Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gryzelinka

jaka sałatka na wigilię poza tradycyjną jarzynową?

Polecane posty

Umówiłam się z mamą, że w tym roku na wigilię przygotuję m.in. sałatkę jarzynową (tradycyjną: gotowane ziemniaki, warzywa, majonez, kukurydza itd.) i jakąś drugą sałatkę- i mam dylemat. Wpadłam na pomysł, że może zrobię bezmajonezową sałatkę (skoro już jedna z majonezem jest, to druga niech będzie lżejsza) z rukoli, mozzarelli i wędzonego łososia plus sos na bazię oliwy, musztardy i miodu. Ale może macie coś jeszcze sałatkowego, bezmięsnego, pasującego na wigilijny stół? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margolka- dzięki, sałatka super, zwłaszcza, że uwielbiam śledzie i z pewnością kiedys ją zrobię ale nie tym razem, bo po pierwsze- będzie 3 rodzaje śledzi na wigilii, a po drugie- skład tej sałatki poza śledziami jest właściwie taki sam, jak sałatki jarzynowej z majonezem. mimo wszystko, dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robię co roku tylko dodaję: troszeczkę startej marchewki dla koloru i słodkości Brokułowa Składniki: 1 opakowanie mrożonych brokułów lub zamiennie 1 świeży, 1 opakowanie sera feta, 1 puszka zielonego groszku, 3 jajka, 500 ml naturanego jogurtu, 3 ząbki czosnku, pieprz, sól. Do przezroczystej szklanej miski wlewamy jogurt, dodajemy odsączony groszek, przeciśnięty przez praskę czosnek, pokrojony w kostkę ser feta, ugotowane na półtwardo brokuły. Delikatnie mieszając, doprawiamy wg uznania solą i pieprzem. Całość dekorujemy połówkami ugotowanych na twardo jajek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość [poj
ja robię brokułową gotowane brokuły (z odrobina cukru, wtedy są zieloniutkie) puszka czerwonej fasoli usmażone kawałeczki fileta z kurczaka garść makaronu typu świderki jajka na twardo ok 5 majonez bardzo dobra, taka łagodna sałatka; u nas się przyjęła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm z kurczakiem na wigilie to nie koniecznie :) ja robie tunczykowa albo z surimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość [poj
o, albo z tuńczykiem tez jest dobra ukałda się warstwami, od spodu: białka 6 jaj starte na grubych oczkach ser żółty starty na grubych oczkach -15 dag sparzona, drobno skrojona średnia cebula warstwa mjonezu pokruszone żółtka jaj 2 puszki tuńczyka w kawałkach znowu ser starty - ok 15 dag majonez puszka kukurydzy papryka czerwona pokrojona w kosteczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość [poj
naprawdę na wigilię robicie tyle sałatek? u mnie są 4 ciepłe dania na krzyż i tyle a sałatki to na święta robymy raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×