prawie w proszku, bardzo pokruszone,wiec nie ma co byc twarde. gotowalam tak wiele razy i wychodzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×