Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Narzeczona2212

Restauracja czy sala wiejska?

Polecane posty

Jakiś czas temu zostałam narzeczoną. :) Zaczynamy przygotowania. Ja zawsze chciałam mieć wesele na swojej sali wiejskiej, która jest na przeciwko mojego domu ;). Proszę nie mylić tej sali z niczym obciachowym bo została gruntownie wyremontowana i na prawdę ładnie się prezentuje. Ostatecznie decyzja należy do mnie i narzeczonego ale bardzo dużo osób odradza mi wesele na sali. :/ Wiem, że trzeba się tam nabiegać i wszystko samemu załatwiać a w restauracji się płaci i tyle...A wy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?? Czy na prawdę jest przy tym tyle roboty??? Bo mi się wydaję, że ta cała bieganina przy załatwianiu swojego wesela to może być fajna :) W koncu to moje wesele :) Ale może się mylę...dlateo proszę o jakieś rady :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ślubniczka 2012
też miałąm taki dylemat, ale jak tylko mój usłyszał że myśle o sali to od razu powiedział że nie ma mowy, bo to za dużo pracy, a w dniu wesela o niczym innym nie będę marzyc tylko o spaniu bo będę tak zmeczona, i mamy wesele w domu weselnym, przychodzimy na gotowe a jak zajmuje sie dekorowaniem koscioła, zaproszeniami, itp, i tak jest dużo pracy przy tym, choć drozej ale teraz sądze że warto, osoby mi opowiadały jak bardzo sie wymeczyły to mi włos sie jeżył na głowie, wszystkiego sama musisz dopilnowac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olencja...
To zalezy od funduszy, jesli nie patrzysz na kase to zrob zdecydowanie w restauracji, ja osobiscie wybralam remize bo jesli mam placic 245 zl od os. no to dziekuje, a u nas takie ceny. Wole sie nabiegac , przeciez to tylko kwestia zrobienia zakupow, kucharki i obsługa sie resztą zajmuje. Są przez pierwszy dzien do konca wesela , po weselu sprzataja i szykuja na poprawiny wszystko, w poprawiny są do podania ostatniego posiłku. Kwestia posprzatania po weselu. Wielka mi rzecz. Dobra organizacja i wszystko idzie załatwić. A przynajmniej bedziesz mieć kupe żarcia! nie to co w restauracji.. tyle co kot napłakał. Zawsze wychodze glodna z wesela w restauracji:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wszystko zależy od funduszy. Jak kogoś stać to radziłabym zorganizować wesele w restauracji. Robiąc wesele w sali wiejskiej czy remizie bardzo dużo jest na głowie PM (wiele przygotowań, stresu czy wszystko dobrze wypadnie itd. będziesz bardzo padnięta po takich przygotowaniach) My robimy wesele w hotelu i na prawdę nic nas nie interesuje. Na tydzień przed będziemy wypoczywać w spa a nie biegać i załatwiać wszystkie sprawy. Jak tylko macie taką możliwość to lepiej zrobić wesele w restauracji. Na prawdę jest to wygodniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to masz ta ...
nie zgadzam sie ze w sali wiejkiej jest duzo przygotowan. tak samo mozna napisac o restaruracji.. wszystko zalezy od zarzadzajacego miejscem. jako ze jestem przyzwyczajona do wiejskich remiz :P sama mialam wesele w takiej sali i nic mnie nie interesowalo, poza rachunkiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olencja...jeszcze nigdy nie wyszłam z wesela w restauracji głodna. Być może PM u których byłaś na weselu chcieli zrobić to jak najtańszym kosztem i menu było uboższe. Byłam na wielu weselach i zawsze było 4, 5 dań gorących, zimna płyta, sałatki, ciasta, deser itd... Było tyle jedzenia że nie dało się przejeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I to i to jest fajne rozwiązanie, ale ja jednak wolę restaurację - np. Checz Kole Szperka,w której my mieliśmy wesele typowa restauracja rybnna z morskim klimatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej :) Jeżeli szukasz fajnej sali na wesele to zajrzyj na http://www.gdziewesele.pl :) Tam znajdziesz obszerny i aktualny spis sal na wesele z każdego województwa! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chodzi o budynek. Wesele może być fatalne w restauracji, która ma kiepskiego kucharza i fajne w zwykłej remizie, jeśli do gotowania wynajmiecie dobrą ekipę. Liczy się jak smakuje, a nie gdzie. Co do zespołu, to obojętnie, w restauracji, czy w sali grają podobnie i podobnie wesele prowadzą. Wybierz, co chcesz, pamiętaj, że najważniejsze są kucharki, zespół, a nie budynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że to kwestia tego, czy po prostu podpisuje się w danym miejscu umowę i wszystko jest w dniu wesela gotowe, czy wynajmuje się tylko miejsce a jedzenie i obsługę trzeba organizować oddzielnie. Osobiście wolałabym mieć wszystko na miejscu, a nie oddzielnie szukać np. kucharek. Zresztą nie wiem czy w ogóle teraz są jeszcze takie sale, które można wynająć na wesele, ale nie mają swojego cateringu, przynajmniej nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no a czemu nie sala w hotelu na przykład? goście od razu będą mieli gdzie spać. A teraz praktycznie każdy hotel ma taka sale. Ja robiłam w hotelu Delfin w Białej Podlaskiej, swietne miejsce, dobre ceny maja tez przy okazji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już zonkaa
Osobiście jestem już jakiś czas po ślubie, ale pamiętam ile było problemów z szukaniem odpowiedniej sali. Musiałam siedzieć z komputerem, wyszukiwac adresy i dzwonić z pytaniem o terminy, a i tak wszedzie było już zarezerowane. Teraz mozna to zrobić łatwo i szybko. Jest coś takiego jak wyszukiwarka sal weselnych. wiedziałyście o tym? Wpisuje się wszystko czego się szuka i pokazują się lokale, terminy. Szkoda że za moich czasów nie było takich udogodnień. http://www.saleweselne.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę powiedzieć, że ostatnio coraz bardziej podobają mi się sale wiejskie i chyba się na to skuszę :) Myślę jeszcze o ślubie w plenerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy od gustu pary młodej i od możliwości. Ja jednak jestem za pójściem na gotowe bo wcale dużo drożej nie wychodzi a jednak wygoda jest duża. Byłam ostatnio na takim weselu w Krakowie na sali w hotelu Best Western Premier. Wesele typowo jak z bajki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas był problem, bo rodzice finansowali wszystko. My braliśmy ślub jeszcze na studiach. Moi rodzice chcieli na sali, samemu przygotowując, rodzice chłopaka w restauracji, bo oni mieli pieniądze, a nie potrafili tego ogarnąć. W efekcie stanęło, że oni wpłacą połowę ceny porządnego wesela w restauracji, a moi rodzice wszystko zorganizują w sali. Było fajnie, ale napracowali się niesamowicie, a zysk z tego, że na sali, a nie w restauracji wcale nie okazał się ogromny. Bo dużo zostało i się po prostu zepsuło i trzeba było wyrzucić. Gdyby dało się jeszcze raz, wybralibyśmy restaurację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Restauracja jest lepszym rozwiązaniem od Sali weselnej. W restauracji nie musimy martwić się o jedzenie. Sama zorganizowałam swoje wesele w restauracji www.restauracjahoryzont.pl Restauracja ta znajduje się w Olecku niedaleko Suwałk i polecam wam ją. Jedzenie tam podawane jest przepyszne a obsługa bardzo profesjonalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My wynajęliśmy salę, do tego osobno catering. Kilka restauracji mi się podobało, ale niestety menu nie było takie, jakie bym sobie życzyła. Dlatego catering zamawialiśmy sami ze sprawdzonej firmy, którą już kilka znajomych par przetestowało :) Polecam: http://gruparsvp.pl/oferta/klient-indywidualny/wesela/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Anula
My wesele mieliśmy w amore, w Płocku. Obydwoje pracowaliśmy, mieliśmy częste wyjazdy służbowe i zależało nam, żeby kompleksowo załatwić salę, zespół i dodatkowe atrakcje dla gości. A właśnie tam jest taka możliwość. Łącznie z sesją foto w pięknym ogrodzie, jaki tam jest. Jeszcze doradzali, podpowiadali. Do tego mają miejsca noclegowe dla gości, a to było ważne jak ktoś z daleka przyjeżdżał. My byliśmy bardzo, bardzo zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yxyx
Sala z kucharką to chyba już przeżytek. Teraz zamawia się catering, a w ogóle to prawie wszystkie takie miejsca mają już swoje zaplecze gastronomiczne. Jest dużo miejsc gdzie można zrobić wesele : sala weselna, dom weselny, pałacyk, dworek, sala bankietowa, sala konferencyjna, sala w hotelu, restauracja, klub, pub, można też zrobić wesele we własnym domu lub rodziców, albo w ogóle nie robić wesela. Dla mnie minusem wesela w restauracji jest brak parkietu, restauracje są ciasne i goście nie mają gdzie tańczyć, nie ma gdzie wcisnąć zespołu, nie pasuje mi przyjście do restauracji w sukni balowej.. Poza tym brak noclegów dla gości. Restauracje powinny być tańsza niż sala, ale nie zawsze tak jest, a na sali jednak większy komfort i raczej lepsza zabawa. Może ktoś ma inne opinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×