Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agunia...........

czy jest tu jakas mama ktora zaszla w ciaze pol roku po cieciu??

Polecane posty

Gość agunia...........

bo ja wlasnie jestem w ciazy 12tyd. syn ma 8miesiecy i boje sie czy ta blizna wytrzyma rosnacy brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia...........
halo jest tu ktos???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babka nie kiepska
Bedziesz miala okropna blizne rozciagnieta :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia...........
?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa sukienka
Ja zaszłam w ciążę dokładnie rok po cesarce. Ciążę donosiłam z trudem, od 7 miesiąca ciąży bolała mnie blizna po 1 cesarce i sama cesarka nr 2 była z komplikacjami - lekarka nieźle się namęczyła żeby mnie porządnie pozszywać, miałam dużą utratę krwi i potem długo do siebie dochodziłam po cięciu. Tyle z mojego własnego doświadczenia. Cięcie cesarskie to operacja. Wiąże się to z otwarciem powłok brzusznych, zszyciem macicy. Rehabilitacja po cc jest dłuższa niż po porodzie sn. Powrót do kondycji jest utrudniony przez gojącą się ranę. Nasze brzuchy to nie suwaki błyskawiczne - uważam że należy odczekać conajmniej rok. Moja ginekolog nawet zaleca dwa lata. Już nie mówiąc o tym że w ogóle nie jest dobrze jak za szybko się zachodzi w kolejną ciążę zanim się organizm nie zregeneruje. Po cięciu cesarskim częściej występuje w drugiej ciąży pęknięcie macicy lub rozejście się blizny w czasie ciąży. Istnieje też podwyższone ryzyko łożyska przodującego. Tyle z suchych faktów. Jedno jest pewne, należy monitorować taką szybką ciążę po cc, być pod kontrolą lekarza i oby wszystko się dobrze skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia...........
no wlasnie tego sie boje ze blizna sie rozejdzie. do lekarza chodze co 2 tygodnie ale on nic nie mowil wlasnie o bliznie. a jak mialam juz cc to drugie tez bedzie czy nie musi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja koleżanka zaszła w kolejną ciąże 3 miesiące po cięciu i w trzecią ciąże po 6 miesiącach od drugiej ciąży,Nic się jej nie stało, brzuch ma normalny jak na 3 cesarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esrgrfg
moja znajoma zaszla w ciaze 3 m-ce po cieciu mimo ze lekarze mowili zeby przynajmniej 6 m-cy poczekala a nawet rok. nic sie nie stalo w ciazy ani z blizna ani z macica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa sukienka
Kazdy organizm jest inny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam już 2 cięcia
obecnie jestem w 3 ciąży w drugą ciążę czyli po pierwszym cięciu zaszłam 17 miesięcy później, a po tej ciąży w kolejną 10 miesięcy później u mnie to 30 tc i jak na razie wszystko jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to czemu jestes
taka nieodpowiedzialna?ja tez mialam cc.maly moj ma prawie rok,a ja nie zamierzam jeszcze ryzykowac.pozatym karmie ,wiec nie chce dodatkowo obciazac organizmu.pozatym to za mala przerwa miedzy dziecmi.a jak okaze sie,ze bedziesz musiala lezec?ani podniesc tamtego starszego,ktory sam jeszcze jest takim maluszkiem.no,ale coz za pozno płakac nad rolanym mlekiem.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja bratowa dokladnie
rok po cc zaszla w druga ciaze i wszystko ok. A jaki ma teraz brzuszek placiutki jak deska :) ja rodzilam sn 2x i brzuch flaczek/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hvmjolka
a co tak te wasze koleżanki dużo dzieci mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po cieciu
jak bylam u ginekologa w Polsce 4 miesiace po cesarce (bardzo skomplikowanej) to prosiłam go żeby dokładnie mnie zbadał i powiedział mi kiedy mogę najszybciej zajść w kolejną ciaże, zrobił usg - rana była prawie zagojona - powiedział mi, że dla bezpieczeństwa powinnam poczekać jeszcze 2 miesiace - czyli pól roku po porodzie kazdy organizm jest inny, ale nie martw sie mysle ze masz duza szanse ze wszystko bedzie ok, w irlandii, gdzie mieszkam ludzie w moim wieku maja po 11, 9 - cioro rodzenstwa i ich matki jakos zyja i nie popekaly - nikt mi nie powie, ze robily sobie odstepy co 2 lata po kazdym dziecku......... powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×