Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dumnna mama :-)

sernik

Polecane posty

Gość gwoli wyjasnienia
10 jaj, 1 kg sera, 2 łyzki mąki ziemniaczanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapożyczyłam przepis z topiku
margolka66 Ja się z Wami podzielę dobrym sernikiem! MASA SEROWA: 1 kg sera takiego swojskiego , a jak takiego nie mam to kupuję śmietankowy 1/2 kg i "Mój ulubiony"1/2 kg. 2 budynie waniliowe lub śmietankowe 2 cukry waniliowe, 4 żółtka i 2 całe jaja, 1 szklanka mleka, 1 szklanka cukru, 1/2 szklanki oleju, 10 dkg wiórek kokosowych CIASTO: 2 szklanki mąki krupczatki 1 kostka margaryny, 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1/2 szklanki gęstej śmietany, 10 łyżek cukru, 1 jajo. Ciasto zagnieść z wszystkich składników.Wyłożyć na natłuszczoną blaszkę ponakłuwać widelcem. Masę serowa: do dość głębokiego naczynia dać wszystkie składniki, miksować( ja miksuję blenderem lub przystawką do miksera z nożem.Miksuję ok. 20 minut aż masa będzie puszysta i bez grudek. Masę wykładam na ciasto i po całości posypuję wiórki kokosowe. Piec ok. 45 minut 180 st.C. Polecam jest pyszny!!! Jeśli ser mam z kostki to 2 x go mielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to ci heca!!
tutaj na tym blogu----> ja kiedyś skusiłam się i upiekłam ten sernik krakowski do którego wkleiłaś linka. Od tamtej pory wszystkie inne serniki wymiatają. Ten właśnie jest taki prawdziwy sernik, lekki, puszysty, zawsze wychodzi, nie pęka, nie opada. Jednym słowem znakomity:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej puszysty i delikatny wychodzi z sera potrójnie mielonego, najlepiej w domu i z dodatkiem zielonego sernixa Oetkera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwiąca się mama
a kiedy pieczenie taki sernik? czy jak upieke go dziś to nie za wcześnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepsza od karpia jest
sernik szachownica jest pyszny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja własnie zrobiłam sernik
trochę opadł - ale jest pyszny! :-) Wiedeński - mogę napisać, jak robię: kupuję serek w wiaderku, bo nie mam jak zmielić 6 jajek cytryna szklanka cukru może być też waniliowy 3/4 kostki masła (takiej 200-gramowej) rodzynki oddzielam żółtka od białek parzę rodzynki i jak się wysuszą - to posypuję mąką wyciskam 1/4 soku z cytryny rozpuszczam masło (jak jest miękkie - to nie trzeba) robię kogiel-mogiel z żółtek, cukru, cukru waniliowego i soku z cytryny ubijam białka na pianę do utartych żółtek dodaję sera - i miksuję dodaję masło - miksuję czasami dodam też budyń - ale nie widzę różnicy dodaję rodzynki i mieszam łyżką dodaję pianę z białek - i mieszam łyżką wylewam na blachę lub do tortownicy piekę w 200 stopniach równą godzinę zawsze się udaje! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja własnie zrobiłam sernik
zapomniałam - jak ostygnie - to oczywiście polewam czekoladową polewą i ozdabiam! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość róża wisenna;;;;;;;;;;
I jak ci wyszedł ten sernik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żonka prawie doskonała :)
najlepszy przepis na sernik z którego korzystam juz pare lat jest na opakowaniu wiaderka twarogu sernikowego Dr. Oetker - Twaróg aksamitny wspaniały wychodzi, w ogóle ten twaróg jest najlepszy do serników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doskonałe wypieki
Aksamitnie chemiczne serniki z wiaderka! Co wy wogóle jecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorekzielony
niedawno moja ciocia upiekla sernik z bita smietana zamiast innego tluszczu. sernk jest genialny,caly czas wilgotny,puszysty nie zsycha sie i nie kruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorekzielony
na swieta upieklam taki sam. cala rodzinka sie zachwycala:) skladniki na mase serowa: 1 kg tlustego sera 1 duza smietana 30 % (500 ml) budyń śmietankowy 1 lyzka maki ziemniaczanej niecala szklanka cukru cukier waniliowy lub aromat cytrynowy 6 jajek twarog mielimy 2 razy.ubijamy bialka z cukrem na puszysta mase, dodajemy zoltka i mieszamy to z serem. w oddzielmym naczyniu ubijamy smietane i dodajemy do sera. wsypujemy budyn, make ziemniaczana, dodajemy aromat lub cukier waniliowy. mozna wrzucic tez np rodzynki. wymieszana mase wylewamy na ulozone na blasze biszkopty, ewentualnie na sprawdzony spod do ciasta, pieczemy okolo godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×