Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zdesperowana synowa...

teściowa na wizytę...co podać?

Polecane posty

Gość zdesperowana synowa...

z zagranicy przyjechała moja teściowa,bedzie u nas w czwartek.nie wiem co podać na obiad tym bardziej że krucho z kasą.dziewczyny podajcie jakiś przepis na coś dobrego i niedrogiego.może macie przepisy na jakieś łatwe ciasto na deser?z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bfdfgdgd
Arszenik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna1
a na deser polecam http:/ciasto-marchewkowe.pl moja teściowa jest nim oczarowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddd uucmgkglfld
cyjanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Ciasto pyszne,łatwe w wykonaniu i niedrogie - murzynek: 1 margaryna 1/2 szklanki mleka 1,5 szklanki cukru 3 łyżki kakao 2 łyżeczki proszku do pieczenia 3 jajka 2 szklanki mąki 1 cukier waniliowy 1/2 tabliczki czekolady mlecznej W garnku,na małym ogniu rozpuszczamy margarynę,dodajemy mleko,cukry oraz kakao,dokładnie mieszamy,do uzyskania jednolitej masy.Po wystudzeniu masy odlewamy 1/2 szklanki.W garnku z ostudzoną masą miksujemy żółtka,dodajemy powoli mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia.Białka ubijamy na sztywną pianę i dodajemy do reszty,mieszamy wszystko,delikatnie - łyżką.Wylewamy do formy natłuszczonej i posypanej bułką tartą - dobra będzie keksówka.Odłożoną uprzednio masę podgrzewamy,dodajemy do niej 1/2 tabliczkę połamanej czekolady i na maluteńkim ogniu lub w kąpieli wodnej podgrzewamy,do momentu całkowitego rozpuszczenia się czekolady i uzyskania jednolitej masy,jeszcze gorącą polewamy ciasto i posypujemy je albo siekanymi orzechami,albo wiórkami kokosowymi. Jeśli zaś chodzi o niedrogie danie obiadowe proponowałabym kluski śląskie z sosem pieczarkowym!!Zupę brokułową lub cebulową z grzankami! Albo kup z 1/2 kg wołowiny rosołowej - ok 10 zł porcja rosołowa 2 zł skrzydło z indyka 4 zł Ugotuj rosół na sporej ilości warzyw Mięso wołowe i mięso ze skrzydła zmiel,zmiel z nim razem 1 ugotowaną w rosole marchewkę i 1 pietruszkę,na patelni na oleju usmaż drobno pokrojoną cebulę,na złoty kolor,dodaj ją do mięsa,dodaj 1 jajko i wszystko razem dobrze wymieszaj,przypraw solą i pieprzem,zrób pierożki z mięsem i niedrogim kosztem masz dwudaniowy obiad ! Albo krokiety z tego mięsa możesz zrobić i do farszu dodaj drobno pokrojoną natkę pietruszki a do popicia czerwony barszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karkóweczka.......
Dziękuję za pomoc:)chciałabym zrobić ten schab jedna jest trochę drogi tzn schab ok 20 zł 0,50 dag pieczarek to ok 7 zł bo u mnie sa po 12 zł;(a jeszcze ciasto,niestarczy mi kasy,ale murzynka zrobie mam nadziję że nie wyjdzie mi zakalec.a teściówka to nie miała kiedy wpadać z wizytacją tylko przed wypłatą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Zrób prosty domowy obiad - typu właśnie kluski śląskie,pierogi,albo farsz jak na ruskie pierogi zawijany w wafle: Farsz jak na ruskie - tyle ile potrzeba! 3- 4 suche wafle obłóż każdy osobno wilgotnymi ściereczkami,aż zmiękną,posmaruj wafel niegruba warstwą farszu i zwiń w roladę,owiń ściśle folią spożywczą,dość ciasno i włóż na 1 godz.do lodówki,tak zrób z kilka wafli wg potrzeby.Po tym czasie rolady wyjmij i pokrój na mniejsze części,typu małe krokieciki ok 6-7 cm,każdy krokiecik otocz w rozmąconym jajku i bułce tartej,podsmaż na złoty kolor,podawaj z barszczem czerwonym.Zamiast farszu jak na ruskie pierogi możesz zrobić z pieczarkami i żółtym serem.Ale takich z ruskim nadzieniem teściowa pewnie jeszcze nie jadła,to sobie zapunktujesz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dszfvdsfdsfcgcdg
albo zrób standardowe pierogi ruskie, mąka nie jest droga, ziemnaiki też, tylko twaróg droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajne....................
robię pierwszą wersję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e tam przesadzacie
na pewno zrób zupę - będzie pełny obiad i na pewno się najecie :) najtańsza teraz i efektowna będzie np jarzynowa krem - gotujesz włoszczyznę z ziemniakami w bulionie, z przyprawami, gdy zmięknie wszystko, miksujesz, doprawiasz, bo po zmiksowaniu zupa zmienia jeszcze smak. Do takiej zupki podajesz grzanki - rumienisz na złoto pokrojoną w kostkę bułkę, przyprawiasz czosnkiem. Zupę możesz posypać przed podaniem posiekaną pietruszką niedrogi jest drób - np skrzydełka - upiecz razem z ziemniakami, do tego surówka z kiszonej kapusty i jest piękny obiadek albo krokiety - nalesniki z farszem np pieczarki z cebula podsmażone, do tego posiekane jajka na twardo, koperek, i żółty ser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja proponuję kupić kurczaka z którego możesz zrobić obiad z 2 dań i wszyscy się najedzą :) Z kurczaka ugotuj zupę : rosół - zamiast klasycznego makaronu możesz zrobić kluseczki lane.Będzie to coś innego i....tańszego bo potrzeba tylko 2 jaja,trochę mąki i wody. jarzynową - w biedronce bez problemu kupisz dobrą mieszankę warzywną A na drugie danie zaserwujesz kurczaka.Wystarczy do mąki dodać sól,trochę pieprzu,paprykę mieloną (to jest moja ulubiona mieszanka,ty możesz dodać coś innego),potem panierować - mąka + jajko.A potem smażysz w głębokim tłuszczu i osączasz albo smażysz tradycyjnie :) Do tego ziemniaki i surówka :) ------------------------------------------------------------------------------------ Możesz też kupić mięso mielone,koperek,śmietanę i zrobić pulpety w sosie koperkowym lub trochę pieczarek i będzie sos pieczarkowy ziemniaki + surówka ----------------------------------------------------------------------------------- Murzynek pycha ciacho :D Ale jeśli boisz się pieczonego ciacha że będzie np zakalec to moze sernik na zimno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potworze z bagien ale
smak mi narobiłaś na taki obiadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Murzynek,na który podałam ci przepis zawsze wychodzi,moja znajoma,która jak to mówią nawet wodę na herbatę przypali - piecze ten murzynek i pyszny jej wychodzi:) Jeśli zdecydujesz się na sernik,to mam fajny przepis na sernik"bez sera"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_aneczka
zrób to, co najlepiej Ci wychodzi z tradycyjnych dań, coś co masz sprawdzonego i uważasz, że może jej posmakować, jeśli nie znasz jej preferencji kulinarnych spytaj męża, lub zrób właśnie coś uniwersalnego, najważniejsze ... nie eksperymentuj :) jeśli to teściowa od niedawna :) Jeśli znacie się dłużej i możesz sobie na to pozwolić, zaskocz ją jakimś oryginalnym, sprawdzonym daniem, na pewno taki znasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość op111
Poczęstuj tym ,czym poczęstowałabys swoją matkę.Jeśli podałabyś schab swojej mamie ,to podaj teściowej schab ,a jeśli masz kruchy budzet i podałabyś pomidorową ,to podaj pomidorową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lec do innego dentysty
nie przesadzaj na pcozatek, bo jak raz zaczniesz serwowac wyrafinowane potrawy to zawsze bedzie tego oczekiwala, ja bym podala cos prostegoo jakas babke badz ciasto z owocami czy tez wyzej tu podanego murzynka i cos prostego do tego, jak tesciowa chce luksusow to niech tez sama cos przyniesie i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz pewnie po wizycie ;) ale: tesciowa, nie tesciowa. najlepiej zastanowic sie lub dowiedziec co ten ktos lubi i to mnie jwiecej zrobic. ogolnie, znaczy sie. np. facet powinien wiedziec, co lubi jadac jego mama. tradycyjna kuchnie a la prl? a moze jest jaroszka? moze uwielbia chinszczyzne? a noz widelec nie znosi makaronu? czasem tanie jedzenie wcale nie jest tani, jak polowe wyrzucasz w formie kosci i odpadkow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tofffiiii
mój wogóle nie ma pojęcia co jego mama lubi bo nigdy nie gotowała , nie lubi gotować , więc jak przyjeżdża to robię to na co ja i mąż mamy ochote, raz się zapytałam co by zjadła to powiedziała obojętne co by było dobre, tylko ja nie wiem co jej smakuje /:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdesperowana synowa...
Witam już po wizycie,w tym celu rozbiłam skarbonkę:(ale warto było:)mina teściowej bezbłędna:D zrobiłam ten schab z pieczarkami z ziemniaczkami piurre i sałatką z kapusty pekińskiej z kukurydzą,oliwą i ziołami:)pyszne mi wyszło.na deser kupiłam kawałek ciasta,bo już nie starczyło czasu żeby coś upiec:(dziękuję za pomoc dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to będzie przed wypłatą to pożycz kilkadziesiąt złotych i zrób coś lepszego a po wypłacie oddasz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie popatrzy lam, ze temat przestarzały, przepraszam za niepotrzebną odpowiedz ;) No widzisz , swietnie ;)) tesciowa na pewno zadowolona z synowej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stasia 9090
jedzenie ci może sie nieudać może być i niedobre ale musisz zacząć chwalić synaa to jej nada smaku i bedziesz miała u niej względy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulelele oj
teściowej to bym podał podgardle! jej własne - świeżo wyciete!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alekupa
nic nie podawaj, no może kup paczke chipsów i pepsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×