Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Megan nie matrw się, ja od początku ciąży mam problemy i żyję:) A tak na serio, to wczoraj też odebrałam wyniki i: erytrocyty 3,65 norma 3,8-5,8 hematokryt 33,6 norma 36-47 RDW 15,1 norma 11,5-14,5 limfocyty 1,46 norma 1,5-4,5 i serio, to nie przejmuje się tym, bardziej martwiłyby mnie, np. bakterie w moczu, gdybym miała. Dodam, że od 7 tyg biorę żelazo - tardyferon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Ja mialam jakos ostatnio pojedyncze drobnoustroje w moczu, ale ponoc jak sa pojedyncze to ok. I wtedy nie wiedzialam jeszcze ze to drodkowy strumien trzeba pobierac :) Az sie dygam jutrzejszych wynikow:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megan, na pewno dostaniesz jakiś preparat z żelazem, nie wiedziałam ze przed bad.trzeba odstawić suplementy zawierajace zelazo na dwa dni, stąd może przekłamanie w wynikach że masz żelazo ok a reszta kiepska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Serio trzeba odstawic? :P Kurcze, pierwszo slysze :P chociaz ja akurat chyba nie bralam 2 dni, bo uznalam, ze mam duzo witamin w pokarmach. Zobaczymy jak to wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna ja ostatnio miałam liczne bakterie w moczu i tez się wystraszylam, ale lekarz powiedział że jak nie ma podwyższonej il.leukocytów w osadzie moczu a w bad biochemicznym nie ma białka to są to bakterie gdzieś z zewnatrz i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Po każdym badaniu dowiaduję się czegoś nowego :D Szkoda, że nie przed ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja mam od początku ciąży anemie i oprócz witamin biorę FemiFeral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio, czyli miesiąc temu wyszły mi szopki w moczu, pełno bakterii i innych wynalazków, robilam cytologie wyszło mi ze mam infekcję. Zrobiłam posiew śluzu z pochwy i żadnej infekcji nie ma, powtórzyłam mocz i tez czysto :P ale za to mam hemoroidy:( Fuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
A ja wyleczyłam infekcję i chyba znowu się przypałętała, więc ciekawe wyniki badan mi mogą wyjść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
czyli krotko mowiac kazdej cos dolega, jak nie anemia to hemoroidy, jak nie hemoroidy to jakies infekcje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna w ciąży to normalne jak nie zaparcia to wymioty, potem biegunka, bóle brzucha itd to nasz piękny stan :) ale i tak się cieszę że mam okazję przez niego przechodzić, chociaż w pierwszych miesiącach myślałam inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna ty jesteś na l4, jutro mam gina i chce isc na l4. Muszę ze sobą coś zabrać do gina, umowe?? dane firmy czy coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strasznie delikatne się robimy w ciąży:), tylko na nas chuchać i na rękach nosić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka:) no to mnie pocieszylas :) we wtorek ide do gin to zobaczymy co mi powie:) zelazo mi wyszlo 86,00 a norma 37,00-145,00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czym jest anemia? Choroba ta polega na zbyt niskim poziomie hemoglobiny, hematokrytu lub erytrocytów we krwi. Hemoglobina to czerwony barwnik, który znajduje się w czerwonych krwinkach. Jej zadaniem jest transport tlenu, do czego potrzebne są znajdujące się w niej atomy żelaza. Prawidłowy poziom hemoglobiny to około 13,8 g/dl. Hematokryt z kolei to, według definicji, objętość erytrocytów podzielona przez objętość krwi, wyrażona w procentach. Norma waha się w granicach 37-52% w zależności od płci (u kobiet hematokryt jest niższy niż u mężczyzn). Innym sposobem zbadania tej samej rzeczy jest zmierzenie ilości krwinek czerwonych (erytrocytów). Mężczyźni powinni ich mieć około 5,4 milionów w milimetrze sześciennym krwi, a kobiety 4,5 miliona. Oczywiście normy są zupełnie inne dla dzieci i dlatego przy interpretacji wyniku bierze się pod uwagę wiek. i sa rozne rodzaje anemi Anemia wynikająca z niedoboru żelaza. Anemia aplastyczna Anemia hemolityczna Anemia sierpowata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
NIP firmy. I ewentualnie dowód, bo czasem proszą, jakieś nowe druczki mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
No tak właśnie mi się zawsze kojarzyła anemia z niedoborem żelaza.. Ja w swoich witaminach mam 400% dziennej dawki, a i sałatę, brokuły, szpinak, fasolkę zjadam. Więc licze na to, że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to chyba bede musiala sie barziej przylozyc do tych zielonych warzyw i w ogole owocow :) oby za miesiac byly lepsze wyniczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Bedą, będą. :) I witaminki C więcej, pomaga we wchłanianiu żelaza. Może jakieś grejfruciki czy pomarańcze :) Duzo kiwi, mięska, zwłaszcza czerwonego. Czerwoną papryczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale w ciąży bardzo dużo dziewczyn ma anemię, bobasy tyle potrzebują że dla nas juz nie starcza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna! Super ze udalo ci sie rozpracowac tabelke. Ja stracilam cierpliwosc :P a ze musialam juz wychodzic z pracy to dalam sobie spokoj. Mowilam ze wroce wieczorem zeby nad nia popracowac, ale odwiedzila mnie kuzynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Mój dziś radośnie podskakiwał gdy byliśmy na spacerku, coraz wyraźniej go czuję. Tak się zastanawiam, czy moge go czuć po prawej stronie macicy a za 10 sekund już bardziej po lewej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kolejna wizyta zostala przesunieta :( Miala byc w Wielki piatek a bedzie w poniedzialek Wielkanocny (tutaj jest tylko jeden dzien swiat - niestety) Ale ja wzielam sobie dzien wolny i po wizycie u gina bedziemy dalej swietowac jak na Polakow przystalo :) To bedzie juz polowa 17 tygodnia... czy myslicie ze przy usg juz gin moglby mi powiedziec mniej wiecej czy to synek czy coreczka??? Tak bardzo nie moge sie doczekac :( Ostatni raz widzialam swoja kruszyne w 8 tyg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Myslę,że może już zobaczyć. :) czyli tak jak ja nie bedziesz widziala malenstwa 10 tygodni. ja od 11 do 21. A 21 tydzien mam na poczatku maja.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do max
:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×