Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość obżartuszek
Witajcie kobietki. Przepraszam, ze sie nie odzywam. Mam teraz tyle obowiazkow... Piotruś grzeczny. Budzi sie na ogol ok 5 i 6 nad ranem. W dzien spi. Najgorzej ak chce z nim na spacer isc to wowczas zaczyna sie placz i lament ;) Chcialam was o o cos zapytac. Jak to jest z tym mlekiem. Ja po odciagnieciu i kiedy to mleko postoi widze ze jest jak woda z mydlem i troche tlustszej plamki na wierzchu, czy to znaczy ze mam chude mleko. Polozne mowia, ze nie ma czegos takiego jak chude mleko. Ja niestety musze dokarmiac MM 3razy dziennie, czasami 4 razy. Laktatorem udaje sie coraz wiecej udoic, ale to zalezy ile wypije herbatki na laktacje. Starszy synek kochany, spiewa kolysanki, glaszcze i jak maly placze to krzyczy: MAMO DAJ MU MLEKA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
🌼 udalo mi sie rowniez :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Obżartuszku! :) u mnie jest tak samo jak odciągnę, a to za sprawa tego że mleko w 90% składa się z wody. Ja jak muszę odciągnąć to przed podaniem proszę o wstrząśnięcie butelki i jest ok. A co do smoczka to po co mam ja uczyć? Skoro nie chce to chyba nie ma dużej potrzeby ssania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Dziękuję za zainteresowanie to bardzo ale to bardzo miłe. nie pojechaliśmy na ostry boję się takich miejsc. O 4.30 mały chciał jeść i po jedzeniu M wziął go na brzuch na się i tak spali ja też zasnęłam. Wstaliśmy po 8 no i jest lepiej. Mały ma mega katar i oddycha ciężko ale już nie charczy. Na 13.00 idziemy do pediatry- oczywiście prywatnie. Niestety słynie z dawania antybiotyków i wysłania dziecka do szpitala a ja się na szpital nie zgodzę. Gorączki nie ma więc liczę że to jakieś przeziębienie. Muszę kupić koniecznie inhalator bo w nocy gotowałam wodę w garku i dawałam sól fizjologiczną i jakieś kropelki które przepisał mi ostatnio lekarz i tak go inhalowałam że on przy tym garku leżał a ja dmuchałam opary na niego. Ogólnie wstał uśmiechnięty, gadał po swojemu i ruszał radośnie łapkami. MA straszny katar ale biały nie zielony. no i trochę charczy. Nie szkoda mi kasy na niego zwłaszcza, że na ta chwile mogę wydać kasę na lekarza i i leki, ale nie wiem co będzie jak moja wypłata przestanie spływać na konto. Wkurza mnie ten cały system w Polsce. Lecę . Buzka. Przperaszam nic nie czytałam ale nadrobię jak będę mieć chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek od początku nie chciał smoczka, ale ja mu daje bo bez niego by mi cały czas na piersi wisiał a tak to mogę odpocząć i też dzieki smoczkowi maluszek lepiej i szybciej zasypia, ale go wypluwa jak już zasypia. Generlanie smoczek przez nas jest używany po południu i na wieczór. Rano jest maluszek mało marudzący w nocy też spokojny więc mu nie daje. 🌻 Madziulka a to rozumiem, że jakoś pracodawca zaproponowałś Ci takie rozwiazanie rocznego macierzynskiego? super:) ja bede kombinowac i na l4.. musze nauczyc sie sciemniac i isc do psychologa z depresją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1234xyz daj koniecznie znać co powiedział lekarz. Teraz tych wirusów pełno. My idziemy że wtorek do kontroli. Dagmara jeszcze nie ma całkowicie swojego głosu ale już dużo lepiej jest niż było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti po prostu w tej firmie obowiązuje taka ustawa i każda kobieta tak ma;-) A wy w Polsce ile macie urlopu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile się nie mylę to jest pół roku płatnego urlopu macierzyńskiego. Później można iść na bezpłatny urlop wychowawczy. Ja nie pracuje ale gdzieś od kwietnia, maja planuje iść do pracy. Najlepiej na pół etatu na początek. Moja mama chętnie zostanie z Mała :), a ja z jednej str chciałabym iść do pracy by wyjść do ludzi, a z drugiej boję się że coś ważnego z życia Dagmary mnie ominie. Daga śpi, zasnela sama na leżaczku podczas gdy my jedlismy obiad. Pierwszy raz się zdarzyło żeby nie marudzila, bo zazwyczaj płacze daje ja wtedy do wózka, chwilę pojeżdżę i śpi, a dziś sama padła. Ja od jutra biorę się za porządki, więc teraz się relaksuje leżąc w łóżku i czytając gazety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o oooo jakie superowe stringi hahaha ale chyba na moją wielką dupe to bedzie słabo wygladać :P hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Ja tak na chwilkę i przepraszam jak kogoś pominę :-) Kacperek dzisiaj mnie ''załamuje''.. Był tylko 2 razy na cycusiu po kilka minut i za choinkę nie da się przystawić.. Jest jeden wielki krzyk i wyginanie się. Uspokoję go, ponawiam próbę i to samo ;-( po kilku razach wymiękam, bo jak widzę jego łezki to serce mi pęka.. Tak jak zawsze dokarmiałam go tylko 2 razy dziennie, tak dzisiaj praktycznie non stop na mm :-( Jak ściągam laktatorem to tyle nic leci :-( Nie wiem co jest grane.. Ostatnio przeszłam ostre zapalenie piersi i może pokarm mi zanika albo coś?? Jestem tak wygłupiona, że nie wiem co o tym wszystkim myśleć.. Obżartusek- u mnie z pokarmem tak samo dzieję.. po oddzieleniu się jest prawie sama woda.. Alexia i Olczak- gratki!! Cieszę się, że udało Wam się przejść tylko na samą pierś :-) Może zdradzicie jak Wam się udało? ;-) Oj jak ja marzę żeby karmić tylko piersią, ale coś mi nie ''styka'' niestety ;-( 1234xyz- daj znać jak u pediatry było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Zapomniałam! Co do smoczka to mój nie lubi go i baaardzo mało go używamy. Zazwyczaj tylko podczas spacerów, bo boję się, że nawdycha się zimnego powietrza, ale też sposobem muszę to robić, bo inaczej wypluwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domkwia ja miałam wrażenie, że pokarm mi zanika, jak używalam kapturków. Odstawiłam je, zacisnełam zęby i dwa dni poświęciłam na leżenie z Dagą w łozku i co chwilę ją przystawiałam - im więcej się przystawia, tym więcej mleka sie produkuje. dodatkowo zakupiłam herbatę na laktację z herbapolu - dla mnie rewelka, mialam po niej potoki mleka. bardzo dużo robi nastawienie i psychika. nie myśl o tym, że masz mało pokarmu, nie stresuj się, tylko myśl cały czas pozytywnie, że będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello kobietki 🌼 ................................................................................................................................................ naskrobałam sie tyle i pipa zjadło mi całe pisanie :-D ............................................................................................................................................................................. co ja to pisałam.....:-) acha no nie pogadam z wami w temacie cycusiowym :-( ................................................................................................................................... 🌼 12341234 🌼 mam nadzieje ze z Tobiaszkiem nic poważnego , całuski dla was :-) .......................................................................................................................................................... co do smoczka to moja Olimpka usypia z nim ima go na spacerach, niezły uspokajacz :-) ............................................................................................................................... 🌼BETI 🌼 stringi niezłe ;-) ale na moją dupe zdecydowanie za małe :-D ........................................................................................................................................... MACIERZYNSKI podstawowy 20 tygodni plus 4 tygodnie dodatkowego tak jest u nas w polsce. Mi konczy sie podstawowy 6 lutego wiec dobieram 4 tygodnie dodatkowego :-) plus stary urlop i dociągne do kwietnia, pozniej malutka bedzie z dziadkami i z opiekunką mam juz zaklepaną. .................................................................................................................................. 🌼 OBŻARTUSZKU🌼 witaj miło cie widziec, całuski dla Piotrusia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam problem z piersiami, mała upodobała sobie lewą pierś i z niej ładnie je a prawą tylko trochę possie i w tej prawej mam coraz mniej pokarmu. Pije herbatki laktacyjne i odciągam laktatorem pokarm z tej prawej. Lena też się uspokaja przy smoczku i często z nim zasypia później wypluwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Olaczak dziękuję za rady :-) Masz rację, że psychika i pozytywne nastawienie to podstawa. Staram się nie stresować, ale ciężko jest.. Herbatka faktycznie dobra :-) Piję ją, bo bez niej to już w ogóle krucho :-) i o dziwo Karmi też mi pomaga ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiko a jak kąpiel w przegotowanej wodzie? Niki dziś wysypało na rączkach po kremie Dziwne jest to że od dawna smarowałam jej tym kremem nóżki i nic się nie działo Dziś posmarowałam rączki i ma od niego uczulenie Czym to teraz posmarować? Jakieś pomysły na domowe sposoby? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszek a może masz krótką brodawke na prawej piersi i dlatego nie chce z niej ssac? Albo spróbuj różnych pozycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Madziulka póki co 2 kąpiele w przegotowanej wodzie i na chwilę obecną wysypka nadal jest, dzisiaj chcę go wykąpać bez dodawania tego emolium i zobaczę, czy coś to da :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Madziulka póki co 2 kąpiele w przegotowanej wodzie i na chwilę obecną wysypka nadal jest, dzisiaj chcę go wykąpać bez dodawania tego emolium i zobaczę, czy coś to da :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, sorka że się nie odzywałam (Megisu, Olczak spróbuje jeszcze dzisiaj wysłac Wam linki lub lepiej żeby to oni wysłali do Was). Miałam wczoraj młyn z Weronisią, była marudna ale pielęgniarka mówila że po pneumokokach może tak byc, czy Wasze dzieciaczki też tak po nich miały????? Moja Isia nie chce smoczka,wyczuwa językiem i wypluwa :) takze zostaje tylko cyś. Miała kryzys z mlekiem przez parę dni ale piłam 2 dni herbatk,ę z herbapolu i mleka aż samo płynie... Ale ostatnio coś mała dziwnie się zachowuje podczas jedzenia, je a po paru minutach pręzy się i płacze. Nie wiem czy się najada i już nie chce czy coś ją boli, nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze chciałam Wam napisac o kremie do twarzy dla dzieci -lipobase-kosztuje 10 zł i jest bezzapachowy, bardzo fajny, dosyc tłusty ale szybko się wchłania,szczególnie dla suchej skóry i myśle na zimę bardzo fajny. Ja go kupiłam bo lekarka mi przepisała inny na plamy (skaza białkowa) ale był bardzo drogi i farmaceutka zaproponowała i ten. Alexia moja Isia ma takie plamy lekko czerwone lub bez koloru ale szorstkie. Myślałam że to po prostu dlatego że wychodzimy na spacerki i z zimnego powietrza jej się tak zrobiło. Ale nie powiązałam tego z tym że znów zaczęłam pic mleko bo zęby mi się psują. No i potem właśnie zaczęły jej te plamy wychodzic. Teraz to mi się zeby posypią bo nie mogę nic z nabiału. No ale tudno. I ta biegunka którą kieyś miała to pewnie też z tej skazy a ja głupia nie powiązałam tego wszystkiego ze sobą, bo choc wtedy nie piłam mleka ale jadłam jogurty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Więc wizyta była bardzo sympatyczna tzn pani pediatra była baardzo miła i generalnie to mnie więcej słuchała niż ja jej i nie powiedziała w zasadzie nic. To znaczy powiedziała że w płucach i oskrzelach jest pusto że to furczenie to katarek i że to przeziębienie i że trzeba przypilnować żeby nie zmieniło się w coś gorszego, więc cały czas go nosimy żeby wszystko mu spływało, ciągle go oklepuje no i kupiłam inhalator no i będziemy inhalować solą no i kłade mokrą pieluszkę na grzejniku. Mam nadzieję że mu to minie i skończy się na strachu. Dziewczyny które karmią piersią ;) Trzymajcie się ciepło ;) Mi w krótkiej historii karmienia tzn ściągania pokarmu pomagało zamykanie oczu i myślenie że karmie go piersią. wtedy pokarm leciał pięknie a jak tylko siedziałam i płakałam przy tym urządzeniu i czułam się jak krowa to nie było mowy. handzia26- a może to nadmiar bodźców. Powiem wam że jeszcze 2-3 tyg temu to mały leżał płasko i było ok a teraz go tak szybko interesuję więc z karmieniem butlą był problem bo kręcił się żeby oglądać. staram się karmić w jednym miejscu domu i w ciszy. co do pneumo to się nie wypowiem bo jeszcze nie szczepiłam i zastanawiam się czy szczepić Alexia jak TY wytrzymujesz tych gości? Mój Tobik to lubi smoczek ale potrawi bez niego żyć:) A myślałyście żeby wymyć dziecko może w wodzie destylowanej ja w tej wodzie wyparzam smoczki itd. A propo wyparzania. Powiem co zrobiłam. Więc jak dowiedziałam się o tym gronkowcu to bardzo winiłam siebie. Choć mam w domu czysto to wyszorowałam naszą sypialnie i łazienkę jeszcze raz no i postanowiłam wygotować wszystkie grzechotki i zabawki plastikowe mojego Syna i wiecie co wszystkie są do wywalenia. Wszędzie dostała się woda, która nie chce już wylecieć. Dziewczyny dziękuję za wsparcie i zainteresowanie super że mamy taką ,,grupę wsparcia" :) lecę do Małego bo się obudził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼HANDZIA🌼 kurcze jak czytam Handzia o tych szorstkich plamach to az sie boje czy moja nie ma skazy... Olimpka ma szorstkie kolana i łokcie i bródkę a na policzkach jak sie przyjze z bliska ma jakby popękane naczyńka :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja też ma popękane naczynka ale to akurat nie jest objaw skazy. Moja mała ma te szorstkie plamy tylko na twarzy ale chyba któraś z dziewczyn pisała ze jej dziecko przy skazie też miało plamy na łokciach. musisz zapytac pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handzia dzięki. Wejdę na stronę i poogladam :) 🌼 1234xyz cieszę że to nic poważnego :). A ja chce wam polecić woreczki na zużyte pieluchy, my obecnie mamy tescowe. Fajna sprawa, bo są one zapachowe i neutralizuja "zapach" wydobywający się z wnętrza pieluchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY powiedzcie mi jak kładziecie dzieciaczki do łóżeczka to macie jakąs podusie czy całkowicie na płasko tylko na przescieradełku???? jak to macie zorganizowane????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i dzisiaj była kąpiel :-( masakra!!! w pokoju 26 stopni , reczniczek z kaloryfera, została zawinieta i od razu na raczki i darła się jakby ją ze skóry obdzierali :-( nie wiem juz sama co jest grane....zanim ją ubralam to byłam cała mokra i zestresowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼HANDZIA🌼 dostałam jakiegos maila z family servis foto od A.P. (inicjały) to Handziu od Ciebie tak? ta foto ksiazka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×