Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klara 1986

Do czego zacząć urządzanie domu??? Pytanie z innej beczki

Polecane posty

Gość klara 1986

może nie na temat ale też jestem mama i liczne na pomoc innych mam:) No wiec tak... Jeszcze w tym roku jak pogoda dopisze mamy mieć zrobione tynki i teraz nie wiemy za co się brać. Czy najpierw kopic płytki i wyposażenie łazienki czy najpierw zamówić meble do kuchni. Najpierw podłogi?? Opłaca się brać projektanta?? mam teraz trochę wolnego po świętach i chciałabym jak najwięcej załatwić ponieważ potem ciężko będzie z urlopem. A mieszkanie mamy wynajęte tylko do kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wydaje mi sie to
U mnie bylo tak: najpierw łazienki (płytki na scianach i na podłodze) wanan, prysznic, kibelek, bidet, na końcu marmurowy blat z wpuszczona umywalka, lustri itp jak pasuje potem chyba robilismy podłogi, czyli korytarz w płytkach potem tynki wszedzie oprocz kuchni (w kuchni tylko sufit) potem jakos Mąż połozył panele w pokojach i w salonie. meble do kuchni a wogole cała kuchnia to na samym końcu i teraz własnie zostało mi otynkowanie kuchni i wybranie koloru, bo cały dom jest juz pomalowany tylko nie kuchnia ktora jest połączona z salonem i korytarzem i nie wiedziałam jakim wybrac kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wydaje mi sie to
projektant? jesli nie masz własnej wyobrażni to sie przyda, ale jesli masz swój pomysł to raczej wurzucony pieniądz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara 1986
no niby mam trochę wyobraźni ale boje się że jako całości to może jedno do drugiego nie pasować i wyjdzie brzydko:( Może dasz mi jakieś rady czego na pewno nie robić a co warto przemyśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestea........
my zaczelismy od lazienki i gresu w przedpokoju i kuchni. sciany juz byly zrobione przez dewelopera, wiec tylko na koncu je pomalujemy. niedawno polozylismy panele i teraz czekamy na drzwi. w dalszej kolejnosci malowanie w salonie z kuchnia i meble kuchenne. a potem malowanie reszty pokoi i meble. acha zrobilismy tez juz elektryke (w sumie wszystko bylo zrobione przez dewelopera, a my tylko niektore rzeczy poprzestawialismy i dodalismy oswietlenie do polki z regipsu). ta polke z regipsu zrobilismy przed panelami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestea........
klara zastanow sie w jakim stylu chcesz miec dom i potem szukaj odpowiednich wzorow i kolorow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. sufit i ściany w łazience, podłoga w łazience 2. wyposażenie łazienki 3. sufit i ściany w kuchni, podłoga w kuchni 4. wyposażenie kuchni 5. sufity i ściany w pozostałych pomieszczeniach 6. pozostałe podłogi 7. meblowanie 8. duperelki jak firanki, zasłony itp projektant według mnie zbędny wydatek ale jeśli się sama boisz to może warto skorzystać ale myślę że do tych pomieszczeń łączących inne pomieszczenia czyli np przechodnia kuchnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam.....
projektant przyda sie do lazienki jak najbardziej. ja sama w zyciu nie wpadlabym na takie pomysly jak moja projektantka. urzadzala mi 2 lazienki i jestem bardzo zadowolona. plytki powyliczala wiedzielismy ile czego kupic i nie martwilismy sie ze zabraknie albo ze za duzo kupimy i po co tyle? u nas bylo tak: tynki, plytki w lazienkach, kuchni, holu, garaz, spizarnia, kotlownia bialy montaz w lazience podlogi - panele w reszcie domu malowanie zamowienie mebli do kuchni i lazienek oswietlenie montaz kuchni i lazienek sprzatanie przeprowadzka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam.....
a i drzwi wewnetrzne - montowalismy po polozeniu paneli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wydaje mi sie to
My nie mielismy projektanta a łazienka wyszła super, tak samo ubikacja :) łazienke mam pomarańczowo waniliowa a WC zielono waniliową. Płytki z opoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wydaje mi sie to
Drzwi w domu ok 7 sztuk mielismy zanim Mąż połozył panale. Rzem z futrynami - robota stolarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podłogi łazienka kuchnia łóżko
to musi być zrobione żeby dało się mieszkać, resztę można z czasem powoli wykańczać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam.....
u nas duza lazienka jest ecri-czekolada + decory kwiatowe tubądzin kolekcja inverno mala lazienka biel-czerwien + decory czarno-białe tubądzin kolekcja sirocco jak masz wyobraznie to napewno mozesz zrezygnowac z projektanta. ja sie balam ze nie bedzie to wygladalo za dobrze jak to ja bede wymyslac i zaplacilam i mam :) ale moim zdaniem wart zainwestowac (my placilismy 300 zl za mala lazienke i 450 za duza) nawet dobor i rozklad oswietlenia jest wazny - sama tak nie dobierzesz i nie rozplanujesz. u nas lazienki sa super doswietlone. fakt ze musielismu poniesc wieksze koszta bo tego osietlenia poszlo sporo ale efekt jest swietny. np. duza lazienka - na srodku sufitu potrojne lampy zwisajace, nad lustrem pojedyncza zwisajaca, w roznych miejscach halogeny (np. oswietlajace wypukle dekory, pod polkami) i dodatkowo poswiata na suficie (sufit mamy podwieszony i za rantem idzie waz ledowy ktory daje poswiate) mala lazienka - poswaiata (tak jak w duzej), oswietlenie halogenowe w prysznicu, na polce, zwisajace lampy nad lustrem. oczywiscie jak wchodze to nie zapalam wszystkich swiatel tylko to ktore jest mi potrzebne np. biore prysznic to prysznic, robie makijaz to lustro itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestea........
ja mam taka mala lazienke ze tam nie ma co projektowac :D zrobilismy ja na bialo, zeby optycznie jej nie zmiejszac. Wybralismy plytki z Paradyza edeno bianco i dalismy czesc gladkich, czesc z wzorami i mozaike. wyszlo naprawde fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestea........
a nam w komforcie powiedzieli, ze pierw sie kladzie panele a potem drzwi i w takiej kolejnosci robimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam.....
u nas tez najpierw panele pozniej drzwi byly. no bo co zrobisz jak sie okaze ze nie mozesz paneli polozyc bo za ciasno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam.....
u nas tez najpierw panele pozniej drzwi byly. no bo co zrobisz jak sie okaze ze nie mozesz paneli polozyc bo za malo miejsca pod drzwiami i sie nie mieszcza? a tak to podloge kladziesz, mierzysz drzwi, zrobia i montuja bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podłogi łazienka kuchnia łóżko
ja bym nie brała projektanta, płaytki dała bym klasyczne, bo łazienk robi się na lata, a moda się szybko zmienia i płytki będące hitem w jednym roku wydają się wieśniackie w drugim.... .. mnie się zawsze podobały takie klasyczne płytki biało czarne - małe czarne krawaciki między dużymi białymi płytkami, ściany jednokolorowe - białe lub ecru, płytki tylko tam gdzie trzeba, a nie jak w szpitalu do sufitu, po za tym gładzie, sufit napinany błyszczący, wanna pod oknem stojąca na nogach, prysznic bez brodzika - tylko szyba do samej podłogi, aha pod prysznicem mozaika a nie płytki, koniecznie 2 umywalki, żeby rano sie nie cisnąc, zabudowane w blacie, no i bidet ....po za tym pralka i suszarka zabudowane w jednej ścianie, łącznie z pułkami na detergenty i koszami na pranie.... oczywiście meble stylowe ciemne - pod zabudowę, umywalki i jeszcze jakaś szafeczka, stojak na kwiatka to moja wymarzona łazienka ehh tylko w totka by się przydało wygrać, żeby to moje małe lotnisko tak urządzić :D ...no i jeszcze bezpośrednie wejście z sypialni (już mam przygotowane), żeby nie latać po korytarzu w pidżamie..... a nad półokrągłym oknem gięty karnisz- to już szczegół.... ale mi się marzy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam.....
podłogi łazienka kuchnia łóżko to mam prysznic z twojego marzenia :) brak brodzika tylko szyba do podlogi (tylko niestety nie jest to tak szczelne jak w brodziku i zawsze gdzies jakas szczelinka cisnie sie woda na lazienke (a jak biore dluuuugi prysznic to i pol lazienki zalewam :) moj maz dziwi sie jak tak mozna lazienke zalaz a ja sie smieje ze ja poprostu jestem zdolna dziewczyna :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestea........
ojj mi tez sie marzy wielka lazienka z wanna z masazem i duza kuchnia z wielkim stolem. moze kiedys sie to spelni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podłogi łazienka kuchnia łóżko
polecam i jak się sprawuje taki prysznic? nie cieknie? łatwo się czyści szybę? na razie mamy zwykła 90 kabinę, ale marzy mi się właśnie taki duży szklany prysznic na 2 osoby ;).... ... łazienkę ma wielką, ze skosem, pół okrągłym oknem, tak że miejsce jest, tylko finansowanie potrzebne, he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam.....
no wlasnie troche cieknie ale rzucam na podloge recznik i po sprawie. ale prysznic rzeczywiscie jest duzy i spokojnie mozna sie pobawic we dwoje :) a szyba jak to szyba trzeba czyscic i szorowac. kupilam sciagaczke i po kazdej kapeli sciagam nia wode i juz nie ma takich zaciekow jak wczesniej (ale to w kazdej szklanej kabinie slady po wodzie zostaja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podłogi łazienka kuchnia łóżko
nie doczytałam poprzedniego posta sorry.... szkoda, ze cieknie, u nas to trochę problem.... trzeba będzie fachowca szczególnie przypilnować w razie remontu... bo mamy piętro a nie cały dom, a sąsiad z dołu ma akurat sypialnie pod nasza łazienką, wiec na zalania jest szczególnie cięty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urządzając łazienkę warto pomyśleć o solidnym i wysokojakościowym sprzęcie. Ofertę godną polecenia ma sklep aquaroom.pl . Ceny są dostosowane na każdego kieszeń, a urządzenia są naprawdę luksusowe. Przede wszystkim wybór jest bardzo duży, a co najważniejsze urządzenia produkowane są na zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati890
Z mężem również zaczliśmy od łazienki . Znaleźliśmy płytki, wanne, umywalkę i zamówiliśmy w sklepie internetowym www.tuplytki.pl . Okazalo się, że mają siedzibę w Białymstoku i gdzie zaprojektowano nam wszystko profesjonalnie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apatia_2
Akurat moja kuzynka jest tam architektem wnętrz patii860 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fionka98
Według mnie warto pamiętać o dobrym oświetleniu całości. Warto zainwestować trochę i od razu wymienić żarówki/świetlówki na diody. Dają tyle samo światła ale mają o wiele dłuższą żywotność, nie potrzebują się "nagrzewać" a do tego są naprawdę energooszczędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zaczęłam od wynajęcia projektanta wnętrz z http://secretart.com.pl stwierdziłam, że sama będę się bujać 3 razy dłużej, a chcę mieć ładnie i szybko urządzony dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×