Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tasamaleczinna

OWULACJA/ ból okołoowulacyjny/ itd.

Polecane posty

Gość ORENTS
Staramy sie o dziecko Cykle mam z reguły regularne 26 dni, ostatni 28 dni. Testy owulacyjne wskazywały na owulację 10-11dzien cyklu. Przytulanie 10-11-12. 13 dzień delikatne pobolewanie jajników, raz prawy raz lewy. 17 dzień cyklu mega duży ból jajnika od wieczora do rana. Uważacie że owulacja nastąpiła dopiero ok 17 dnia cyklu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
być moze testy były wadliwe. kup sobie lepiej mikroskop owulacyjny, bo nie ma odczynników chemicznych, wiec nie ma w nich co nie zadziałać. z tego co się orientuję dobra jest afrodyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny,jestem 11 dni po stosunku i 13 dni po zakończonym okresie. W zeszłym tygodniu czułam klócia z jajnikach i ból podbrzusza. Teraz jest już dobrze i i nie i czuję bólu. Czy to normalne ? Czym te bóle mogą być spowodowane. Czy to mogą być objawy ciąży? Chyba za wcześnie... Wczoraj po 11 dniach robiłam test i był negatywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Od czasu cesarskiego cięcia silniej odczuwam bóle okołoowulacyjne (jak i miesiączkowe).Jednakże pamiętać należy, że taki ból to jedynie objaw pomocniczy.Jedynymi pewnymi wyznacznikami owulacji są zmiana śluzu i wzrost temperatury.Jeżeli któryś z tych dwóch objawów jest niepewny (np.macie gorączkę albo infekcję intymną)-warto posłużyć się dodatkowo testem z moczu lub śliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu, bóle jajników w okresie po miesiączce do owulacji nie wskazują na ciążę, raczej na dojrzewanie pęcherzyka Graafa (komórki jajowej).Jednak radziłabym Ci się zaintresować objawami cyklu, będziesz wtedy wiedziała czy owulacja się zbliża, czy może już się odbyła.A domowy test ciążowy można wykonać najwcześniej 14 dni po stosunku.21 dni po jest już wiarygodny prawie w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja mam taki ból owulacyjny że muszę brać 3 razy dziennie przez pierwsze dni tabletki przeciw bólowe! Boli mnie tak bardzo podbrzusze że każdy ruch sprawia mi ból, nie ma mowy nawet o seksie jakim kolwiek w tym czasie Ale pragniemy mieć dziecko razem z mężem i to utrudnia współżycie, tym razem okazało się że 24dc miałam owulacje , nie trafiliśmy wcześniej ze staraniem , 25dc miałam silny ból owulacyjny mój mąż starał się jak mógł delikatnie ze mną wspolzyc , ból mam do dzisiaj podbrzusza 27dc , mam pytanie do Was czy z wiązku z wystąpieniem bólu owulacyjnego dochodzi do owulacji czy ból owulacyjny występuje zaraz po owulacji ??? Czy jest jakaś szansa na dziedzie jak 24dc miałam owulacjie a 25dc był z rana pełny stosunek ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Ból owulacyjny zazwyczaj POPRZEDZA owulację.(A zatem występuje wcześniej).Jednakże, jeżeli nawet owulacja była 25 dc, a Ty kochałaś się z mężem dzień wcześniej lub później, nie ma powodu do zmartwienia.Najbardziej płodne dni w cyklu to trzy dni przed owulacją-dzień owulacji-trzy dni po owulacji.Daje to co najmniej tydzień na współżycie z bardzo dużą szansą na dziecko.:) Mój najstarszy syn został poczęty w sam dzień owulacji.Córka-dwa dni po.A najmłodszy synek-dzień przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cleo1796 Dziekuje Bardzo za opowiedz ! ♡ Gość: 15:18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Cieszę się, jeśli Ci pomogłam.Co więcej, eksperci od naturalnego planowania rodziny twierdzą, że kochanie się tak jak u Ciebie - rano po dniu domniemanej owulacji-daj***ardzo duże szanse na poczęcie dziecka.:) Życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję! Cleo 1976 ♡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonlight33
Witajcie dziewczyny. Piszę z prośbą o wsparcie i pomoc. Mam okropny ból owulacyjny. Śluz owulacyjny a tak mnie potwornie boli jajnik, że nie daję rady. Miesiąc wcześniej byłam u gina, robił usg, jajniki w porządku. Ale od wczoraj mam mega kłucie w jajniku. Dziś pobiegłam rano do ogólnego, dał mi nospę na receptę i pyralginę. Niby trochę mniej ale nadal boli. Ból przemieszcza się aż na wargi sromowe. Czy któaś z Was też tak ma? Trafi mnie za chwilę nie powiem co. Zwykle bóle owulacyjne czułam, wzdęcie z bólem ale przechodziło po 1 dniu, a dziś trzyma mnie od nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi odpowiada test Ovu Control jeśli chodzi o samo zrobienie badania. Dyskretne higieniczne tak naprawdę nie ma znaczenia gdzie jestem, test jest do przeprowadzenia w każdych warunkach. Zobaczymy jaki będzie skutek takiego wyznaczania owulacji ale w końcu z mężem dostaliśmy trochę nadziei że się uda i za jakiś czas zobaczymy dwie kreski na teście ciążowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hillary
Objawowe wyznaczanie owulacji czyli dni płodnych to nie jest metoda, która powinna w 100% zastępować inne, bardziej sprawdzone metody, szczególnie jeśli na prawdę staramy się o dziecko lub gdy współżyjemy bez zabezpieczeń i wręcz odwrotnie nie chcemy zostać rodzicami. Ja od wielu lat stosuje tester owulacji ze śliny Afrodyta. Mały, zgrabny, poręczny i tani. Zawsze wtedy kiedy planowana owulacja ma się zbliżyć to robię szybki i bezbolesny test. Działa on na zasadzie mikroskopu i pokazuje takie śmieszne kłaczki w polu widzenia. Podobno podczas owulacji ślina przybiera inną "formę" a wpływa na nią zawartość soli w ślinie. Przed ciążą stosowałam do wyznaczani dni, aby począć dziecko, teraz jako antykoncepcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris

Witam, a jal sobie radzicie z tymi bolami? Ja mam takie przyjemnosci juz od ok 2 lat wcześniej byly sporadyczne ale juz od jakiegos czasu regularne z kazdym cyklem jak w zegarku 😕 nie naleze do tych co laza do lekarza wiec nie do końca jestwm pewna czy to normalne. W kazdym razie bol jest tak upierdliwy ze wycina mnie z zycia na jakies 2 dni. Promieniuje do kregoslupa i nawet chodzic nie daje rady. Wcześniej pomagal ibuprom max i cieply oklad ale juz drugi raz  mam taki bol ze nawet zalatwic sie nie moge ani lezec ani siedziec. Moze ktos ma jakieś sposoby?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×