Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość trzebajeszczeupraćpościel

JAk poradzić sobie z przypalonym jedzeniem w garnku? :(

Polecane posty

Gość trzebajeszczeupraćpościel

Gotowałam kapustę, niestety w obu garnkach mi się przypaliła. Wyszła dobra, o dziwo, wsadziłam garnki na noc do wody, zalałam wrzątkiem. No i się moczyło 10h. Niestety nie udaje mi się zdrapać tej kapusty wciąż ;/ Zalałam drugą porcją wrzątku, dodałam soli troche - trochę, niestety, bo się skończyła a dopiero wieczorem zakupy przywiezie mąż.... Macie pomysł? Bo mi są garnki potrzebne do gotowania, a oba są nie do użytku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k Jak KAsia
wlej cocoa colie i zagtuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k Jak KAsia
wlej coca coli i za gotuj z niewielka ilością sody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzebajeszczeupraćpościel
Nie pomogło. Jeden już prawie w połowie jest czysty, widac dno (nie porysowane ani nic), ale drugi ani drgnie, malutkie przeswitny skrobałam gąbką i łyżką.... Zasypałąm na noc garnki gigantyczną ilościąsoli, dolałam wrzątku (w sumie roztwów jak niz 80% soli) ale niestety nadal nie puszcza... Coli próbowałam. Sody oczyszczonej próbowałam... Mam ostatni dzień na gotowanie, nie mam od kogo garnka pożyczyć (bo nie mam tu jeszcze znajomych) ani za co kupić nowych dwóch dużych :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *liliann
Ja gotowałam garnek z sodą :) I zeszło. A też nieźle spaliłam, bo zapomniałam i godzinę bez wody już gotowało się coś, przy okazji w całym domu czarno było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlej troche wody, dolej octu i zagotuj, pogotuj kilka minut i odejdzie wszystko. jesli sie nie uda to zrob ponownie z nowa porcja wody z octem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie jest za poozno
ja kidyys wlewałam odplamiacz znaczy vanish i gotowałam. ale smrod jest niesamowity i trzeba garnek z 10 razy porządnie wypłukać. ale czarne zeszło :) no i oczywiscie tarłam tą gąbką-drapakiem. puściło. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzebajeszczeupraćpościel
Ja już nie mam siły. Poszło 2 litry octu spirytusowego na wiele gotowań, gotowanie z dużą ilością sody... Ech. Nożem próbuję dodrapywać ale moje ręce wyglądają jakbym próbowała się przez ścianę przedrapać - połamane pzakoncie i kilka ranek :( W sumie ostatnie 4 godziny tylko te garnki próbuję odratować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
ja słyszałam od starszej pani taka porade na przypalony garnek zeby wsypac sporo proszku do prania,troche wody i pogotować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×