Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość E-lka.

Sałatka śledziowa z buraczkami i ziemniakami kto zna przepis ?

Polecane posty

Gość E-lka.

Poproszę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolotka
Ja robię tak 4 - 5 płatów matiasów 4 większe ziemniaki,ugotowane w mundurkach i ostudzone słoiczek marynowanych buraczków 2 jajka ugotowane na twardo 1 por pokrojony w półtalarki i sparzony na sitku spory pęczek szczypiorku Płaty kroimy w niewielkie paski ziemniaki obieramy i kroimy w kostkę buraczki ścieramy na tarce o grubych oczkach jajka kroimy w małą kostkę szczypiorek drobno kroimy Wszystko razem mieszamy,można dodać mały słoiczek marynowanych grzybków drobno pokrojonych lub nieco papryki marynowanej drobno pokrojonej - ale to wg uznania.Pół na pół mieszamy majonez z jogurtem naturalnym i dodajemy do sałatki,przyprawiam solą pieprzem i odrobiną cukru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E-lka.
Jeszcze jakiś przepis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię warstwową (nie podaję ilości gdyż robię na oko i dużo zależy jak duże mam naczynie) matiasy cebula ugotowane buraczki ugotowana marchewka ogórek kiszony jajka ser żółty majonez (można wymieszać pół na pół z jogurtem naturalnym lub śmietaną,osobiście wolę dawać sam majonez) sól,pieprz Wszystkie warzywa, które mają być ugotowane, gotujemy osobno, marchewka może być z ziemniakami. Buraki, ziemniaki i marchew gotujemy nieobrane, by nie pozbawić ich soku. Obieramy po ostudzeniu. Ser żółty ścieramy na tarce - na dużych oczkach. Śledzie moczymy co najmniej 3 godziny w wodzie z niewielką ilością mleka, albo w samym mleku. Odsączamy, kroimy w 1,5 cm plastry. Resztę składników (w tym jajka) ścieramy na tarce - albo rozdrabniamy w malakserze. W naczyniu układamy warstwowo: śledzie, dalej cebulę, smarujemy majonezem ( solimy i pieprzymy). Na to kładziemy ziemniaki, marchewkę, smarujemy majonezem. Następnie ogórki kiszone, buraki, znowu majonez. Na koniec posypujemy jajkiem i dajemy warstwę sera żółtego. Sałatka najlepsza jest po kilku godzinach, albo lepiej całej nocy w lodówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buraczki i sledziki
zamiast ziemniakow drobna biała fasolka z puszki i sos vinagret zamiast majonezu-reszta jaki wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja to robię taaaaak
Ugotowany burak - Ugotowany ziemniak - Cebula Ugotowana biała fasola Oliwa Pieprz Sól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja to robię taaaaak
I oczywiście śledzik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×