Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smamlwass

Do mam które same robią zupki niemowlakom

Polecane posty

Gość smamlwass

Robię obiadki mojej 6-miesięcznej córce i chce żeby jadła tylko naturalne warzywa bez nawozów (od mojej mamy z działki mam ziemniaki, marchew i kalafior a od teściowej piersi ze swojskiego kurczaka). Chce dawać jej też inne warzywa bo te już jej sie chyba nudzą, ale nie wiem czy dobrze zrobię kupując warzywa w sklepie i dając je dziecku. Czy wy kupujecie warzywa w sklepach i jak robicie zupki - co do nich dodajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkam w dużym mieście w aglomeracji katowickiej więc o swojskich warzywach mogę zapomnieć :) tak więc od początku kupowałam w sklepach a właściwie w jednym sklepie, sprawdzonym, gdzie wiem że facet nie kupuje w wielkich hurtowniach tylko bezpośrednio od gospodarza :) a co do warzyw w wieku 6 miesięcy to mój mały jadł ziemniaki, marchew, pietruszkę, seler, natkę z koperku, groszek zielony, kalafior, brokuły, kalarepe :) a co do gotowania to teraz już normalnie gotuję ale jak był taki mały to po zakipieniu odlewałam wodę i wstawiałam tak jakby drugi raz by odlać ile się da nawozów i innych świństw potem dodawałam albo mięsko, albo łyżeczkę masła (młody uwielbiał jak dodałam masła czosnkowego), albo na sam koniec już po ugotowaniu żłótko jajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie no zartujesz chyba
chyba kazda z nas kupuje w sklepie warzywa....nie kazdy ma dostęp do swoich. Nie przeginaj w drugą strone dziewczyno. Ja robilam na poczatku delikatne zupy warzywne, przeciery, było tez mięso - indyk potem cielęcina, królik. Nie uchronisz dziecka przed chemią. Teraz wszedzie tego pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady ,tez tak mysle..Pare miesiecy bedziesz ja zdrowo karmic,a pozniej nadrobi za wszystkie czasy..Ja kupowalam warzywa z targowiska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikal
daj swojskie, kupione od gospodarzy z pewnych zrodel a reszte na rynku albo w sklepie - nie mam innego wyjscia. ziemniak, pietruszka, seler, ziemniak, DYNIA, groszek, pietruszka zielona, por, olej, maslo, ryby, kurczak, indyk, golab, krolik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stara_pudernica
Najlepsze są warzywa na " swojskim gnoju " - głupio brzmi, ale taka prawda. Jak mama na działce nie ma gnoju, to i warzywa nie są w 100% dobre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×