Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ronin80

Książki detektywistyczne dla dzieci?

Polecane posty

Gość ronin80

Książki detektywistyczne dla dzieci?Czy znacie jakąś serię książek detektywistycznych dla dzieci? Syn ma 11 lat i bardzo się wciągnął. Ostatnio czytał "Latającego detektywa" i spodobała mu się bardzo. Może jest coś jeszcze podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a harry potter?
troche inny typ, ale wątki kryminalne tam są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamietam z dzieciństwa książkę "Uwaga czarny parasol" Adama Bahdaja no i cała seria przygód Pana Samochodzika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja parę lat temu czytałąm "Po cieńkim lodzie" i pamiętam,ze 2 razy czytałąm tak mnie zaciekawiła ta książka i miałam jakoś 12 lat są książki takie bo sama czytałam ale nie pamiętam tytułów:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Misja Błyskawica" Operacja Gemini autor Anthony Horowitz chłopakowi na 100%sie spodoba,sama czytałam wiec polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam nową serię Na tropie sensacji. Ukazał się dopiero pierwszy tytuł z serii: "Kieliszek trucizny". Wyczaiłyśmy tą książkę z córcią na targach książki. Teraz bierzemy udział w konkursie z zagadkami detektywistycznymi na www.natropiesensacji.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ronin80
Dzięki wielkie za odzew jest tego trochę, zaraz robimy zakupy online:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekipa z Newcastle
Polecam autora Nizurskiego!!! Naprawdę wspaniały. Będac dzieckiem uwielbiałam jego książki :) Najlepsza "Przygody Marka Piegusa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3434
Mój dwunastoletni syn od dwoch dni czyta książkę "William Wenton. Instytut szyfrów" . Jest to nowość na rynku o której powiedziała mi koleżanka pracująca w księgarni. Moj syn książką jest zachwycony! Ciągle przybiega do mnie i opowiada mi o tym co nowego u Williama i nawet tak jak bohater książki zaczął wszędzie dostrzegać szyfry i kody :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idealna będzie Joanna Chmielewska za swoją serią o Janeczce i Pawełku. Sam nie mogłem się od niej oderwać w dzieciństwie. Tytuły to "Nawiedzony dom", "Skarby", "2/3 sukcesu", "Wielkie zasługi" i zdaje się coś jeszcze, wpisz w wyszukiwarke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze co do Chmielewskiej, to też ciekawa jest seria o Teresce i Okrętce, między innymi "Większy kawałek świata". Szklarski niby jest ok, ale mnie nudziły te długie opisy przyrody, Orzeszkowa by się nie powstydziła. Myślę, że lepsze dla nastolatków albo jeszcze starszych. Wątek detektywistyczny jest też w "Bandzie Rudego", nie pamiętam autora, znajdziesz łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponadto "Rasmus, Pontus i pies Toker" Astrid Lindgren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przygody Trzech Detektywów Do serii książek o Trzech Detektywach należą: Tajemnica Zamku Grozy Tajemnica jąkającej się papugi Tajemnica szepczącej mumii Tajemnica zielonego ducha Tajemnica krzyczącego zegara Tajemnica jęczącej jaskini Tajemnica nerwowego lwa Tajemnica śpiewającego węża Tajemnica kurczącego się domu Tajemnica potwora z Sierra Nevada Tajemnica bezgłowego konia Tajemnica wędrującego jaskiniowca Tajemnica zaginionej syreny Tajemnica gadającej czaszki Tajemnica „Śmiertelnej Pułapki” Tajemnica kaszlącego smoka Tajemnica nawiedzonego zwierciadła Tajemnica niewidzialnego psa Tajemnica śmiejącego się cienia Tajemnica magicznego kręgu Tajemnica zabójczego sobowtóra Tajemnica płonącego urwiska Tajemnica szlaku grozy Tajemnica porwanego wieloryba Tajemnica wypchanego kota Tajemnica Szalonego Demona Tajemnica Purpurowego Pirata Tajemnica Rafy Rekina Tajemnica człowieka z blizną Tajemnica Wyspy Szkieletów Tajemnica futrzanego misia Tajemnica nieznośnego kolekcjonera Tajemnica Płomiennego Oka Tajemnica gołębia o dwóch pazurach Tajemnica Spotkania Małych Urwisów Tajemnica Jeziora Duchów Tajemnica złowieszczego stracha na wróble Tajemnica złotego orła Tajemnica srebrnego pająka Tajemnica pana Pottera Tajemnica Skały Rozbitków Tajemnica tańczącej beczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up polecam za dzieciaka bardzo mnie wciągneły. w bibliotekach jest ich pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Pana Samochodzika :) Wciągający i momentami humorystyczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×