Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gildei

W jakie gry planszowe gracie z dziecmi?

Polecane posty

Gość MłodaJulka1
Ja też stawiam na gry planszowe bo rozwijają umysł dziecka ,a przy tym nieźle się bawią. Polecam zajrzeć na http://www.3kropki.pl/sklep/gry-bez-pradu/ bo ich ceny są o wiele niższe niż na allegro. Mają najnowsze i popularne gry takie jak Scrabble, Dobble, Eurobusiness i wiele innych także polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymajcie namiary - http://www.hepin.pl/pol_m_GRY-Edukacyjne-164.html Gry planszowe nie muszą być drogie i takie wcale nie są, czego najlepszy przykład macie pod linkiem. Najważniejsze jest przekonanie dziecka do tego, że to właśnie taka forma rozrywki jest lepsza niż siedzenie przed kompem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz coraz więcej dzieci woli grać na tablecie lub komputerze. Warto kupić edukującą aplikacje dla dziecka http://tabletoweprzedszkole.pl uczy i edukuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dzieciństwie najbardziej lubiłam chińczyka i barykady (miałam obie gry w jednym zestawie, tylko obracało się planszę). Polecam tego typu pionkowe przygodówki, teraz jest ich oczywiście dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunsin
My od pewnego czasu dość intensywnie gramy z dziećmi w scrabble tak nas to wszystko wciągnęło, że już nawet znaleźliśmy gdzie można grać na żywo z innymi macie specjalne ligi - http://scrabblemania.pl/gdze-zagrac-w-scrabble-literaki możecie sobie tutaj znaleźć miejsca gdzie są rozgrywki w polsce, oraz strony na jakich można grać online. Osobiście uważam, że to jedna z lepszych gier jakie kiedykolwiek powstały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gram w monopol w labyrint lubimy tez grac w karty uno oraz ukladac puzle z 1000 kawalkow ( mam dzieci 10 i 13 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veltixx
Ja z mniej znanych polecam choćby komisarza wiktora czy leśną drakę, bardzo dobre gry, bez problemu nadają się dla młodszych i nie są drogie (bo kosztują, a przynajmniej kosztowały, coś koło 30-40 zł). Wciągają i nadają się i dla dużych i dla małych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My gramy w chińczyka i monopol czasami chociaż przy tej grze trzeba dużo dzieciakom podpowiadać. Ostatnio kupiłam im na tublu.pl taką podróżną magnetyczna grę i w nią bardzo lubią grać nie gra się w nią tak długo jak w monopol bo tak 15-20 minut i po rozgrywce. A wiadomo jak to z dziećmi szybko się nudzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymoteusz1
Grunt to spędzać jak najwięcej czasu z dziećmi. To dobrze wpłynie na ich poczucie bezpieczeństwa i rozwój emocjonalny w przyszłości. A jeśli chodzi o gry, to ja gram w eurobusiness, w który zresztą grałem też w dzieciństwie. Super gra, jeśli nie mieliście okazji jej poznać, to poczytajcie o niej w http://z-jak-zabawki.pl/eurobusiness-instrukcja-obslugi/ Uczy analitycznego myślenia i zarządzania pieniędzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szybkie auta, chinczyk, warcaby, 1000 gier, poczta i sklep-to akurat nie gra tylko zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tośka18
Od zawsze lubiłam logiczne gry, zwykły chińczyk robi się nudny po jednej kolejce :P Od niedawna gramy wspólnie w słowną ucztę https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dracnes.slownauczta Nie jest to tradycyjna gra, ale wiadomo, że dzieciaki w dzisiejszych czasach łatwiej przekonać do telefonu niż planszówki, ta gra natomiast może rozwijać ich zdolności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mamy kilka pozycji, zwłaszcza spodobały nam się np. pora na kameleona czy leśna draka. Do tego gry kupione za śmieszne pieniadze, bo chyba 40 zł za jedną? A są lepsze niż znacznie droższe pozycje które mamy. Do tego dla 7-lata sa po prostu idealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oprocz wymienionych klasykow (chinczyk, warcaby, drabinki, domino, triomino...) * Eurobussiness czyli dzisizjsze Monopoly (mam jeszcze moja gre z mlodych lat, sprzed 30 lat :D ) * Osadnicy z Catanu * Rummikub * Mille Bornes Corka lat 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Host
w żadne bo od dwóch tygodni nie widze dzieci.Fajnie co nie? Ale gdybym się cofnął w czasie o 8 lat i znów miałbym taką możliwość,to bym grał: w warcaby,w chińczyka,w eurobiznes,czasem w szachy ,statki,kółko krzyżyk,wisielca ,puzzle. No to już nie gry planszowe,ale ogólnie ręczne z papieru.Na sklepach internetowych jest pełno gier do kupienia,nowych ,używane też są,tylko trzeba mieć na nie CZAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gry od tailor games na pewno warto sprawdzić. Nie są drogie, co zachęca już na starcie, ale prawda jest taka, ze są dobrze przemyślane, fajnie wykonane i aż dziw bierze, ze nie są droższe. No ale na takie rzeczy to nie można narzekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w żadne bo dzieci ostatnio nie było wcale i nie wiadomo kiedy beda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez lubie grac z moimi dzieci w planszówki. Szczególnie teraz jak zimno na dworze to codziennie siedzimy i gramy ;) Ostatnio wpadła mi w oko gra Zatoka pelikanów na electro.pl. Tak się zastanawiam, bo z opisu jest super ale nie wiem jak się gra.Macie moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi to w monopol gramy tylko dzieci już starsze mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dzieci są już na tyle duże, że gramy wspólnie w Milionerów! Mamy dużo gier, najczęściej zamawiam je na tej stronie: http://www.wikaon.pl/. Brdzo polecam ten sklep, mają świetne zabawki i gry w bardzo dobrych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w domu to najczęściej gramy w nie śmiej się z Alexandra chyba lepszej gry dla rodziny to nie ma śmiechu jest co niemiara i dzieciaki się przy tym dobrze bawią a to najważniejsze w każdą niedzielę po obiedzie staramy się w coś zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chinczyk Pamiec Warcaby Bierki Drabina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 6.02.2017 o 00:41, Gość gość napisał:

Gram w monopol w labyrint lubimy tez grac w karty uno oraz ukladac puzle z 1000 kawalkow ( mam dzieci 10 i 13 )

Uno to hicior 😄

Puzzle też 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dipens

Pewniak - livro.pl/scrabble-gra-logiczna-scrabble-original-sku1079441716.html Tzn. wiele też zależy od wieku dziecka i tego, co lubi. U nas w rodzinie zawsze ta gra się sprawdzała i raczej wszystkie dzieci się nią interesowały, ale raczej minimum to około 9 lat. Wcześniej po prostu dziecko jeszcze wystarczająco nie ogarnia, ale wiadomo, że każde dziecko może na innym etapie być na to gotowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dla dzieci 9 lat i więcej polecam Piktomania - takie kalabury ale inaczej i tylko się rysuje 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dla dzieci 9 lat i więcej polecam Piktomania - takie kalabury ale inaczej i tylko się rysuje 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o polecenie gier dla 9 latka. Dziecko mocno emocjonalne, ma często problem z przegrywaniem. Gramy w sumie niewiele i mamy niewielkie doswiadczenie numer jeden dla mlodego to superfarmer.. Rozne polki cenowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×