Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

dziewczyny a macie jakies jak to sie zwie....cholera :-D zawieszkę na budzie wóżka no wiecetaką z zabawkami ...ale ze mnie matolica nie wiem jak to sie nazywa :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA28 nie zadreczaj się kochana, po wizycie wszystko sie wyjasni :-) na pewno bedzie ok :-) trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOMKWIA spróbuj do wannienki wsypać łyżkę mąki ziemniaczanej, tkz. krochmal się zrobi. Mi tak radziła położna na wysypkę i niech sobie maluszek poleży w tym. może pomoże. odezwę się poźniej, m. ma jutro urodziny więc mam trochę rboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia nie mam Cię za egoistkę i o fakt, że nie znam wszystkiego co się u was wydarzyło. To straszne z tym ślubem. chyba myślałam, że jest lepiej. Nie można dawać się opluć i mówić że to deszcz...... ............................................................................................................................................................................. Która mówiła że jest z okolic Ostrowa Wielkopolskiego? Uwielbiam to miasto! Uwielbiam ludzi z Ostrowa! Byłam tam na delegacji i jeszcze tylu świetnych ludzi nie poznałam na raz!........................................ ......................................................................................................... Mam kilka pytań: czy jak wasze dzieci nie śpią to cały czas się nimi zajmujecie? Mój Tobiasz ostatnio do południa nie śpi on nie jest płaczliwy więc grzecznie siedzi czy leży a ja sprzątam gotuje piszę do was itd itd ale mam wyrzuty sumienia że nie siedzę z nim i nie bawię się z nim nie noszę go itd. Tzn wiecie gadam do niego jak gotuje czy sprzątam, karmie i przebieram ale nei jestem dla niego w 100%... ................................................................................................................................................................ Drugie pytanie: Jak podajecie lekarstwa dzieciom? Ja mam syropy próbowałam sa smaczne i słodkie - mój maluch jest na ohydnym nutramigenie- i je wypluwa- podaje łyżeczką. Do tego mam tabletki i nie wiem czy je rozgnieść i rozpuścić w wodzie czy jak?..................................................................................................................................................... I do mam które karmią butlą- jak podajecie dziecią wodę może nie jak tylko kiedy? Mój się jej nie domaga i nie widzę, żeby był odwoniony kupy robi luźne więc tej wody mu nie podaję ............................................................................................................................................................. Co do powrotu do pracy. Chciałabym wrócić na jesień lato do pracy ale, nie mam z kim zostawić dziecka a to gdzie obecnie jestem zatrudniona to nei jest praca dla kobiety z małym dzieckiem. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Dziękuję dziewczyny za rady. Przetestuje wszystko, co poradziłyście. Przede wszystkim spróbuję z przegotowaną wodą-może faktycznie w wodzie tkwi problem.. ............................................................................................................................................................................ Alexia- mój Mały też miał problem z kupkami, co 3-4 dni i to z pomocą termometru. Polecam rewelacyjne kropelki BioGaia. Są extra! Fakt- kosztują dość dużo, bo 43zł., ale warto wydać. Jak ręką odjął... Tak jak kupek nie było, tak teraz są 2-3 dziennie, bez płączui i prężenia się. A! Dostępne bez recepty. Odnośnie teściów to się nie dziwię.. Też bym tak postąpiła Moi też są straszni i unikam kontaktów z nimi.. Szkoda moich nerwów, a oni i tak się nie zmienią. O nich można by książkę pisać Szkoda mi tylko KAcperka, bo niczemu nie jest winien, a mają go gdzieś tylko dlatego, że jest chłopcem, a nie ich wymarzoną wnuczką.. ............................................................................................................................................................................................... Megisu i Madzilka- warto by skonsultować to co mają Wasze dzieciaczki na kolankach i łokciach z lekarzem. Kacper też ma przy kolankach i łokciach, takie jakby szarawe szorstkie place i nam powiedział pediatra, że rozwija się skaza białkowa, te place to właśnie jedne z wielu objawów tego cholerstwa ......................................................................................................................................................................................... Megisu co do zabawek przy wózku to my mamy zawieszoną maskotkę. Mały sobie upodobał niebieskiego słonika. Musi mieć go zawsze jak jest na macie i w wózku :-) Zawieszam i rączkę gondoli i Kacperek na spacerku chwilkę popatrzy i zasypia :-) ................................................................................................................................................................................................. A jeżeli chodzi o Nas to nocka oki. Kacper zasnął o 24 i obudził się przed 5, cycuś i spał dalej do 7, potem butla, ''pogaduchy'' ze ścianą i tak się zmęczył, że usnął hehe. Jak się obudzi to mykniemy na krótki spacerek. Staram się mimo brzydkiej pogody wychodzić choć na chwilkę. Póki co to wszystko chyba ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1234xyz ja jestem teraz na bieżąco z lekarstwami (3 syropy) więc, jeden mi wypije z łyżeczki, ale daje jej po kilka kropelek, bo w innym wypadku wypluje. trwa to długo, ale przynajmniej polknie wszystko. jeżeli chodzi o antybiotyk to pomysł jest taki, że dam jej do buzi kilka kropel i od razu dostawiam do piersi :D, albo jeszcze inne, kilka kropel na sutek :D wiem, że może to dziwnie brzmieć, ale grunt, że Daga polknie wszystko :) problem mam natomiast z podawaniem probiotyku, który jest w saszetce i trzeba, go rozpuścić, wczoraj spróbowałam z moim mlekiem - odrobinka, bo tylko 10 ml, ale też pluła, może dlatego, że zimne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
1234xyz- Co do Twoich pytań, to ja staram się nim zajmować jak nie śpi, bo niestety jak jest chwilkę sam to zaczyna marudzić, no i ja tak jak Ty mam wyrzuty sumienia. Jak idę robić obiad to zabieram go ze sobą, sadzam do leżaczka-on patrzy, a ja z nim gadam i jednocześnie robię obiad ;-) W pokoju jak siedzimy, a ja mam coś pilnego do zrobienia na zajęcia (Studiuję zaocznie, jestem na ostatnim roku ;-)),albo muszę posprzątać to kładę go na macie- Kacper się bawi, a ja mam chwilkę na ogarnięcie wszystkiego ;-) Co do przepajania wodą- ja karmię mieszanie, ale mimo to daję mu wodę mineralną przegotowaną do popicia. O dziwo pije chętnie. Nie mam ściśle określonego momentu w którym mu tą wodę podaję.. Tak jak mnie najdzie, tak mu daję ;-) Jeżeli chodzi o Nutramigen to WSPÓŁCZUJĘ.. Miałam okazję posmakować i poczuć to mleko.. Jak Mały dostał skazę białkową, a bebilon pepti początkowo się nie przyjmował, to modliłam się żeby tylko nie wylądował na Nutramigenie.. Ale całe szczęście ominęło nas to..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Właśnie wróciłam z mała od lekarza już jest lepiej. ja podawałam antybiotyk małej bezpośrednio strzykawką, najpierw ładnie połykała później pluła więc wkładałam jej do buzi smoczek lekko wyciągałam i na smoczek antybiotyk i do buzi i dopiero coś tam połknęła. probiotyk rozpuszczałam małej w moim mleku w 60 ml i ładnie piła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena dużo śpi, ale jak już wstanie to tylko rączki, w bujaczku tylko chwilkę poleży więc jak nie śpi to nie mogę nic praktycznie zrobić ..........................................................................................................................................................................................Co powiecie na to- moja przyszła teściowa to w sumie dobra kobieta, ale jakiś miesiąc temu miała opryszczkę i wycałowała małą, myślałam że ją zabiję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
\hej korzystam z komputera u brata:) przeczytała na szybko co napisałyście i tak: mała chwyta zabawki, wkłada je do buzi- ogólnie daje od 2 dni ostry koncert płaczu nie wiem od czego, kapię ja teraz w żelu z babydream bo oilatum sie konczy a cena jest wysoka robwalka przykrto mi z powodu waszej sytuacji- będzie dobrze cebuli i czosnku i o dziwo kalafiora nie wolno lub nie powinno sie jeśc jak karmi się piersią... witam nowe koleżanki- fajnie, że bedzie nas więcvej - ja tez zacznę sie udzielac jako ktoś się zlituje nad tym komputerem moim co do sporów z męxzami- oni nie zrozumieja, że my pracujemy 24 h na dobę, ale fajnie jakby nam czasem pomogli przy dzieciach- do mojego nie mam żalu bo jest praktycznie poza domem i cięzko pracuje a poza tym jak juz jest w domu to nadgania na buwowie zebysmy sie na wiosne wprowadzili przykro mi się tylko zrobiło jak po mojej długiej nieobecności nikt poza jedną koleżanką nie stęsknił się za mną a po wczorajszej informacji od megi tez nikt nie zareagował:( trudno macie amło czasu, żeby się jeszcze moim " zaginięciem " zajmować. jestem z okolic Tarnowa- także nie tylko wlka na forum i śląsk ale też małoposlka: mała sama nie obraca sie na plecy tylko jak jej pomogę- duzo mówi i strasznie się slini, piąstki wkłada do buzi a spi róznie - raz z raczkami do góry raz wyprostowanymi na dół. na razie tyle pamiętam- buziole dla wszytskich mam nadzieję, że malestwa nie będa nam chorować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfa może ząbki? Mi się wydaję że u mnie się zaczeło. Dziś przechodzi samego siebie. Je niej, rękę to sobie całą prawie wepchał do buzi, każe się nosić cały czas i ogólnie jest taki płaczliwy jak nie moje dziecko.............................................. ........................................................................................................................................ Groszku ja tam się nie piepsze i każdego opierniczam z grubej rury jak mi się nie podoba co robią z moim dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaAnia
Witajcie:) Ja jestem z mazowieckiego,okolice Siedlec. Też miałam problem ze skórą małego,ale po kąpielach w krochmalu widzę dużą poprawę.Ja gotowałam kisiel z mąki ziemniaczanej i dodawałam do wody,potem emulsja do ciała emolium i jest git. ...................................................................................................................................................................................... Mój Bartek prawie w dzień nie śpi;(a dziś wyjątkowo marudzi,cały czas na rękach.Mam nadzieję że się nie rozchoruje biedaczek. .................................................................................................................................................................................... zabawek jeszcze nie chwyta,tylko wyciąga do nich rączki.śmieje się już w głos gdy akurat ma dobry humor.Na brzuchu raczej niechętnie leży a jak już to dość długo trzyma w górze głowę.Sam się jeszcze nie przekręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak mała leży spokojnie to się nią nie zajmuje Robię w tym czasie obiad albo sprzątam Syropy podawałam łyżeczką plastikową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno pytanko :-) czy któras z was ma elektroniczną nianie? jesli tak to jaką polecacie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja smaruje pupe kremem z łożysk :) wiem wiem, pewnie w szoku jesteście. Mam w rodzinie pielęgniarkę z oddziału noworodkowego i od niej dostaje. Jedno pudełko jedyne 200 zł. Się śmieje że ja tak drogich kremów na twarz nie miałam jak Daga na tyłek :). Ja jak Dagmara nie śpi a nie domaga się noszenia to wkładam ja do leżaczka i zabieram do kuchni gdy robię obiad, itp. Gdybym na chwilę ja zostawiła to mnie zaczyna wołać w szok sposób. Jest tak jak jesteśmy tylko we 2. Jak ktoś z nia jest w pokoju to jest ok. Również tylko u mnie się uspokaja, boję się co będzie później jak będę chciała wyjść z domu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze Twoje dziecko
ma uczulenie na proszek w ktorym pierzesz ubranka. Sama mowilas, ze pierzesz ciagle w tym samym od urodzenia i moze dziecko dostalo na nie uczulenia. Moim zdaniem sproboj zmienic plyn do prania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADZIULKA u mnie nuda :-( siedze sama w domku, kaszle mnie jak cholera...co sobie małą uśpie na drzemke to zaczyna mnie kaszlec i się budzi cholera :-D szukam na allegro elektroncznej niani, nie wiem jaka warto kupić tyle róznych jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
Megisu ja mam elekrotrniczną nianie bo mieszkam w dużym domu ale powiem że jej nie używam. Tobiasz czuje że mnie nie ma i się budzi dlatego wędruje ze mna po domu. Jak ja jestem w kuchni to on siedzi na stole kuchennym albo lezey na nim jak w salonie to na sofie itd itd. Po prostu musi czuć że jest ktoś w pokoju nawet jak śpi, Jednak jak się zastanawialiśmy nad kupnem to babka powiedziała że jak ktoś mieszka w mieszkaniu to nie ma sensu. Acha i jest jeszcze jeden dużyy minus. Raz jak ją używaliśmy to została włączna a my z męzem poszliśmy do sypialni......... No i dziadziuś wszystko słyszał .............. tzn naszą rozmowę z mężem o nim. Strasznie glupio nam było. Mam ta zawieszkę na budę ale Mały o dziwo boi się tych zabawek. Pupę smarowałam kremem linomag i uważam że był najlepszy obecnie mam próbkę z nivea i jest ok ale trochę za ciężka raz na jakis czas jak widze jakieś zaczerwienienie to sudocrem ale uważam że taki krem to powinien być pakowany w opakowaniu 5ml a nie wielka tuba chyba starczy mi jeszcze na drugie dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Megisu niestety z nianią nie pomogę, bo Mały jest z nami w 1 pokoju. Co do smarowania pupki to tak jak 1234xyz-linomag, a jak jest bardziej czerwono to sudocerm. Raz była konieczna maść robiona w aptece na receptę, bo pupka i cała reszta była masakryczna po tylko 1 nocy w huggies-ach.. ............................................................................................................................................................................... Odnośnie małego uczulenia to też przeszło mi przez myśl, że to proszek i płyn, ale dopiero teraz by wyszło uczulenie?? Skoro używam jednego i tego samego od początku?? Już nie wiem.. Dziś wykąpie go w przegotowanej wodzie bez kosmetyków, a jutro przegotowanej w emolium i zobaczę jaka będzie reakcja.. Najbardziej dziwne jest to, że w wodzie krostki się zaogniają.. No zobaczę, będę kombinować.. ................................................................................................................................................................................................ Faktycznie dzisiaj cisza na formu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weekend się rozpoczął więc jak zawsze na forum przestoj. :) ja zrobiłam tort dla m bo jutro ma urodziny i mamy gości na kawę. Ja mam pytanie z innej beczki a mianowicie jak ma Handzia na imię? Bo chce ja namierzyć na nk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz był horror :-( juz mi pomysłów brakuje....moze cos wymyslicie, chodzi o kąpiel tzn o kosmetykę po kąpieli..... Olimpia w wanience usmiechnieta zadowolona w momencie gdy po wyciągnieciu z wanienki kłąde ją na recznik i owijam to tas strasznie płacze wrecz wyje az się zanosi...juz nie wem co robic :-( zmieniłam recznik na inny bo myslałam że moze ją gryzie nic to nie dało :- nie wiem juz co wymyslic, rece mi opadają...po takich kąpielach jestem wykończona....:-( macie jakis pomysł?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLCZAK my handzi nie mamy na nk zaproszonej...bynajmniej ja nie mam na swoim koncie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×