Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość robiąca tort :D

prośba o poradę ws. tortu !!!

Polecane posty

Gość robiąca tort :D

WItajcie, jest tu jakas specjalistka od tortów albo poprostu od smaków? robie tort, jasny biszkopt, krem waniliowy, maliny sie rozmrazaja do wlozenia do tortu przy przekladaja - wiec tort waniliowo-malinowy. no i mam takie pytanie: czym go nasączyc? ścieka mi sok z rozmrazajacych sie malin. ale nie bedzie go aż tyle. jakąś super-mocną herbatą? a moze dodac alkohol? tylko jaki bedzie pasował do malin? mam rum, mam amaretto , zubrowke i zwykla wodke :-) dorazdzcie cos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kromka chleba ze smalcem......
Ja bym dala slodka wode waniliowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOZE ..bardzo slaba
herbatka,wystudzona z cukrem i sporo cytryny kapke alkoholu do malin pasuje ,zeby podbic ich smak swietny smak to syrop z ananasa z spirtytusem-do ponczowania:) ale ten krem moze ci sciemniec od malin,w ich okolicy i uwaga z ponczowaniem ciasta jak masa budyniowa z mlekiem-moze sie zwazyc powodzenia🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOZE ..bardzo slaba
znaczy jak poncz bedzie mocno akoholowy a masa budyniowa:P o to chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukajaca opini
kwaskiem cytrynowym, szklanka soku np. z czarnejporzeczki zby nie byl zbyt slodki i mdly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli tort nie jest dla dzieci to ja bym nasączyła biszkopt samą wódką. Maliny będą lekko kwaśne, krem waniliowy i biszkopt słodkie, więc nie nasączałabym już niczym słodkim ani kwaśnym ani też bardzo aromatycznym alkoholem, jak np. amaretto czy rum. Zaufaj mi, że z wódką będzie świetny :) ewentualnie z koniakiem. Krem sama robiłaś? Jeśli tak to napisz jego skład- może wtedy łatwiej będzie doradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobra żonka
ja nasączam zawsze torty takim ponczem: sok z 2 cytryn, 3 łyżki cukru, 50 ml wódki i daję kilka kropel aromatu dr. oetkera o odpowiednim smaku tu możesz dodać waniliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×