Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość buraczekik

Mam piękną tuszkę dorsza co dać zamiast estragonu?

Polecane posty

Gość buraczekik

Zawsze piekę z estragonem, a latem z koperkirm, ale okazało się że nie mam teraz ani jednego ani drugiego. Jakie ziółko będzie równie dobre jak estragon do dorsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeranek, organo,
bazylia, kminek, tymianek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeranek, organo,
bazylia, kminek, tymianek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pietruszka, lubczyk, tymianek
kolendra.Akurat estragon wg mnie zupełnie nie pasuje do ryb:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buraczekik
Ha, ha A mnie majeranek, oregano, bazylia, kminek, tymianek za mocno kojarzą się z cięższymi mięsami i mi nie pasują do ryby, może ta pietruszka byłaby, ale nie mam, a kolendry z kolei moja matka nie lubi, babcie miewają większe fanaberie smakowe niż niemowlęta czasem :-D I nie każcie mi iść po zakupy, bo wieje i nigdzie nie idę! Nawet chleb zamierzam zaraz upiec, bo nie dam się wydmuchać na polu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buraczekik
Dobrze ze mam cytrynę to jakaś ta ryba będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazylie, oregano, koperek, pietruszke, a nawet rozmaryn :) (a tak naprawede, to po prostu kazde ziolko mozesz sypnac, tylko z umiarem, zeby nie przytloczylo smaku ryby i raczej nie mieszaj roznych) estragon czesto jest w przepisach rybnych, bo ma taki lekko cytrynowy aromat. ale nie jest to przeciez zaden mus ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buraczekik
cudownie że nie mus, ale ja akurat estragon tylko do ryb :-D specjalnie zawsze trzymam, a tu kicha bo zjedliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buraczekik
A co sądzicie o rybie z czosnkiem, bo taka znalazłam, ale jakoś do mnie nie przemawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem za ryba z czosnkiem. tak samo jak cebula. szczegolnie do tlustych ryb, np. lososia. jak lubisz czosnek, to ci bedzie smakowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczegolnie suszony sproszkowany czosnek, albo cebula, nadaja sie do ryb, bo smak jest delikatniejszy niz czosnek na zywca, ale jednak jest. albo mieszanki ziolowe, ktore juz maja w sobie czosnek lub cebule. ja ostatnio np. uzywam mieszanki rozmaryn z czosnkiem, i sypie ja doslownie do wszystkiego, nawet ryb i warzyw ;) a do ziemniakow, to juz poezja ;) ups, zboczylam z tematu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buraczekik
He, he to ja się tak kiedyś zakochałam w cząbrze i sypałam cząber do wszystkiego - teraz trochę mi przeszło czosnek lubię to kiedyś przetestuję rybę z czosnkiem, ale nie dziś ale zawsze świeży nigdy nie kupuję suszonego czosnku ani cebuli suszonej, tak samo pietruszkę lubie tylko świeżą i suszony koperek to wg mnie pomyłka - czego to sobie człowiek "nie naumyśla" a no i nie używam mieszanek ziołowych, tylko mam milion słoiczków i sama mieszam na co mam ochotę akurat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiadomo, ze swiezy koperak czy pietruszka smaczniejsze, ale nie zawsze jest ;) co do mieszanek, to czasem kupuje takie w mlynkach. z reguly jednak wole smak jednego ziolka, ale takie mieszanki typu prwansalskie tez bywaja przydatne. suszony czosnek i cebula moim zdaniem sprawdzaja sie dobrze w takich potrawach, gdzie chcemy cos pryprawic tylko smakiem czosnkowym, albo cebulowym, albo oba naraz, a nie chcemy miec w tym prawdziwego czosnku. np. cienki filet/kotlet - nie przyczepi sie do tego czosnku albo cebuli, a sproszkowane daje tylko delikatny posmak. albo jak nie ma w domu, a trzeba awaryjnie cos przyprawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buraczekik
my jesteśmy cebulowi i cebula i czosnek musi byc w domu tak jak ziemniaki :-) CEBULA DO WSZYSTKIEGO chociaż nie daje jej do ryby akurat a tak na kanapke na surowo, gotowana w każdej zupie, za wyjątkiem owocowych, smażona do czego sie da dzięki za rozmowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zawsze mroze koperek
i pietruszkę w sezonie letnim i pozniej wyciagam jak potrzebuje :) takie mrożone jest bardziej aromatyczne niż suszone :) lubczyk i seler naciowy też mam zawsze w zamrażarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zawsze mroze koperek
cebuli nie lubię do ryby, czosnek owszem :) ale tak samo mam, że cebula i czosnek zawsze w domu musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietruszka, majeranek, skropic cytryną, dolać troche mleka (d poowy ryby) i położyć po kawałku masła na każdym kawałku ryby. Pieknie się upiecze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez musi, z wszystkim sie zgadzam, tylko takie sproszkowane przyprawy maja oddzielne zastosowanie - zeby cos lekko opruszyc smakiem :) no i awaryjnie ;) bo nieczesto robie zakupy, ani nie mam mozliwosci wyskoczyc do sklepiku tak ot po prostu kiedy mnie najdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×