Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość GeNgA

bigos tylko ze słodkiej kapusty?

Polecane posty

Gość GeNgA

mam pytanie. czy robiac bigos tylko ze slodkiej kapusty to najpierw trzeba ja ugotowac cz mozna od razu robic z surowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o fuj, słodki bigos...
:( no ale rób jak chcesz. Gotuj od razu kapustę w jednym garnku, nie wiem jak chcesz to zrobić? ugotować osobno kapustę a później pomieszać ją z mięsem i kiełbasą? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzis i jutro - ogórkowa z maka
tylko ze słodkiej jest niesmaczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GeNgA
no myslalam ze najpierw ja ugotuje a potem placze z miesem i grzybami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze slodkiej jest pyszny... dodaj tylko sliwki suszone i odgrzewaj ze dwa dni... bedzie jak zloto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GeNgA
Coralick dzieki wielkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jatamwolę
Jeśli wolisz tylko ze słodkiej,to najpierw ugotuj drobno posiekaną kapustę do miękkości+listek laurowy,kilka kulek ziela angielskiego na kawałku mięsnych żeberek.Wyjmij przyprawy,na patelni usmaż na oleju drobno pokrojone 2 duże cebule na złotawy kolor.dodaj do kapusty,żebetka przestudź,oddziel mięso,pokrój i dodaj do kapusty, na patelni podsmaż kilka marchewek,2 pietruszki i kawałek selera-starte na grubej tarce,podlej je wodą i duś do miękkości razem z drobno pokrojonymi pieczarkami,bigos ten podsmażaj na wolnym ogniu i pamiętaj o podlewaniu wodą,z której odcedziłaś kapuchę-bo inaczej może się przypalić,możesz dodać jeszcze nieco dobrej,podwędzanej kiełbasy i kawałek boczku lub innej wędzonki,pokrojonej.Przypraw solą i pieprzem do smaku,dodaj papryki słodkiej i przecieru pomidorowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yt54r3ew
ja wole ze slodkiej! ale nigdy nie dawalam warzyw typu marchew,pietruszka!:) za chwile wlasnie ide robic bigos i zaryzykuje z tymi marchewkami...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze słodkiej to juz raczej nie
bigos tylko proste i smaczne danie ... Ja robie je tak : Do rondla wrzycam posiekaną cebulke i zeszkle ja na oliwie ,ząbek czosnku i do tego posiekaną cieniutko kapuste podlewam wodą lub bulionem i dusi sie pod przykryciem ale pokrywka jest lekko uchylona Jak kapusta trochę zmięknie daje jedna malutką marchew ,kawałek pietruszki ,selera i jakieś zioła i łyzeczke czubatą cukru ...jesli chcesz dac miesko to teraz (musi byc juz dobrze podduszone) i razem sie wszystko jeszcze dusi do miękkości .Przyprawiasz jeszcze na koniec w/g uznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×