Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niejadek

10- miesięczny niejadek :(

Polecane posty

Gość niejadek

witam mamy. mam synka, który ma skończone 10 miesięcy. cały czas dostaje pierś (chociaż już tylko przed snem i w nocy). prócz tego, jego dzienny jadłospis wygląda tak: 8-9: kaszka mleczna wielozbożowa z 1/2 słoiczka owocków 12-13: obiadek- duży słoiczek (czasem z jajkiem) 15-16: jogurcik z humany 19-20: kaszka mleczna manna z 1/2 słoiczka owoców. w międzyczasie nie dostaje żadnych przekąsek, bo chrupek, biszkoptów itp mu nie podaję, a świeżych owoców, nawet drobno pokrojonych nie chce :( czasem, jak ma humor, zje 3 małe kawałeczki bułki kukurydzianej. w ciągu dnia pije dużo- "herbaty" rooibos (bez cukru). wiem, że sama przyzwyczaiłam go do słoiczków, ale może macie jakieś metody, które by pozwoliły mi w miarę bezstresowo wprowadzić nowe produkty do jego diety? a może macie jakieś fajne i sprawdzone przepisy na smaczne posiłki dla takich maluchów. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:)ja tam mysle ze je normalnie:) tymbardziej ze nadal piers dostaje. nie napisalas ile mililitrow mniej wiecej je:) ale moj je bardzo podobnie. i tez niestety do sloikow przyzwyczailam i nawet jak mu teraz daje swoja zupke to zageszczam maka kukurydziana zeby konsystencja byla jak ze sloika :P no coz... a tak poza tym to oczywiscie najlepiej smakuje mu jedzonko z naszych talerzy:D:D:D a sprobuj dawac tostowany chleb pelnoziarnisty zamiast przekasek moze??? musi sie przeciez jakos nauczyc sam jesc...daj mu do raczki niech probuje:)ser zolty tez moze przeciez lizac...banana dusic???nie musisz mu kroic w bardzo male kawalki bo trudniej mu wziac do raczki. a i pilnowac trzeba oczywiscie zeby sie nie zadlawil:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np przepis na deserek:) ugotuj na gesto ryz z woda ,wymieszaj z mlekiem ,ktorego zazwyczaj uzywa,zmiksuj blenderem z kawalkiem jablka i gruszki+jesli chcesz to troszke fruktozy i jedzonko mniam mniam zwlaszcza na podwieczorek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na aaaaaaa aaa
mój jadał i je gotowane warzywa mrożone - są mięciutkie i daje mu na talerzyk i sam sobie wybiera palcami - robi też z tego obiadki - gotuje warzywa, mięsko, ryż czy kaszke czy makaron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Madzi
Witaj. Moja córeczka ma 14 miesięcy. Waży obecnie 9 kg i też je raczej mało. Ale pani doktor powiedziała,że dopóki przybywa na wadze choć trochę, to nie ma się czym martwić. Córeczka je rano ok 8 kaszkę na mleku, potem ok 11 serek Danio albo Bakuś owocowy. Potem ok 13-14 obiadek. Na kolację kaszka na mleku ok 19. A wcześniej jeszcze owoce. Ja nigdy nie dawałam obiadków ze słoiczków- od początku sama gotuję. Teraz właściwie zjada nasze zupy,ale nadal miksowane:/ No, chyba,że ja jestem w domu to zjada normalnie z makaronem albo kluseczkami. A jak gotowałam specjalnie dla niej, to kawałek króliczka, marchewka, odrobina pietruszki i zagęszczałam grysikiem (kaszka manna), albo marchewka,ziemniak, pietruszka i mięsko. Czasem zupka jarzynowa: ziemniak, marchewka, brokuł, fasolka szparagowa, pietruszka. Ryba duszona z marchewka, albo z marchewka i groszkiem. Czasem robię też rybę z marchewką i ziemniakiem. Gulasz z ziemniakami- tzn. kawałek wieprzowiny gotowany w wodzie, trochę soli i papryki mielonej słodkiej, sos zagęścić wodą z mąką, do tego ugotować ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija ma roczek
u nas problem z mlekiem, a że ma skaze to już całkiem problem 7-8 rano kanapka z wędlinka drobiowa gotowana 11 sinlac 100ml lub płatki na kozim mleku 13 obiadek pół miseczki nasz, lub ze słoiczka 15 poł słoiczka deserku, banan, lub budyń na kozim 17 jakaś przekąska chrupki, biszkopt,wafelek 19-20 sinlac 100ml chudzielec z niej wazy 7,600, ale mała sie urodziła i cał czas jedzie pod 3 centylem, pediatra mówi że ok rozwija się prawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niejadek
mój waży 11kg i ma 82 cm, więc jest spory. nie martwi mnie to, że mało je, tylko że mało urozmaicenie:( zupki robiłam też mu sama, konsystencja identyczna jak w słoiczku (po przełożeniu do miseczki wręcz nie do rozróżnienia!), a i tak nie chciał, do tego stopnia, że nie tylko pluł, ale potrafił zwymiotować nawet jedną łyżeczkę, którą udało mi się mu wcisnąć :( owoce, czy w dużych kawałkach, czy w małych mu nie pasują, bo wygląda jak by się brzydził tego, że są obślizgłe i miękkie- bierze do rączki i zgniata, a potem płacze, bo mu się do rączki klei, a samo nie chce odpaść! nawet nie ma najmniejszego zamiaru wkładać ich do buzi! martwi mnie że będę miała problem z oswojeniem go z dużymi, stałymi kawałkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podajesz mu same słoiki? Spróbuj robić sama obiadki smakowo są inne i lepsze Mój początkowo nie chciał jeść robionych ale potem bez problemu się przestawił tylko był wtedy dużo mniejszy od Twojego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×