Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość *Kafeteriankaaa*

Płyta indukcyjna czy gazowa?

Polecane posty

Gość *Kafeteriankaaa*

Witam, mam takie pytanko... kto ma płytę indukcyjną... bardzo proszę o opinię? Jak się na niej gotuje? Lepsza od gazowej? I czy do płyty trzeba zakupić specjalne gary? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Kafeteriankaaa*
up up odpisze ktoś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gary się nie smolą ;)
bezpieczniejsza jest. mam dwójkę małych dzieci ( 5 i 2 lata) ie muszę obawiać się,że sie poparzą, mogę wspólnie ze starszym dzieckiem gotować,bawić się w kuchni - oczywiscie strzeżonego Pan Bóg strzeże,ale indukcyjna to fajne rozwiązanie. w dodatku - efektowne, bardzo fajnie wygląda taka płyta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Kafeteriankaaa*
Zastanawiam się nad indukcją w domu, kuchnie mam przygotowywaną pod indukcję ponoć szybciej się na niej gotuje,,, ma ktoś? Chwali? Do tej pory gotuje na gazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Kafeteriankaaa*
o tak to prawda że gary się nie smolą :) wielki plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gary się nie smolą ;)
Do płyt indukcyjnych należy używać specjalnych naczyń (z metali ferromagnetycznych, czyli takich, które przyciągają magnes). Nie można stosować naczyń z aluminium, ze szkła czy stali szlachetnej. Teoretycznie do gotowania na płycie indukcyjnej dozwolone jest używanie naczyń emaliowanych, ale tylko takich, których wkład wykonany jest z metalu ferromagnetycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gary się nie smolą ;)
mimo wszystko ,z czystego serca polecam. Kiedy sie coś rozleje - wierzch kuchenki jest praktycznie zimny,łatwo zetrzeć ,ogólnie łatwo się sprząta,czysci . Dużo szybciej gotuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam - indukcja to duży plus w utrzymaniu kuchni w czystości - fakt trzeba mieć specjalne garnki ale jak się takie kupi to posłużą bardzo dlugo (mam Berghoff i bardzo sobie chwalę choć niektórzy uważają że to marna podróbka Zeptera) no i gotuje się o wiele szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wynalazki kosztują gary do tych kuchenek także nie są tanie jak ktoś choruje na serce i ma rozrusznik to długo nie pożyje przesyłanie fal. A i tak czy indukcyjna czy gazowa czyścić trzeba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam i powiem
1. trseba wymienic wszystkie gar 2. jak masz awarie pradu to.... 3. troche inaczej sie gotuje,trseba sie przyzwyczaic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Kafeteriankaaa*
"jak masz awarie pradu to...." Fakt o tym nie pomyślałam.... ale lipa :O teraz już zaczynam się zastanawiać nad gazową :( ale szczerze indukcyjną być chciała :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cubea
Na pewno szybciej się na niej gotuje i wygląda o wiele lepiej od tych gazowych i podobno nie ciągnie wcale tak dużo prądu. Ja akurat mam gaz w czynszu, także po prostu bardziej opłaca mi się używać kuchenki gazowej, jednak jeżeli musiałabym płacić za gaz dodatkowo, to na pewno wybrałabym płytę indukcyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Kafeteriankaaa*
Najgorsze jak właśnie nie ma prądu :( Jak prądu nie ma np. pół dnia wiadomo rzadko, ale jednak zdarza się i co wtedy ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam u siebie zainstalować płytę indukcyjną, bo wiadomo, że bezpieczniej, choć trzeba w naczynia odpowiednie zainwestować, ale jak się okazało wszystko zależy od instalacji elektrycznej. niestety, w bloku z wielkiej płyty instalacja nie wytrzyma z takim obciążeniem, a szkoda :( ale no nie wiem, może warto skonsultować sprawę z fachowcami. w magicznejplanecie mają agd wszelkiej maści, powinni się orientować w plusach i minusach obydwóch rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×