Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

hejka :-) ......................................................................................................................................... ale sie rozpisałyscie dziewczyny... :-) ................................................................................................................................. co do wieku odpowiedniego na dzidziusia to chyba nie ma takiego :-) choc ja jak widzicie sporo sie w zyciu wyszalalam zanim podjełam ta decyzje i patrzac na to z perspektywy czasu teraz uwazam ze to troszke za pozno, wy w moim wieku bedziecie miec odchowane maluszki :-) ale z drugiej strony to co sie wyszalałam ;-) i doswadczyłam to moje. Takze dziewczyny głowa do góry, bedziecie miec po 34 lata dzieci beda juz duze a wy wrocicie do szalenstw, powiem wam tylko tyle ze w tym wieku tak samo sie chce wyskoczyc ze znajomymi na disco, pobawic sie na imprezie domowej i wiele wiele innych rzeczy ;-) ..................................................................................................................................... MAMA28 kochana wierze ze bedzie wszystko dobrze :-) my mamy mamy skłonnosc do "demonizowania" pewnych rzeczy, głowa do góry i trzymam kciuki:-) ................................................................................................................................................. jesli chodzi o malowanie to tak jak pisze Netka rach ciach 10 minut i jestem wymalowana i tego sie trzymam :-) robie to codzienie :-) ........................................................................................................................................ Formę z gipsu już zamówiłam na allegro nie mogłam się powstrzymac :-) jest super :-) ............................................................................................................................... NETKA jesli chodzi o smarowanie buzinki to smaruje rano po toalecie kremem emolium i przed wysjciem na spacer ale zmienie krem na dwór na ten co pisała megan zeby był odpowiedni na mrozy :-) po kąpieli wieczornej a kąpie w Emolium a smaruje po tym równiez oliwką z emolium takze przecieram równiez buźke ..................................................................................................................... kurwa kurwa kurwa własnie spaliłam garnuszek z woda z glukozą!!!!!!!!!!!!!zapomniałam ze gotowałam, zrobił się taki czarny lizak...wiecie nie?.....:-D :-D ............................................................................................................................... wracajac do tematu.... czasami myje małą mydełkiem bambino :-) NETKA uwazaj na kosmetyki z jonhsona one bardzo czesto uczulają, mało którym dzieciaczką pasują, moja mała dostaje mega wysypkę od nich. ................................................................................................................................................ Co do sylwestra to u mnie masakra!!!!!!!!!! zostaje sama z małą w domu!!! mój mąż jak co roku będzie grał :-( nie chce zostawiac małej u dziadków bo uwazam ze to za wczas. Zresztą chyba bym nie wytrzymała dwóch godzin bez niej...:-) .............................................................................................................................. cholera jasna z tym garnuszkiem to juz nic nie zrobie :-D nadaje sie do kosza! a tak zasmrodziłam w domu ze fuj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny na pewno słyszałyscie o tym ze od nowego roku ma byc ten dłuzszy macierzynski i jedna osoba mi mowiła ze jak wejdzie ta ustawa podczas naszego pobytu na urlope macierzynskim to zostanie nam automatycznie pzedłuzóny do roku, coś mi się nie chce w to wierzyc....wiecie cos na ten temat????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam jeszcze do zrzucenia troche tych kilogramów...ostatnio kupiłam sobie nawet bio c.la z zieloną herbatą i ćwiczę troszke, piję zieloną herbatę hektolitrami i jak się tylko da unikam słodyczy...a tak je lubię, najgorzej jest jak mam jakieś ciasto w lodówce..................................................................................................................................................................................................................D. czuje się lepiej, ale wiadomo chorować będzie jeszcze przez długi czas................. .............................................................................................................. Fajnie, że są już w planach kolejne maluchy :) D. chciał od razu drugie :P ja chciałam poczekać ok 2 lat, a teraz będę czekać co najmniej 5. Przez tą chemię gdybyśmy mieli drugie dziecko mogłoby się urodzić chore i trzeba odczekać :( No, ale dobrze chociaż, że mamy Olcia............................................................................................. NETKA ja kąpie Małego w szapmonie i płynie do kąpieli 2w1 Bambi. Ma ładny delikatny zapach i jest niedrogi. Od położnej wiem, że nie warto stosować Oliantum bo są jego odpowiedniki, różnią się tylko nazwą, a Johnson uczula bo jest za bardzo perfumowany......................................................................................... No właśnie sprawa sylwestra...ja z jednej strony chciałabym gdzieś się pobawić choć z drugiej spędzić go w domu Z Oliwierem bo to nasz pierwszy w trójkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Megisu
Przed pojsciem na nowy macierzynski trzeba bedzie sie okreslic czy bierze sie polroczny 100% platny, czy roczny 80%.. wiec nie bedzie to obejmowac obecnych urlopow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) my dziś idziemy na imprezę 18 od kuzyna mojego m. Dagmara będzie u mojej mamy u której po imprezie śpimy. Ja przyjadę ja uśpić bo Daga zasypia tylko przy cycku :). Odnośnie johnsona to mam próbki kosmetyków. Posmarowałam Dagmarze kiedyś brzuszek balsamem nazilzajacym. Efekt był taki że miała wysypke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
Natka ja też przeczytałam wszystko. Małego kąpie w Oilatum buzię smaruje tylko przed wyjściem na spacer kremem z NIvea dla niemowląt na dwór. MAma28 czy możesz mi powiedzieć jakie ćwiczenia wykonujesz w domu na kręcz? Megi ja w twoim wieku planuje zajść w drugą ciążę i uważam, że to b. dobry wiek na dziecko. Ja do zrzucenia mam jakieś 5kg, tzn waże tyle co przed ciążą ale nie ma co się oszukiwać 60kg przy160cm........ Najgorsze jest to, że staram sie jak mogę nie jem kolacji, słodyczy i nic. Mały też ma żyłki na powiekach, małe tego ma po tacie worki pod oczami jak jest zmęczony.Smiesznie to wyglada... My na sylwestra jedziemy w góry Polcia- dasz radę a raczej dacie. mogę domyślać się co czujesz, pisałam o moim tacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Hej, kobietki nasza Niunia jest rehabilitowana już prawie od 2 miesięcy. Dokładnie 2 miesiace miną 16.12.2012 r.Ja z nią wykonuję mało ćwiczeń,takich ogólnorozwojowych.Poza tym rehabilitantka rozciąga jej mięśnie szyi i masuje,próbuje pobudzić mięśnie karku do prawidłowej pracy tak,żeby K. trzymała główkę prosto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123... ja mam to samo z tym że jestem troszke za młoda, ale nie żałuje! no czasami tylko myślę, że mogłabym teraz sobie wyjść tu tam.. a tak to nie mogę. Cieszy mnie fakt, że będe miała 30 syn do szkoły to będe miała troszke łatwiej :) Ale malować się maluje codziennie, mój W powiedział dziś że jest dumny, że tak wracam szybko do siebie i dbam o siebie. Szczerze to jak byłam na szczepieniu z maluszkiem to inne mamy w 80 % były nie umalowane, zaplute przez dzieci z tłustymi włosami... Dziewczyny nie pozwólcie na to! choćby 30 minut poświęcie, żeby umyć głowe i umalować oko, przecież dzidzia jak będzie nawet płakała to nic jej się nie stanie, dziecko musi płakać wtedy wiadomo, że zdrowe :) Mama28 trzymam kciuki, żeby wszytsko szybko się skończyło i było wszystko wporządku. Netka!!!!! dziękuję Ci za wszystko :* dzięki twoim słowom zrozumiałam więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek ma uczulenie na nivea na każdą pogode wieć obecie wstrzymałam się ze smarowaniem. a na sylwestra znajomi do nas przyjeżdzają z Zielonej Góry i będziemy w piątke z naszym synkiem, może jeszcze znajomi z córcią o 3 tygdonie młodszą od Dominika przyjda. Netka Hardcorowo dam sobie w pysk i się już ogarniam, bo faktycznie jak w środku będe czuła się świetnie to i na zewnątrz też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie U nas bez zmian, pisałam ostatnio o tym ze mała nie przybiera na wadze ale chyba moj post został pominiety.... W pon ide do pediatry, i tez pojde do neurologa bo nie podoba mi sie ułozenie główki..................................................................................................................................................................................................................................................................................................... ogólnie czuje sie jak stara babka :( chyba jakas depresja mnie dopada:(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
alexia lec do pediatry. Na pewno coś doradzi.Nie pamiętam jak karmisz,ale jeśli piersią to może po prostu pokarmu masz mało? betismile dzięki za wsparcie. W ogóle fajnie tu czasem się wyżalć,bo chwilami psychika mi siada i chce mi się płakać zamiast się cieszyć,że przecież jestem MAMĄ :) Mamą prześlicznej,przesłodkiej i przemądrej Kaliny :) :) :D :) A propos: czy Wasze dzieci chwytają już zabawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexia ja czytałam Twój post, mam identyczny problem, od pewnego czasu nie przybiera na wadze ale lekarz uwaza ze sporo tłuszczyku wczesniej nagromadziła i jest oki. Moja Zuzia wazy teraz 5600 i jest tylko na cycu , troszeczke jabłuszka czasem podam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
Alexia- masz wagę w domu dla niemowlaczków czy od wizyty do wizyty? Robiłasjuż jej badania? Krew? Mocz? Mi się też wydawało że mały nie je dużo i że wogóle nie rośnie okazało się ze przytył ponad kilo. Może Twój bobas dużo przytył wcześniej i teraz ,,wyruwnuje" moja znajoma tak miała, nagle dziecko z bardzo żertego zrobiło się nie jadkiem. Myślałaś może żeby wprowadzić mu coś do jedzenia innego? Ja dostałam w przychodni harmonogram wprowadzenia innych pokarmów i śmieszy mnie to, że tam jest napisane, że po skończonym 4 mc mam dawać 120 ml soku marchewkowego albo jabłkowego i przecier albo z tego albo z tego. Zadnej adnotacji, zeby robić to powoli od łyczeczki co 2 dzien np tylko tak z dnia na dzień dawać dziecku 1 cały posiłek masakra. ja 2 razy dałam czubek łyżeczki i nie zrobił na następny dzień kupy dlatego mam zamiar wrócić do marchewki za 2 tygonie jakieś. buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej waga staneła na 5kg nawet schudła ostatnio:(((( z tad wiem bo ostatnie trzy tyg bylismy na szczepieniach i co tydzien była wazona i powinna przybierac na tydzien od 140g do 200 a moja pierwsza raza tylko 40g a potem juz wcale:((((( narazie lekarka mowiła ze nie ma sie co martwic ale kazała przyjsc na kontrole w tym tyg co bedzie:( Karmie piersia i nic innego jej nie daje tzn daje butelke na noc i potrafi mi zjesc po obu piersiach 120... Zadnych badan nie robiłąm jeszcze ale martwi mnie dodatkowo problem z kupa jest co 7 dni i to taka zielona:( stosujemy debridat i diclofor ale nic nie pomagaja:(((( do tego to dziwne ułozenie główki na jeden bok i wyginanie ciała:(((((((((((((( juz nie mam siły w tym tyg musz isc do neurologa bo oszaleje!!! Mam pytanie czy to musi byc neurolog dzieciecy???????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
alexia najlepiej by było,żeby to był neurolog dziecięcy,bo będziesz miała pewność,że zna się na niemowlętach...A czy Twoja córeczka nie ma żadnego guzka na szyjce? (oby nie,bo mógłby to być kręcz szyi) ,ale pewnie nie ma,bo przecież pediatra by to zauważyła. Nic nie powiedziała na to wyginanie się w łuk? Dziewczyny czy Wy po porodzie nie macie żadnych kłopotów zdrowotnych?Ja wczoraj przy zakładaniu butów pochyliłam się i coś mi strzyknęło w kręgosłupie.Mama powiedziała,że to korzonki i ledwo się ruszam.Ponadto bolą mnie kolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia odnośnie kupy to czytaam że 5razy dziennie czy raz na tydzień to wszystko mieści się w normie.jeśli mała się nie dmie i nie płacze to znaczy że brzuszek jej nie boli Moja dziś zrobiła po dwóch dniach nierobienia Jeśli chodzi o kolor to położna mi powiedziała że też nie ma się czym martwić jeśli jest zielona.karmisz piersią tak jak ja.jeśli się najem dużo marchewki to kupa jest pomarańczowa.jeśli szpinaku ,kalafiora to kupke ma zieloną Nic jej nie jest więc się nie martwię bo to można zwariować od tego myślenia czy to dobrze czy źle Moja też lubi kłaść główkę na jedną stronę ale macha nią w obie i przekręca w drugą A twoja mała nie chce pić herbatek?jesz wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Isia też wygina się w łuk, ostatnio denerwuje się przy jedzeniu i też się wtedy wygina ale chyba jej nic nie boli, tylko pokazuje nerwy... Ja kąpałam mała w johnsonie bo miałam próbkę i nic jej nie było,smaruję też ciałko balsamem i twarz kremem z johnsona-mam też próbki. Ale potem przejdę na nivea, 2 dni smarowałam i też nic jej nie jest. Oilatum stosowałam wcześniej ale jakoś nie widzę różnicy w gładkości pomiędzy normalnymi kosmetykami. Bużkę smaruje zawsze po kąpieli a przed wyjsciem na dwór używam jak już pisaam bambino ochronnym z tlenkiem cynku. Jest właśnie taki tłusty. Weronisia jeszcze nie chwyta zabawek, bije w nie rączkami, najczęściej piąstkami. Juz wie że jak w nie uderzy to zagrzechoczą albo zaszeleszczą :) Pokłóciłam się z moim m i teraz mnie przeprasza ale tak mi przykro bo mi powiedział że nie musze mu kupowac prezentu pod choinkę boon nie chce kupowac mi. kurde człowiek się stara żebyu mu sprawic przyjemnosc, stoję przy garach, najczesciej gotuję 2 obiady, dla siebie i dla niego,wymyślam jakies dania, piorę, sprzątam itd a jemu nie chce się raz sprawic mi przyjemnosci. Takie to przybijające że w naszy związku to głównie ja to wszystko trzymam w kupie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia nie przejmuj sie bo jak dzieciaczki przybywają na wadze na początku dużo to potem zwalniają, tak samo dzieci które rodzą się z niską wagą ur. to przybywają wiecej żeby wyrównac -tak mi powiedziała położna środowiskowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może wydaje się to błahe co napisałam ale ja tak mam od dłuższego czasu.Czuję sie taka zaniedbana przez m. Mam wrażenie że łączy nas tylko dziecko (z jego punktu widzenia). Nie był nigdy romantykiem ale teraz to już w ogóle nie chce mu się wykrzesac z siebie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handzia to może pogadaj z nim co czujesz? Facetom czasami trzeba dokładnie literować o co chodzi Bo nie kumają prostych rzeczy A co do prezentów to naprawdę przykre:-( Przecież kobiecie można kupić tyle fajnych rzeczy My mamy ciężej.tymbardziej po długim stażu znajomości Ja zawsze mam problem co kupić mężowi bo już wszystkie pomysły wykorzystane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handzia u mnie jest to samo:((((((( ja staram sie jak moge, sprzatam, piore gotuje i jeszcza na zakupy jezdze i to wszytsko z mała która prawie w ciagu dnia mi nie spi wczoraj spała mi tylko godzine w ciagu dnia:(((((((((((((( czy to normalne????? Prezent tez kupiłam na mikołaja zrobiłam album ze zdjeciami i taka duza antyrame a on nic tłumaczac sie ze ciage pracuje i nie ma kiedy jechac a dzis zaproponował zebym pojechała i samam sobie cos kupiła a mi chodzi o jakis gest z jego strony!!!!!!!!!!!!! nie moge powiedziec bo przy małej pomaga mi bardzo duzo, w nocy wstaje do niej jak trzeba to robi butelke itp ale jakos tej naszej milosci do siebie nie odczuwam.... do tego ten problem z mieszkaniem:((( ja sie jutro wybiore do pediatry a zaraz poszukam jakiegos neurologa dzieciecego. Herbatek małej nie podaj pediatra mowiła ze jak karmie piersia to ni mam nie dawac i ja juz głupia jestem co to robic:(((( Boje sie najbardziej ze mała nie przybiuera na wadze:(((( Ja kapie mała w oilanie, lece cos gotowac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo to raz z nim rozmawiałam, jak grochem o ścianę. Dziś pojechałam z nim na zakupy i potem karmiłam małą, miałam się brac za obiad po karmieniu,ja patrzę a mój m robi SOBIE mięsko. Jakoś zapomniał że ja też tam mieszkam i może wypadałoby się chociaż zapytac czy moze mi coś zrobic, ale jak tak to dobrze, każdy sobie, od jutra obiadu nie robię. Przy małej pomaga mi owszem przez pół godz dziennie, w nocy nie wstaje bo UWAGA musi się wyspac do pracy, a ja kuźwa to co leżę cały dzień brzuchem do góry???!!! przychodzi z pracy i pobawi się z nią troochę i siup do wózka albo do mnie bo pewnie by zjadła mleczka, wrrr!!! Jestem strasznie nabuzowana. A z tym prezentem to jemu się nie chce myślec a poza tym trzeba jeszcze po niego pójśc do sklepu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia moja mała czasami też nie śpi cały dzien, zależy od humoru. a podobno od nadmiaru herbatrki koperkowej moze zatrzyamc się kupka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorka ze tak w cześciach ale może spróbuj dawac przegotowanej wody przed jedzeniem, mojej to pomagało. Jak nie chce samej wody to ewentualnie z glukozą. próbowałaś? niby nie powinno się dopajac jak się karmi piersią ale jak nie ma innego wyjscia to trzeba! tak mówi moja mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulkao
Handzia współczuję:-( No skoro obiad sam robi dla siebie to coś jest złego na rzeczy chyba:-( Moja też nie spała w dzień ale wzięłam ją sposobem Karmiłam na leżąco i zasypiała przy cycu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :-) ........................................................................................................................................ przykro sie czyta ze cos tam wam się nie układa :-( ale mysle ze to przejsciowe ,jestesmy zmeczone, wszystko nas drażni a faceci....no cóż takie z nich dziwne samce :-D ale nie mozemy bez nich życ ;-) ............................................................................................................................................... a ja cholera jasna jestem chora i sam nie bardzo wiem na co...:-( mam stan zapalny jamy ustnej (boli jak huj) dziwnie zaropiały i bolący nos dokładnie całą śluzówkę i strasznie mnie boli w gardle tam gdzie łączą się te przewody z nosa (wiecie o co chodzi ;-)) miałąm w domu antybiotyk wiec zaczełąm zażywac, kupiłam w aptece jakies cary do nosa, gardła i zobaczymy co dalej, boje sie zeby nie zarazić małej cholera :-( golnie samopoczucie fatalne :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×