Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość obsesyjne sikanie

OBSESYJNE SIKANIE....czy ktoś na to cierpi?

Polecane posty

Gość 2312312312
akurat na studiach wytrzymałabys bez problemu, wykłady mają góra 1.5 godziny, sa przerwy pomiędzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tak mam...
mam wlasnie czesta potrzebe oddawania moczu. Czasem wydaje mi sie, ze mam mala pojemnosc pecherza. Jak wypije kawe to juz po 10 min chce mi sie siku i przez godzine potrafie isc 3-4 razy nawet siku mocz ciagle jest. Moge tez nie pic ale siku i tak mi sie chce. Dodatkowo mam wlasnie zimne stopy, bole glowy, bole podczas okresu i bole pecherza....a badania moczu robilam, nadzerki zadnej nie mam itp. masakra jakas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka kobietka :)
a w styczniu po nowym roku wracam do pracy... Bede mogla sie juz normalnie kochac, pacowac, funkcjonowac... Wiem co czujesz bo ja tez bylam przez to strasznie nieszczesliwa... Nie daj sobie wmówic ze to psychiczne... sa tez czwiczenia miednicy czy miesni czy jakos tak... ale ty chyba raczej masz nacisk na narzad. A wiadomo ze psychika reaguje na takie zeczy jak np. czeste sikanie... Jest to normalne, bo zaden czlowiek nie skacze z radosci jak go cos dreczy tylko sie smuta i automatycznie psychicznie jest zle nastawiony i objawy sie pogarszaja... uwierz ze malo lekarzy tak naprawde leczy... malo jest dobrych lekarzy... dlatego sie nie poddawaj i nie daj sobie wmówic ze to psychoczne, mi tez tak mówiono... a to glówno prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesyjne sikanie
zimno w stopy też często mi jest...po kawie/wodzie po 20 min juz mi sie chce i faktycznie mocz jest i to sie utrzymuje tak do 3 godzin. mam wrażenie jakby mnie co chwilę coś tam uciskało ale no właśnie czy to fakt czy wrażenie...moje zycie to koszmar.caly czas ograniczenia co do picia, szukanie za przeproszeniem kibli i strach ze kiedys nie wytrzymam i sie posikam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka kobietka :)
do ja tak mam... ja mam nadzerki, zapalenie pochwy i endomterioze na jajniku, ale wykryl to tylko jeden lekarz... bo przecierz nfz nie stac na najnowsze maszyny... :o po tym jak 3 lekarzy mi powiedzieli ze jestem chora psychicznie i rodzina nie wspierala tylko pierdolila, to nie trzeba wiele by sie nabawic nerwicy, nie martw sie ja tez ja mam... bo wlasnie tak postepuje choroba z czlowiekiem, nerwica wczesniej czy pózniej bedzie jak choroba nie zostanie usunieta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka kobietka :)
badac sie kobiety w nieskonczonosc... bo naprawde warto... ja sie meczylam cale zycie, a mam 20 lat :( teraz nareszcie bede mogla soebie uzyc, bo znaleziono przyczyne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2312312312
malutka-to powinnaś isc teraz do tych kretynów z wynikami badań i im je pokazac, moze sami odwiedziliby psychiatrę. Tylko trochę to dołujące co piszesz, chyba wątpliwe zeby mi to wykryli na gównianym sprzęcie jaki mają w mojej przychodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesyjne sikanie
po opowieściach moich koleżanek co do ginekologów w mojej okolicy to naprawdę boję się do któregoś z nich iść a gdzieś dalej to nie ma raczej opcji. niby mam zespół jelita drażliwego, 2 lata temu było podejrzenie migreny bo glowa mnie tak bolała codziennie ze ryczałam z bólu...lekarze wszystko mają w kartotekach, gdy pójdę do rodzinnego ta naprawdę stwierdzi, że ja jestem jakaś nienormalna bo co chwile mi coś dolega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesyjne sikanie
wiadomo, ze czeste chodzenie do wc jest wstydliwe. nie wyobrazam sobie takiego życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesyjne sikanie
dodam, ze miałam wyrostek usuwany 7 lat temu ale pewnie nie ma to nic do rzeczy. dziękuję za link do artykułu, właśnie czytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsesyjne sikanie
nawet boję się szczerze o tym z mamą porozmawiać. ona ma problemy kobiece, ginekologiczne - miała kilka operacji...ale boje sie ze mi powie ze to moje schizy. nie wiem co mam robić, gdzie szukać pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venge.
mnie brzuch naciska na pęcherz, powinnam 5 kg schudnąć jak mam pełny żołądek to cześciej latam rano latam wieczorem rzadko dlatego wieczorem dużo piję noc przesypiam a jak gdzies jade lub idę , nie jem i nie piję badania nic nie wykazały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no dylemat masz
obsesyjne sikanie - nie wiesz gdzie szukac pomocy ale do zadnego lekarza nie chcesz isc... wiec wiesz gdzie szukac tylko nie chcesz!!! Nie wstydz sie isc do ginekologa. Jak nie do jednego to do drugiego, popros o skierowanie do urologa...dziewczyno nie jestes malutkim dzieckiem, czas wziac sie w garsc i isc do lekarza...to nic takiego uwierz mi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venge.
pampersy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiercica
Czasem tak mam. A po seksie to w ogóle sikam i sikam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skads to znam
mialam usuwanego torbiela. nie moglam z ta mysla o sikaniu zyc, pozniej mialam spokoj na jakis czas , ale znowu wrocilo. ja uwazam ze mam to na tle nerwowym. chodze tez w bardzo obcislych spodniach, wiec moze to tez powoduje ten problem. jak jestem w domu to potrafie wysiedziec bez wyjscia do wc kilka godzin, a jak musze wyjsc na miasto to zaczyna sie problem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torbiele
powracaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venge.
uroki bycia kobietą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtgkith
Pęcherz jest bardzo wrażliwy i działa na psychikę.Też miałam problem.Zaczęło się banalnie, bo od zapalenia pecherza.ale nie przechodziło mi po lekach, zaczęłam się sama napędzać/był ginekolog, badania moczu, Usg i nic.Męczyłam się z rok aż zaszłam w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venge.
pampersy sprzedaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ja mam podobnie, tzn w domu nie mam problemu, nieraz okropnie mi sie chce sikac a nie chce mi sie wstawac i isc do lazienki. ale jak wychodze.. przed wyjsciem musze siku, ale jak zaloze kurtke to ide jeszcze raz bo przeciez w tym czasie cos sie na pewno naprodukowalo!:D jak wychodze na godzine to spoko. ale jak na dluzej to juz mam problem i sie zastanawiam gdzie po drodze sa jakies kible ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pęcherz neurogenny
ja tez tak mam.... lekarze, badania, zabiegi ja mam pęcherz neurogenny (nadreaktywny) czyli nerwy !! i to nie jest tak ze sobie myslisz ze sie nie denerwujesz .... ciągle myslenie o sikaniu, o tym czy zdąże juz nakręca. Jakies 6 lat temu mialam to co Ty i trwało to ponad 2 lata. Aż samo nagle przeszło. Teraz gdy sobie od czasu do czasu przypomnę to powraca ale tlumacze sobie ze to tylko stres i to minie, biorę leki ziołowe na uspokojenie, meliska w ciągu dnia i faktycznie przechodzi. Lekarze wmawiali mi ze to bakterie w pecherzu a to nie prawda, mnie nic nie piekło, nie bolało, wymazy czyste a jak sikałam to ilosciowo tyle jak bym caaały dzien w toalecie nie była (a co godzine latałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka1717
hej mam to samo napisz mi na gg 39419713 moze cos poradzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spojrz na daty milka
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FacetNaBabskimForum
Ja mam to samo i chodzę z tym do psychologa i biorę leki. Samemu się tego nie da rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana9010
Dziewczyny, mam to samo. Zaczęło się od zapalenia pęcherza a od 3 tygodni sikam co chwila duże ilości. Dziś się już się odwodniłam, bolały mnie nerki. Wybrałam antybiotyk na zapalenie pecherza, jeden, drugi. Leczę się na grzybicę miejsc intymnych bo biorę pigułki i one sprzyjają temu typu dolegliwościom, a myślałam że to może przez to. Wczoraj doszłam do wniosku, że to nerwy... Podstęp choroby która mnie będzie nękała do końca życia. Parę lat temu mialam ataki paniki, teraz umiem już walczyć z tymi objawami co miałam wtedy więc zaatakowała w tą stronę. Jadąc komunikacją panicznie się boje że się zesikam, a teraz praktycznie co 20 minut chce mi się siku... Zrobię wszystkie badania jak wyjdą ok to czas odwiedzić moją Panią Psychiatrę i Wam radzę to samo... jest na to lekarstwo bo to objaw zaburzeń lękowych. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gantera
Ja też mam podobnie i to juz 2 lata masakra nie da się wytrzymać z tym . Czasami mam tak że czekam na auto bus i jak go widzę idę za przystanek się wysikać resztę wchodzę do niego i znowu mi się chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obsesyjnie.. Leczenie end.
Dnia 26.12.2011 o 18:20, Gość 2312312312 napisał:

to mnie dobiłas z tym zabiegiem... Na NFZ tego nie robią?

 

Witam, robią zabiegi i operacje na endomedrioze, w słabszym stadium kolnoskopijne zabiegi a w czasie kiedy zagraża życiu operacje otwarte, lecze endo od 1,5 roku leki od 20 do nawet 500 zł zależy od lekarza, operacje są też na NFZ zdrowia ale dlugo się czeka podobno choć koleżanka teraz otrzymała skierowanie i za 3 Msc idzie na operację guz jej urósł do wielkości cytryny zaczął pekac doszło do krwotoku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób, szczególnie kobiet, tak ma. Efekt wychowania - wysadzanie na nocniku, wczesne odpieluchowanie, uczenie dziecku robienia siku przed wyjściem na zapas. Do tego mogą dojść jakieś traumy, kiedy tego kibelka w odpowiednim momencie nie było. I czynniki typowo psychologiczne: nerwy, stres, lęki etc. Takie sikanie na zapas jest szkodliwe dla pęcherza, może prowadzić m.in. do nietrzymania moczu. Przypadłość tę określa się jako 'nerwicę pęcherza' - do wyszukania w wujku google, albo 'pęcherz nadreaktywny' - chociaż tu nie do końca, bo jednak w 'bezpiecznym' miejscu z dostępem do kibla tych objawów nie ma, a pęcherz nadreaktywny ce...e się tym, że robi się siku często niezależnie od czynników zewnętrznych (oczywiście należy też wykluczyć zapalenie pęcherza). Co z tym zrobić? Postępowanie jak przy pęcherzu nadreaktywnym - dzienniczek mikcji, wydłużanie przerw pomiędzy kolejnymi mikcjami, dodatkowo: prawidłowa postawa na kibelku (podstawka pod nogi), wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego oraz psychoterapeuty.

 

Tutaj podrzucę dwa fajne źródła informacji:

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR2r6O-O2h57O9o9GjzzP3Ier5wbc6vj_HjRYAlI-8T9MCqZnVe416W9hOw&v=vNNm4_Gpbtk&feature=youtu.be

http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?1258&fbclid=IwAR3sf3hIknbGgREX8IwlcMkTVUCrO-NZ0b3Sjbj_1DvqAIbqYdhbAX0-jVM

https://najzdrowsza-bielizna.pl/siusianie-na-zapas-to-zly-nawyk/?fbclid=IwAR1wRDggyit7IQ8smQmH2ds3O38e1_06Q04LG9pJOWiSK419rAWDE9N5Z1o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×