Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomóżcie!!!!!

MENU na 1 rocznicę ślubu POMÓŻCIE bo jestem zielona w gotowaniu

Polecane posty

Gość pomóżcie!!!!!

witajcie 5 lutego będzie 1 rocznica naszego ślubu i chcę zaprosić rodziców.... razem będzie nas 10 osób i przyjadą na 16-18 i zamierzam na początek podać rosół udka + ryż + sałatka z kapusty pekińskiej potem zamierzam barszcz czerwony + krokiety z mięsem mielonym i żółtym serem - ale tutaj kurcze nie chce mi się smażyć naleśników ;/ proszę o przepis na kaieś inne danie :) czy krokiety będą ok ? już sama nie wiem ;/ no i wędlina ogórki krokodylki pomidor i sałatki 2 proszę o rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pot
żal mi Ciebie kobieto:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie!!!!!
a to niby dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie!!!!!
no to własnie dlatego piszę tutaj abyści emi pomogły :) bo że menu tragiczne to ja to sama wiem nie musicie mi mówić :) więc słucham propozycji :) Kolacja z okazji 1. rocznicy ślubu dla 10 osób? omg. a co w tym złego ? ;/ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi by się nie chciało :D Pierwszą rocznicę spędziliśmy we dwoje :classic_cool: No ale to Twoje życie :P a co do menu to podała bym kawę + słodkie + kolacja. 16-18 to późno jak na obiad, wg. mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miraculum5
Możesz upiec jakieś mięso np schab i podać z jakąś surówką i np kluskami śląskimi. Szybko i łatwo. Albo podać półmisek wędlin, kilka sałatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchaj jeżeli robisz pierwszą rocznicę to idźcie gdzies razem a jak już koniecznie musicie robić imprezę dla rodziny to zamów catering sama będziesz pichciła a mąz co nie pomoże nic ? spocznie na laurach ? przyjdzie na gotowe się najeść to głupi pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 43t4rtg5
jezeli goscie przyjda po 16ej to podalabym kawe i ciasto a pozniej jakas kolacje np. salatki albo zupe gulaszowa. nie robilabym juz prawdziwego obiadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie!!!!!
spędzimy razem owszem ale w innym terminie :) chcę zrobić przyjęcie bo na święta moja ciocia z wujkiem u nas nie byli bo im coś wypadło no i jest okazja ich zaprosić o męża się nie martwię :) tylko o moje menu :) kluski nie wchodzą w grę bo nie lubimy :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie!!!!!
aha tak pytałam męża o radę dla niego może być wszystko... ;/ ale przy garach oczywiście mi pomaga z miłą chęcią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie!!!!!
a czy menu i wiek to ma coś ze sobą wspólnego ? juz lepiej jak byś pytała ile ważymy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamów catering a ty udaj się do kosmetyczki i do fryzjera tez coś bedziesz miała z tej rocznicy ślubu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie!!!!!
cateringu nie będę zamawiać do fryzjera nie potrzebuję byłam w zeszłym tyg :) dobra widzę że mi nie pomożecie i chyba zostanę przy moim super ekstra menu ;/ aby krokiety z niego wylecą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie!!!!!
no stara to na pewno nie jestem :D no a młoda owszem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomóżcie!!!!! cateringu nie będę zamawiać do fryzjera nie potrzebuję byłam w zeszłym tyg to się przeczesz najwyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfhwiehifg4t
u ciebie to na przystawkę zupa i na danie główne zupa. dziwaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiście 2razy zupa :-) opiją się tej zupy potem sikać będą często i nic im nie wejdzie już wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola pola 2222
Ja zrobilabym tak: ja wejscie podałabym coś ciepłego jakieś 2 rodzaje mies np udka z kurczaka i zeberka, albo piers zapiekana i karkówka do tego ryż albo frytki, 2 surówki, jedna moze byc z sałaty lodowej druga jakaś inna Po obiedzie tort lub ciasto Pozniej kolacja np jakaś zapiekanka makaronowa lub gulasz Na stole wędlina, sery, sałatki, ogorki, warzywa z dipami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wigora
dam ci błyskawiczny przepis na krokiety bez naleśników :) kup ciasto francuskie i pokrój na większe kwadraty. Na każdy kwadrat nakładasz farsz: może to być to mięso mielone + żółty ser, ale wtedy mięso mielone nie może być zbyt mokre, więc radzę odlać z niego tłuszcz. Można też nadziać farszem: kapusta kiszona podsmażona z pieczarkami i cebulką i na to posypać żółty ser. Wtedy to nakładasz na te kwadraty i rogi zlepiasz do siebie jak w kopertę. Ja tak robię ale kulebiak - że na środek wzdłuż całego kawałka ciasta nakładam farsz (0,5 kg kapuchy + 30dkg. pieczarek na jeden duży płat ciasta +jedna cebula) posypuje serem żółtym, boki nakładam na siebie do środka. smaruję cisto białkiem jajka i wkładam do piekarnika na 25min. 180st. - trzeba zaglądać aż się dobrze zrumieni, ale nie spiecze! Pycha! U mnie się tym wszyscy zajadają :) Drugi przepis: piersi kurczaka rozkrawasz w środku robiąc sakiewki, i nadziewasz farszem: - jeden ser feta, ok. 10-20 dkg posiekanych orzechów włoskich, garść posiekanych śliwek suszonych, 2-3 łyżki śmietany. Ser rozcierasz widelcem ze śmietaną i dodajesz reszte składników. Wkładasz sakiewki do piekarnika i posypujesz przyprawą do kurczaka i pieczesz to ok. 30-40min. w 180st. Sakiewki mogą być do drugiego dania podane zamiast uda czy kotletów, bardziej wykwintne :) Lub można zrobić z nich przystawke: tylko wtedy piersi rozbijasz tłuczkiem jak na kotlety, na każdy nakładasz ten sam farsz co w/w, zawijasz jak rulonika i zapiekasz. Po upieczeniu i ostygnięciu kroisz na plastry 1-2cm i układasz na talerzu. Świetna, prosta i pyszna przystawka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wigora
tą przystawke można posypać na talerzu posiekaną drobno papryką np. czerwoną i żółtą, będzie kolorowo i pięknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iggga,
Pierwszy raz slysze, zeby ktos robil przyjecie dla 10 osob z okazji 1 rocznicy slubu. NA srebrne gody bedziesz robila drugie wesele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dancy ddddd
A gdzie mięsko? Zrób rosół, ryż z białym sosem (z części rosołu), kotlety de volllei, schabowe, pieczarki, gołąbki, 2 sałatki, 2 ciasta i niech każdy sam sobie nałoży na talerz co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kołki w dupie można łamać
podaj schabowego z kapustą i do tego barszczyk a na deser jakies ciastka z kremem itp. a kolacje to niech już każdy w domu zje czyli obiad kawa i wypierdalać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×